Caner Erkin imzayı attı!

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe, Caner Erkin ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

caa538_40765_2794709.jpg

Fenerbahçe, 2 yıllık sözleşme imzalayan Caner Erkin için basın toplantısı düzenledi. Ersun Yanal, Mahmut Uslu ve Aziz Yıldırım da basın toplantısında yer aldı.

İlk olarak sözü alan Aziz Yıldırım; "Uzun yıllardır Türk milli takımlarının her kademesinde görev yaptı. Fenerbahçe'ye hizmet ediyor, hizmetleri devam edecektir. Buı yüzden bu imzaya katılıyorum. Hem Fenerebahçe hem de Caner karşılıklı anlayışlarıyla, Türk sporuna yapacağı çalışmalarla katkı yapacaktır. Caner hiç sorun çıkarmadan anlaşma yapmıştır. Bu yüzden teşekkür ediyorum. Caner, hayırlı olsun oğlum." dedi.

Mahmut Uslu, "Maddi fedakaarlık yaparak sevdiği kulübünde devam ediyor. Bu 2 yıllık ama ileride belki 5 yıllık bir birlikteliği beraberinde getirir." sözlerini kullanırken, Caner ise, "Bu camiada kalmaktan mutluyum. Burası benim ailem oldu. Bundan sonra uzun yıllar bu kulüpte oynamak ve elimden geleni her şekilde vermek istiyorum."

İmza töreni sonrasında teknik direktör Ersun Yanal açıklamalarda bulundu. İşte o sözler:

"Fenerbahçe kaldığı yerden devam edecek. Kadroumuzu koruduk, 1 yabancı ekledik. Bruno Alves, Raul meireles 23'ünde katılacak. İzinlerini yapıyorlar. Webo 21'inde katılacak. Kuyt'ın biliyorsunuz, üçüncülük maçı vardı. Onlar 9 Ağustos'ta bizle olacak. Emenike 30'unda bizle olacak. Bireysel antrenmanlarını yapacak. İngiltere'de bize katılacak. Kamp programına gelince, bugün başlıyoruz. yarın sabah antrenmanından sonra Tpopuk Yaylası'na gideceğiz. Arefe gününe kadar orada olacağız. Topuk Yaylası'ndaki antrenmanlar ve 2 günlük izinden sonra Sheffield ile oynayacağız. Dönüşte Kopenhag'da Sevilla ile oynayacağız. Beşiktaş, Chelsea ve biz 45 dakikalık maçlar oynayacağız. Galatasaray maçına kadar olan programı da iki maçla tamamlayıp, belki 3 maç olabilir, talepler var. 29 Ağustos'ta başlayacak lige hazır olacağız."

"Kadroda olan diğer oyuncularımızın sağlık kontrolleri yapıldı. Onlarla birlikte Topuk Yaylası'na gideceğiz."

"TRANSFER YAPABİLİRİZ AMA..."

"Kadromuz yeterlidir. Ağustos'a kadar transfer yapabiliriz ama bence kadromuz yeterli. Şimdi iki oyuncumuz da sorun var. Dieğr oyuncularımızın performansı takımla alakalı. Portekiz'in takım performansı kötüydü. Diğer oyuncularımızın Dünya Kupası'ndaki performansı gayet idealdi. Kuyt'ı ayrıca tebrik ediyorum. Kuyt farklı pozisyonlarda oynayabiliyor. Bence Kuyt iyiydi. "

"CANER'İN GİTMEYECEĞİNİ BİLİYORDUK"

Caner'le sezon sonunda konuştuk. Caner'in Fenerbahçe ile ilgili bir sorunu olmayacağını, bir yere gitmeyeceğini biliyorduk. Birkaç görüşme sonrasında imzalanıldı. Menajeri Batur ile birkaç konuşmayla sorun çözüldü. Caner'in yaptığı katkı çok önemliydi. Umarım bu performansını bu sezonda sürdürür.

"BİZDE YAŞLI DENİLEN OYUNCULARIN..."

"Kuyt'ın verdiği performans ortada. Bizdeki yaşlı denilen oyuncuların performansı ortada. Biz iyi bir takımız. 30'lu yaşların başındaki oyuncuların katkıları da çok kritik. Çok yaşlı bir takım olduğumuzu düşünmüyorum. Süper Kupa ve lig takvimleri federasyonun problemi. Türkiye'de önceden tarihleri ayarlamak zor"

"SALİH İÇİN BÜYÜK ŞANS"

"Salih için büyük bir şans. Umarım orada oynayacaktır. Orada foram bulup oynarsa hem Fenebrahçe'ye hem Türk futboluna katkı olur. Sözleşmenin detaylarını biliyorsunuz. İyi oynarsa herkes kazanır. Önünde zor bir süreç var. Avrupa futbolunun zorluğunu biliyorsunuz."

"DIEGO PLANLADIĞIMIZ BİR OYUNCUYDU"

"Diego Ribas'ın perfomrmansını biliyorsunuz. Avrupa futboluna alışkın bir oyuncu. Türk futbolunda da oyun sert, koşan ve mücadeleci bir tarz var. Diego'nun bize katkısının çok ciddi olacağını düşünüyorum. Bizim planladığımız bir oyuncuydu. Umarım sakatlanmadan katkı vermeye devam eder. "

[SDNTV]http://sporxtv-p.mncdn.com/flv/2014/07/14/43f61184a2d92824a6eba274846f743d.mp4[/SDNTV]

SPORX