Soru Çapraz platformlu application geliştirme

oWeiss

Üyecik
Çapraz Platformlu Desktop application ve Mobile application geliştirmek istiyorum, nereden başlıcağımı bilmiyorum ve bu iki platformda kendimi geliştirip ileriye taşımak istiyorum ayrıca yarın birgün bu alanda işsizlik çekermiyim :rolleyes::rolleyes:
 
Son düzenleme:

kmurat

Dekan
Herkes bir şey söyler kafana takma.
Çok platformlu bir uygulama bir dilde yazılır ve desteklenen platformlarda ayrı olarak derlenir. Ancak mobil ile Masaüstü için fark sadece platform ile kalmıyor. Donanım da farklı.

Her zaman mutlaka kodlarda bazı düzeltmeler gerekir. Mobil için bu düzeltmeler çok daha fazla, hatta tümünün yeniden yazılması anlamına gelebilir.
 

luftdigital

Üyecik
Merhaba,

İşsizlik sıkıntısıyla alakalı endişeniz olmasın. Mobil uygulama her gün büyüyen bir pazara ve ilgiye sahip. Bu alana yapacağınız yatırımın karşılığını almak elbette ki size bağlı olmakla beraber şu an hem yurtiçinde hemde yurtdışında en çok istihdam açlığı çeken sektörlerden birtanesi.

Diğer sorunuza gelirsek Xamarin ile çapraz platform için uygulama geliştirebilirsiniz. Android ve iOS için yapacağınız kodlamayı %75'lere kadar ortaklaştırmanızı sağlar. Bir zamanlar Microsoft Açık Akademi adı altında ücretsiz ve türkçe dersleri bulunuyordu. Ancak kısa bir süre önce bu platformu kapatıp taşıdıklarıyla alakalı bir bilgilendirme vardı. Araştırırken göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Sevgiler.
 
Üst