Çaresizlik

Bu konuyu okuyanlar

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar artık öyle bir ülke olduk ki elimizde sermaye olsa dahi iş kuramıyoruz, gelecek planları yapamıyoruz. 26 yaşındayım evlilik düşünemiyorum, iş kuramıyorum ve tek başıma bir işe girişmekten çekiniyorum. Sizce ben mi çok paranoyak davranıyorum yoksa böyle düşünmekte, davranmakta haklı mıyım?

Sizden 200-250 bin civarında yapılabilecek karlı bir iş önerisi istiyorum, aklımda gaming cafe var fakat onunda maliyeti boyumu aşıyor ( Konum:İzmir)

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
E-ticaret iyi ama bu konu hakkında çok araştırma yapmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.
Hocam öncelikle teşekkür ederim fakat e-ticaret nasıl yapılır gerçekten hiçbir bilgim yok. Al-sat benzeri birşey mi?

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Genellikle yurtdışından ürün getirip üzerine belli bir kar marjı koyup satıyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam öncelikle teşekkür ederim fakat e-ticaret nasıl yapılır gerçekten hiçbir bilgim yok. Al-sat benzeri birşey mi?
YouTube'da bu konu hakkında çekilmiş birçok video var.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar artık öyle bir ülke olduk ki elimizde sermaye olsa dahi iş kuramıyoruz, gelecek planları yapamıyoruz. 26 yaşındayım evlilik düşünemiyorum, iş kuramıyorum ve tek başıma bir işe girişmekten çekiniyorum. Sizce ben mi çok paranoyak davranıyorum yoksa böyle düşünmekte, davranmakta haklı mıyım?

Sizden 200-250 bin civarında yapılabilecek karlı bir iş önerisi istiyorum, aklımda gaming cafe var fakat onunda maliyeti boyumu aşıyor ( Konum:İzmir)
Bunun adı çaresizlik değil, ufkunuz açık değil. Başka bir açıklaması yok. Benden size ufak bir tavsiye piyasada yapılmış olan işleri değil de yapılmayanı yapmanızdan yana.

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Genellikle yurtdışından ürün getirip üzerine belli bir kar marjı koyup satıyorlar.

YouTube'da bu konu hakkında çekilmiş birçok video var.
Anladım biraz araştırma yapayım bu konuda teşekkürler

Bunun adı çaresizlik değil, ufkunuz açık değil. Başka bir açıklaması yok. Benden size ufak bir tavsiye piyasada yapılmış olan işleri değil de yapılmayanı yapmanızdan yana.
Örnek verebilir misiniz mesela ne yapılabilir hocam?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
E-ticaret iyi ama bu konu hakkında çok araştırma yapmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Şimdi şöyle bir şey var. E-ticaret kötü bir seçim değil ama çok uğraştırıcı bir iş sayılır. Şöyle düşün, bir mağazan var ve o toplumdakiler genelde senden alışveriş yapar. E-ticarete geldiğimizde yine mağaza gibi ama genelde toplum dışı ve rastgele insanlar oluyor, uzağa gidiyor ürünler. E-ticaret zor ama ticaret ile tecrüben varsa denilebilir ama para fazla ister isten o iş.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Ve:
Büyük şirketler bir yatırım yapmadan önce araştırma yaptırırlar. Çıkan sonuçlar arasından kendilerine bir hedef kitle seçerler. O hedef kitlenin harcama alışkanlıklarını ve beklentilerini gözeterk üretim ve pazarlama yaparlar. Sen de yaşadığın veya iş kuracağın semtte veya iş yapacağın toplum ile (hakkında) kendi çapında bir araştırma yap. İstatistik bilgilere ulaşabilirsen, incele.

