Çarşaflı CHP'liler rozetlerini geri verdi

Bu konuyu okuyanlar

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Çarşaf açılımının başlatıldığı Eyüp'te belediye başkan aday adayı da adaylıktan çekildi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'nin çarşaf açılımını başlattığı Eyüp'te belediye başkan aday adayı olan Emin Atmaca, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'in kabul edilemez şahsi talepleri nedeniyle adaylıktan çekildiği açıkladı. CHP lideri Deniz Baykal'ın ilk rozet taktığı çarşaflı kadınlar da rozetlerini iade ederek CHP'nin kendilerini kandırdığını söyledi.

CHP'den Eyüp Belediye Başkan aday adayı olan işadamı Emin Atmaca, bir basın toplantısı düzenleyerek neden adaylıktan çekildiğini açıkladı. Kendisinin CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in teşvikiyle aday adayı olduğunu belirten Atmaca, çarpıcı iddialarda bulundu. Alibeyköy halkına hizmet etmek için aday adayı olduğunu belirten Atmaca, "Mehmet Sevigen vasıtasıyla bana Eyüp Belediye Başkanlığı adaylığı teklifi gelmiştir. Sevigen bana adaylığımın garanti olduğunu ve genel merkezle görüştüğünü söyledi. Aday adaylığı sürecinde benimle sürekli görüşen sayın Sevigen, CHP lideri Baykal'ın katılımıyla bir tanıtım töreni tertip edileceğini bildirdi. Baykal, Alibeyköy'de düzenlenen törende bana ve beni destekleyen çarşaflı yakınlarıma bizzat rozet taktı. Bu katılımın ardından Sevigen tamamen değişmiş ve kabul edemeyeceğim şahsi taleplerde bulunmuştur" şeklinde konuştu. Sevigen'in bazı derneklere bağışta bulunmasını istediğini kaydeden Atmaca, "Sevigen'in samimi olmadığını gördüm ve şahsi taleplerini de yerine getirmeyerek 10 Ocak'ta adaylıktan çekildiğimi genel merkeze ilettim" dedi.

Emin Atmaca'nın kısa konuşmasının ardından aday adaylığı sürecinde yaşadıklarıyla ilgili hazırladığı basın açıklamasını avukatı Selami Kurt okudu. Açıklamada Mehmet Sevigen'in bizzat Atmaca'ya başkan adaylığı teklifinde bulunduğu belirtilerek, CHP'nin çarşaf açılımını başlattığı 9 Kasım 2008'deki katılım töreninin organize edildiği anlatıldı. Baykal'ın katılacağı törenin kalabalık olmasının gerektiği ve özellikle türbanlı olan çevresini organize etmesinin istendiğini kaydeden Atmaca, açıklamasında, "Baykal binlerce kişinin bulunduğu katılım töreninde rozet takarak başkan adaylığımın hayırlı olmasını diledi. Yakınlarıma ve hemşehrim olan çarşaflı kadınlara da burada rozetleri takıldı. Bu katılımın ardından Sevigen beni bazı yerlere bağışlar yapmam konusunda yönlendirdi. Etik olmayan bir takım ucuz siyasi hesaplar peşinde koşan Sevigen'in bu talepleri karşısında şok oldum. Şahsi çıkarların ön planda olduğu bir zeminde siyaset yapamayacağımı belirterek 10 Ocak 2009'da başkan adayları açıklanmadan adaylığımı geri çektim." dedi.
Mehmet Sevigen'in muhafazakar bir çevreye sahip olduğunu bildiğine dikkat çeken Atmaca, "Başörtülü akrabalarıma ve yakınlarıma rozet takarak, başörtüsü sorununu ile ilgili düzenlemeyi Anyasa Mahkemesi'ne götüren ve iptal ettiren CHP'nin bunun faturasını sandıkta ödemekten kurtulmak istemiştir" dedi.

Basın toplantısına katılan çarşaflı ve başörtülü kadınlar açıklamaların ardından CHP rozetlerini Emin Atmaca'ya iade etti. Çarşaflı kadınlar CHP'nin kendilerini kandırdığını söylerken salondakiler de "Hırsız Sevigen, Hortumcu Sevigen" şeklinde sloganlar attı.

Açıklama sonrası soruları cevaplandıran Emin Atmaca, Mehmet Sevigen'in bağış yapmasını istediği dernekleri ve yerleri açıklamadı. Sevigen'i istifaya davet eden Atmaca, "Sevigen'in taleplerini Baykal'a ilettiniz mi?" şeklinde soruya " Baykal'la konuşma fırsatımız olmadı. Zaten konuşabilsek de biliyorsunuz Sevigen kendisinin sağ koludur." karşılığını verdi. Açıklamayı adaylıktan çekilmesinden günler sonra yapmasıyla ilgili bir soru üzerine de, "CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ısrarla açıklama yapmamamı istedi. Ben de başkan adaylarının açıklamasını bekledim. Bu sebeple açıklama bugüne kaldı" dedi.

Çarşaflı kadınlar ise yaptıkları açıklamalarda, kandırıldıklarını belirterek, CHP'ye oy vermeyeceklerini dile getirdi.

Kaynak

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
seçim ölçesi kötü oldu CHP iç,n

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
rozetler elinde patladı ha :D
yarın da Kuran kursları ellerinde patlar :D

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bu işin böle olcağı belliydi :D Sadece gülünür buna

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hehe böyle olacağı belliydi ya

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
herkes biliyordu bu işin içinde iş var
yalancını mumu seçime kadar yanmazmış

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ya bu CHP Millete gerici der bilmem ne der donup aynaya bakmaz.Kendindeki geriliği bile goremez oldu.Değiştirin su kafaları artık...

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk önce geçmişiyle bi hesaplaşsın.
gelecekte olmasına gerek yok.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Yalancının mumu yatsıya kadar yanar." (Atasözü) :)

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bu işte bir gariplik vardı zaten.Ben de durduk yere gidip CHP'ye üye oldular gibi yansıtılmasına şaşırmıştım.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
chp ülkeyi bölmeye çalışıyor kuran kursu açıp laik devlet bütünlüğünü bozmaya çalışıyor chp türkiyeyi şeriat ülkesi yapmaya çalışıyor :D şimdi zorla eski chp li kadınlara çarşaf giydiecek :D :D

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
mehmet kardeşim
çıkarılan bir sürü rozet var bu rozetleri chp nin ne yapacağı hakkında anket düzenleyebilirdin

nyoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
herkes görsün dini siyasete alet edenleri

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Böyle olacağı tabiki belliydi. Seçim öncesi kuran kurslarına da el attı sefa sirmen. Onunda kokusu çıkar yakında.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Sayın Başsavcı uyuma Laiklik elden gidiyoooor.....
Hadi arkadaşlar darbe pardon cumhuriyet mitingleri yapalım CHP yi protesto edelim yoksa hepimize Çarşaf giydirecekler... İran a döneceğiz okullar kapatılıp Kur'an Kursu yapacaklar....

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Komedi resmen:)

bu Baykal sürekli Tayyip e prim verioo yazıkk:whistling: