Casper beni kazıkladı mı?

Bu konuyu okuyanlar

tamadam12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar. Arkadaşlar ben yeni bir laptop aldım Casper Excalibur g780. FreeDOS olarak aldığım için Windows'u kendim kurdum ve etkinleştirdim.
Sürücüler için Casper'ın kendi sitesine girdim ve kendi modelim için uygun sürücüleri indirdim. Bütün sürücüleri sorunsuz kurdum.
Biri hariç o da onboard ekran kartı sürücüsü. Bu sürücüyü kurmaya kalktığımda "bu bilgisayar bu yazılımı yüklemek için minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor" benzeri bir hatayla karşılaşıyorum.

Kurulum başlamıyor. İşlemcim i7 10750H. Bu işlemci de bildiğim kadarıyla Intel UHD 630 onboard grafik kartı bulunuyor. Birkaç kere format attım önce onboard grafik kartının sürücüsünü yüklemeye çalıştım olmadı. DDU ile harici grafik kartım olan GTX 1660 Ti sürücüsünü tamamen kaldırdım sonra onboard ekran kartı (UHD 630) sürücüsünü yüklemeye çalıştım aynı hatayı aldım. Aygıt yöneticisinde de sadece harici ekran kartı olan NVIDIA GTX 1660 Ti görünüyor. Casper'la görüştüm ve benim modelimde onboard ekran kartının zaten bulunmadığını söylediler ancak inandırıcı gelmedi. Çünkü benim modelimin tamamen aynısını satan alışveriş sitelerinde teknik özellikleri incelediğimde dahili grafik kartının bulunduğunu ve bunun da Intel UHD 630 olduğunu gördüm.

Dahili ekran kartı yanmış olabilir mi sizce? Ayıplı Mali kakalamak için zaten bulunmuyor onboard ekran kartı diyor olabilirler mi? Yetkili servise de gösterdim yeni modeller böyle dedi o da ona da pek güvenemedim. 0 makineye kaç kere format atmak zorunda kaldım belki çözülür diye. 4-5 kere formatlamışımdır bunun sizce bir zararı olmuş mudur bilgisayara? 512 gb NVMe SSD var bu arada cihazda.

Bu şekilde kullanmanın yani sadece harici ekran kartını kullanmanın bir zararı var mıdır uzun vadede varsa nelerdir?