Rastgele yatırım yapılmaz.

tezcanalaca

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
İşin fizibiletsi çıkarılır. Sonra işe girilir ve harcanan paranın amortisi hesap edilir. Daha sonra kar düşünülür. Öyle şu kadar param var, şu kadara katlayayım hesabı öyle basit değil. Bu en kral en dandik ülkede de böyledir. Düşündüğün şey tamamen kısa yoldan zenginlik. Ki her türlü bu düşnce seni batırır.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bir yatırımın kâra geçmesi zaman alır. Yatırımın büyüklüğüne göre bu bir sene de sürebilir, 5 sene de. Müşteri veya iş yapacak kişilerin önce yeni yatırım yapan kuruluş veya kişiye alışmaları gerekir. Genelde herkes ayağının alıştığı yere gider. Yani tanıdıklarına. Piyasada yer edinebilmek için geçecek sürede hiç bir şey kazanmayacağını, hatta zarar edeceğini de hesaplayıp, ona göre hazırda bir kısım nakit bulundurmanı tavsiye ederim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
gir hayvancılık yap :D
O işi anlamadan yapmaya kalkarsan, bir süre sonra bütün hayvanlar telef olur. Bu işin hastalığı var, arazi gereksinimi var, hırsızlığı var, iklim koşulları var. Öncelikle Can var.

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilmediğin iş sana kaybettirir. Bildiğin işi yap. Mesleğin ile ilgil bir iş yap. Ticaret her zaman risklidir. İlave riske hiç gerek yok.
Hocam öncelikle yazdıklarınız için teşekkürler ben öğretmenim aslında fakat atama beklemiyorum çünkü çalışmıyorum bi gayretim yok ve içimden çalışmakta gelmiyor (bölüm tarih) o yüzden bildiğim bi alan da yok açıkçası. Sadece sermayem var ve fikir istiyorum. Teşekkürler

gir hayvancılık yap :D
yapamam :)

İşin fizibiletsi çıkarılır. Sonra işe girilir ve harcanan paranın amortisi hesap edilir. Daha sonra kar düşünülür. Öyle şu kadar param var, şu kadara katlayayım hesabı öyle basit değil. Bu en kral en dandik ülkede de böyledir. Düşündüğün şey tamamen kısa yoldan zenginlik. Ki her türlü bu düşnce seni batırır.
Kısa yoldan zenginlik istemiyorum aslında zenginlik de sadece hayatımı idame ettirecek kadar para kazansam yeter hocam

Şimdi şöyle bir şey var. E-ticaret kötü bir seçim değil ama çok uğraştırıcı bir iş sayılır. Şöyle düşün, bir mağazan var ve o toplumdakiler genelde senden alışveriş yapar. E-ticarete geldiğimizde yine mağaza gibi ama genelde toplum dışı ve rastgele insanlar oluyor, uzağa gidiyor ürünler. E-ticaret zor ama ticaret ile tecrüben varsa denilebilir ama para fazla ister isten o iş.
E-ticaret riskli ve benim yapamayacağım bir iş malesef inceledim

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Al sat yapıcan bu zamanda. Hiç bitmeyen 2 sektör. Gıda-Giyim
Evet, genelde herkes yapıyor bu işi. Dilersen bir güzel bir yerde çalışabilirsin. :) Ayrıca böyle dert yapmaya da gerek yok bence, sana göre iş bulman yeterli.

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet, genelde herkes yapıyor bu işi. Dilersen bir güzel bir yerde çalışabilirsin. :) Ayrıca böyle dert yapmaya da gerek yok bence, sana göre iş bulman yeterli.
Aslında tarih öğretmeniyim fakat ocak ataması için 197 kontenjan açılmış yani atanmam çok zor. Fikirleriniz için teşekkürler

GürkanBay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
hocam artık girişimcilik mekan barındırmıyor dükkan filan açıp kira ile başkasını zengin etmeyin, parlak bir fikir bulun ve sitenizi kurdurun, piyasada 1200-1300 liraya e-ticaret sitesi yapan uygun yerler var

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Parlak fikirle iş yapan çok var bu ülkede. Biz onlara palavracı deriz Anadolu da.