Canan Kaftancıoğluna Hapis cezası.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Canan Kaftancıoğluna 5 ayrı suçtan açılan dava sonucu 9 Yıl 8 Ay 20 Gün hapis cezası onanmış. ( Tabii Temize gitme üst mahkemeye götürme durumları var şuan. )

Ceza aldığı davalar ve konuları

PKK/KCK üst düzey yöneticilerinden Sakine Cansız’a ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 1 yıl 6 ay,

Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, ‘Kamu görevlisine alenen hakaret etme” suçundan 1 yıl 6 ay 20 gün

Cumhurbaşkanına alenen hakaret etme’ suçundan 1 yıl 16 ay

‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ suçundan 1 yıl 8 ay

‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan ise 2 yıl 8 ay olmak üzere Toplam 9 Yıl 8 Ay 20 Gün hapis cezası onanmış.

Canan Kaftancıoğlunun attığı bazı Tweetler.
1592996840176.png

1592996856911.png

Cumhurbaşkanına hakaret sayılıp ceza aldıkları.
1592997187853.png

1592996937969.png

Sonra bir CHP'li ve Türk vatandaşı olarak sözde Ermeni Soykırımına var diyor.
1592997083751.png

Sonra Devlete KATİL dediği Tweetler var.
1592997133404.png

1592997344134.png

Terör örgütü üyesi ve kurucularından birisi öldürülünce atılan Tweet.

1592998047387.png

Daha bir sürü Tweet vardı ama sadece 10 dosya eklenebiliyormuş. Şimdi sizce CHP İstanbul İL başkanı bu söylemler yüzünden Ceza alır mı ? Hapis cezası onanır mı yoksa iptal mı olur ? Bu yazılanlar atılan Tweetler CHP'li bir isime yakışıyor mu...
Açıkçası ne kadar yazdıklarını gram tasvif etmesem ve yakıştırmasamda onun ayıbıdır ben hapis yatması taraftarı değilim. ( Tabi Erdoğan'a hakaret davasını Erdoğan geri çekerse. ) Diğerleri ne kadar tehlikelide olsa kısmen ifade özgürlüğüne girebilir. Ayrıca Sözde Ermeni soykırımı 2-3 kere kabul eden ve destekleyen söylemleri bence bir siyasi figüre yakışmıyor soykırım var deyip devlete KATİL demeside Ceza alması için bir neden olabilir. Sonra Terör örgütü üyesi Sakine Cansız ile ilgili bir sürü Tweet'i var onlarda Terör örgütüne övgü ve halkı kin ve nefrete götürme nedeniyle 2 yıl üstü hapis cezası almış.

Sizin yorumunuz nedir.

Ekli dosyalar

• 1592997053007.png
    1592997053007.png
    91.7 KB · Görüntüleme: 224
  • 1592997304012.png
    1592997304012.png
    306.3 KB · Görüntüleme: 179
Reaksiyon puanı
6,381
Canan Kaftancıoğlu'nun profilinde neden motorcu resmi var anlayamadım.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ayrıca Canan Kaftancıoğlu bu davalar ile ilgili mahkemede savunma verirken ki fotoları düşmüştü internete. Elleri cebinde lakayit bir şekilde Hakimin savcının karşısında davranıp gülmeler. ( Siz kimsiniz ben sizi takmıyorum gibi hareketleride bence yanlış )
1592998329300.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Cana Kaftancıoğlu'nun profilinde neden motorcu resmi var anlayamadım.
Kadın motorcu :D

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bu nedir arkadaş. ABD de böyle propaganda yok. Amacı ne yani bunun?
ABD'de bunun kat be kat üstü propogandalar var. Ellemiyorlar :). Yapılan davranışı doğru olmayabilir ama bunlara ceza vermeleri de ayrı saçmalık bence. PKK olayına bir şey demiyorum yanlış anlaşılmasın.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
suç makinesi, katil darpçı tecavüzcü bir yığın sabıkalı sokağa salınıyor her gün. kadın döversen tehdit edersen polis güzelce konuşup bırakıyor. sen o kadını öldürene kadar da koruma sağlamıyor devlet. tehditlerden sonra devlete yalvara yalvara ölen onlarca kadın gördük.

örnek vereyim dedim. düşünün işte ne kadar adil bir ceza.

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
ABD'de bunun kat be kat üstü propogandalar var. Ellemiyorlar :). Yapılan davranışı doğru olmayabilir ama bunlara ceza vermeleri de ayrı saçmalık bence. PKK olayına bir şey demiyorum yanlış anlaşılmasın.
George Floyd olayını dahil etmedim. Kim durduk yere PKK olayı ve diğerleri dahil böyle propaganda yapıyor ki? Devleti terörist yerine koyuyor.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
suç makinesi, katil darpçı tecavüzcü bir yığın sabıkalı sokağa salınıyor her gün. kadın döversen tehdit edersen polis güzelce konuşup bırakıyor. sen o kadını öldürene kadar da koruma sağlamıyor devlet. tehditlerden sonra devlete yalvara yalvara ölen onlarca kadın gördük.

örnek vereyim dedim. düşünün işte ne kadar adil bir ceza.

Konu ile ne alakası var ?
Bunlar var ise Devlete ve yöneticilerine sayıp sövebiliriz katil diyebiliriz anlamı mı çıkıyor sözde Ermeni soykırımı var deyip Terörüstleri övebiliriz anlamı mı çıkıyor ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hele bir de sanırım Ramazan ayıydı, yedikleri bir domuz eti resmini paylaşması vardı ki... Devlete dediğini bırakmadığı gibi, bir de inançlı insanlara dalga geçer gibi nazire yapmasını aydın bir kişilikle asla bağdaştıramadım. Cezalandırılmasına sevindiğimi söyleyemem ama bazen de insanların had bilmesi, ideolojik saplantılarını karşıt oldukları üzerinde daha fazla zorlamaması biraz kulağını çekmenin yararlı olacağını düşünüyorum. :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
alakası yok tabi. benim verdiğim örnek basketbol ligiyle ilgili.

Arkadaşım bu bölüm siyaset bölümü bilmiyon boş beleş konuşuyon.

Üstte benim attığım tweetlerin hepsinin bir gün öncesi yaşanmış olaylar var. ( Öyle kadın cinayeti flan değil yani muhabbet. )
Katil devlet dediğinden bir gün önce bir yerde Terör olayları olmuştur teroristler öldürülmüştür.
Yok bir yerde Erdoğan'a hakaret ederken Gezi oalyları sırasıdır.
Diğer taraftan 15 temmuz gecesi flandır. Hepsi önemli tarihlerde atılmış tweetler.
Sözde Ermeni soykırımı var dediği gece Ermenilerin katliamı kutladığı gündür flan hepsi önemli tarihler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İl Başkanı olmasa kim bilir neler yapacakmış?
Ermeni midir nedir anlamadım. Kadın Ermeni Soykırımı, diyor.

Hapse atsan bir tane -sözde- adalet yürüyüşü de buna yaparlar şimdi. ?

Ben 18 yıldır bir tane AKP- MHP - HDP - İYİ parti veya başka bir partinin İl başkanının adını duymadım hiç bilmem tanımam etmem hatta haberlerde bile duymadım neredeyse. Ama bu Canan Kaftancıoğlu neden bu kadar yanlış hareketine rağmen CHP'de hemde İstanbul İl başkanlığında tutulur akıl alır gibi değil.

Devlete millete karşı çok tehlikli söylemleri var. Dini konularda çok tehlikeli söylemleri var. Üst düzey yöneticilere devlet adamlarına karşı çok tehlikeli ve hakaret vari söylemleri var ( Hadi ateisttir aşırı sol uç görüşlüdür anaşist bir ruha sahiptir flan beni alakadar etmezde. ) Bunları topluma açıklıyor canlı yayınlara çıkıyor sosyal medyada yayınlıyor flan CHP bu tip bir il başkanı ile yüzde 23-24'te gezmeye devam eder yüzde 25 olamaz...

Birde dediğin gibi hapse atılır ve sözde adalet yürüyüşü adı altında tekrar HDP ile kol kol yürünürse iyice bitirir kendini bence CHP...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ha şöyle net olacaksın.

Gelene geçene terörist de fakat hadi gereğini yap dediklerinde süt dökmüş kedi oluveriyorlardı.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Ayrıca Canan Kaftancıoğlu bu davalar ile ilgili mahkemede savunma verirken ki fotoları düşmüştü internete. Elleri cebinde lakayit bir şekilde Hakimin savcının karşısında davranıp gülmeler. ( Siz kimsiniz ben sizi takmıyorum gibi hareketleride bence yanlış )
Ekli dosyayı görüntüle 105938

Kadın motorcu :D
Şu hareketi halktan birisi yapsın müebbeti yer. Hakimlerin savcıların %90'ı hükümete muhalefet, bizzat gittim gördüm.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hapis kararı doğru mu demeye getiriyon ?
Evet. Devlete katil diyen biri cezasız mı kalacaktı?
Ben yargıdan, kaşarlanmış fetöcüleri, 2013'den önce fetöyü savunanları da içeri almasını bekliyırum.
Hükümetin bunlar terörist dediği herkesi de içeri almasını bekliyorum. Terörist dedikleri terörist çıkmazsa kendileri de ceza alacak ama.

Terörist ve vatan haini tanımlamaları yalama oldu artık.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu dediğin olursa yine tencere tava alıp sokaklara dökülüp bu devletin polisine saldırırlar ama bu sefer ilki gibi olacağını sanmıyorum, milletin sabrı taştı iç savaşa kadar yolu var.
O zaman gelene geçene terörist demesinler. Diyorlarsa kanıtı gösterip içeri alsınlar.
Yalama oldu yalama.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
bir kadın kök söktürdü bunlara , ilginç
Ermeni Soykırımı diyip Ermenileri anarak kök söktürülüyorsa olabilir (!)
Teröristleri destekleyen açıklamalar yaparak kök söktürülüyorsa olabilir (!)
Böyle olmadığına göre kök söktürdüğü falan yok. Sadece parlatılmaya çalışılıyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bir kadın kök söktürdü bunlara , ilginç
Siz hepiniz, RECEP TAYYİP ERDOĞAN tek... "Topunuz gelin" söylemi sadece dış mihraklar için değil aynı zamanda iç mihraklar için de söylenmiş haklı bir sözdür. :)

1593088051185.png

1593088073546.png

Eğer parlatılmaya çalışılan bu yüz(süz)ler güçleri yetiyorsa Başkanlığa aday olurlar ama kk gibi davranıp aday olmaktan çekineceklerini düşünüyorum çünkü cesaret yok, koltuk sevdaları var ve koltuklarını kaybetmekten korkuyolar...

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
688
Tamam :D

Siz hepiniz, RECEP TAYYİP ERDOĞAN tek... "Topunuz gelin" söylemi sadece dış mihraklar için değil aynı zamanda iç mihraklar için de söylenmiş haklı bir sözdür. :)

Ekli dosyayı görüntüle 106075

Ekli dosyayı görüntüle 106076

Eğer parlatılmaya çalışılan bu yüz(süz)ler güçleri yetiyorsa Başkanlığa aday olurlar ama kk gibi davranıp aday olmaktan çekineceklerini düşünüyorum çünkü cesaret yok, koltuk sevdaları var ve koltuklarını kaybetmekten korkuyolar...

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Canan Kaftancıoğluna 5 ayrı suçtan açılan dava sonucu 9 Yıl 8 Ay 20 Gün hapis cezası onanmış. ( Tabii Temize gitme üst mahkemeye götürme durumları var şuan. )

PKK/KCK üst düzey yöneticilerinden Sakine Cansız’a ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 1 yıl 6 ay,

Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, ‘Kamu görevlisine alenen hakaret etme” suçundan 1 yıl 6 ay 20 gün

‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan ise 2 yıl 8 ay olmak üzere Toplam 9 Yıl 8 Ay 20 Gün hapis cezası onanmış.

Ekli dosyayı görüntüle 105923

Ekli dosyayı görüntüle 105924
Ekli dosyayı görüntüle 105929

Ekli dosyayı görüntüle 105925

Ekli dosyayı görüntüle 105927

Ekli dosyayı görüntüle 105928

Ekli dosyayı görüntüle 105934

Ekli dosyayı görüntüle 105937

Daha bir sürü Tweet vardı ama sadece 10 dosya eklenebiliyormuş. Şimdi sizce CHP İstanbul İL başkanı bu söylemler yüzünden Ceza alır mı ? Hapis cezası onanır mı yoksa iptal mı olur ? Bu yazılanlar atılan Tweetler CHP'li bir isime yakışıyor mu...
Açıkçası ne kadar yazdıklarını gram tasvif etmesem ve yakıştırmasamda onun ayıbıdır ben hapis yatması taraftarı değilim. ( Tabi Erdoğan'a hakaret davasını Erdoğan geri çekerse. ) Diğerleri ne kadar tehlikelide olsa kısmen ifade özgürlüğüne girebilir. Ayrıca Sözde Ermeni soykırımı 2-3 kere kabul eden ve destekleyen söylemleri bence bir siyasi figüre yakışmıyor soykırım var deyip devlete KATİL demeside Ceza alması için bir neden olabilir. Sonra Terör örgütü üyesi Sakine Cansız ile ilgili bir sürü Tweet'i var onlarda Terör örgütüne övgü ve halkı kin ve nefrete götürme nedeniyle 2 yıl üstü hapis cezası almış.

Sizin yorumunuz nedir.

Canan Kaftancıoğlu anladığınız gibi vatan haini. Tipinden de belli zaten. 9

Ekli dosyayı görüntüle 105923

Ekli dosyayı görüntüle 105924
Ekli dosyayı görüntüle 105929

Ekli dosyayı görüntüle 105925

Ekli dosyayı görüntüle 105927

Ekli dosyayı görüntüle 105928

Ekli dosyayı görüntüle 105934

Ekli dosyayı görüntüle 105937

Sizin yorumunuz nedir.

Ermeni Soykırımı diye bir şey yok. Soykırım dedikleri olay aslında Türklerin Ermenileri Türkiye topraklarından kovmasıydı. Asıl soykırım Hocalı Katliamı'dır.

Ve Ermenilerin katlettiği yurtdışındaki Türk Konsoloslarını unutmuyoruz