Çanak anten kablosu kopuk

Bu konuyu okuyanlar

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Arkadaşlar bilenler bi aydınlatsın bugün çatıdan gelen kabloda bi bozukluk veya kopukluk var çatıya da çıktım gözüme çarpan biyer olmadı o bir sürü kabloların bağlandığı bi alet var ondada çıkan eden bişey göremedim. Televizyoncuyu aradım kendimi karantinaya aldım gelmeyeceğim dedi bende çanak anten almaya karar verdim. Evde ki hiç bir televizyonda kanal yok şuan. 4 televizyona görüntü vermek için nasıl bir çanak anten alınmalı ? Bilenler acil yazsınlar ya

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
O yukarıdaki kutunun çok kablo giriyor dediğiniz üzerinde bir ışık var mı? Yoksa belki adaptörü bozulmuş yada sigorta atmıştır.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
O yukarıdaki kutunun çok kablo giriyor dediğiniz üzerinde bir ışık var mı? Yoksa belki adaptörü bozulmuş yada sigorta atmıştır.
Çalışıyor ışık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya bizim o yukardan gelen bu baca borusunun içinden geçiyordu o kopuktu kullanamıyoduk öbürünü mobil gibi bi oturma odası bi salonda kullanıyordum bugün taşırken asılmadım da kabloyu gidiverdi.

Çalışıyor ışık

Ya bizim o yukardan gelen bu baca borusunun içinden geçiyordu o kopuktu kullanamıyoduk öbürünü mobil gibi bi oturma odası bi salonda kullanıyordum bugün taşırken asılmadım da kabloyu gidiverdi.
Öbürü dediğimde aynı yerden geliyor anlatamamışım afedersiniz

Mobil

Çalışıyor ışık

Öbürü dediğimde aynı yerden geliyor anlatamamışım afedersiniz

Mobil olan kablo

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Çanak antenin büyüklüğü değil ucundaki cihazın kalitesi önemli. Kalitesiz aletlerde sinyal düşüklüğü ve yağmurlu havalarda görüntünün gitmesi veya sadece sesin gitmesi gibi olaylar yaşanabiliyor.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Teşekkür ederim

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Şimdi konuyu gördümde aklıma bir olay girdi.

Şehirdeki eve Çanak anteni almıştık bakıyorduk TV ye. Basit Türksat kanalları işte.

2-3 yıl baktık ve birden kanallardan sinyal gelmemeye başlamıştı. Neyse çok aldırmadık. Kendi kanallarımıza bakarız dedim. Başka zaman çıkıp düzeltiriz dedik.

4 katta oturuyoruz bizde. 2 yıl daha geçti Yahu dedim hiç olmazsa çıkıp bir bakıyım yerinden mi oynamış ne?
5 katlı bina. Çıktım çatıya Gözlerime İnanamadım.
Bizim kablo yerde kalmış Çanak anteni yok ortada :(

Ne sövmüştüm şerefsiz hırsızları varya. Öyle insanların yaşaması bile İsraf.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Şimdi konuyu gördümde aklıma bir olay girdi.

Şehirdeki eve Çanak anteni almıştık bakıyorduk TV ye. Basit Türksat kanalları işte.

2-3 yıl baktık ve birden kanallardan sinyal gelmemeye başlamıştı. Neyse çok aldırmadık. Kendi kanallarımıza bakarız dedim. Başka zaman çıkıp düzeltiriz dedik.

4 katta oturuyoruz bizde. 2 yıl daha geçti Yahu dedim hiç olmazsa çıkıp bir bakıyım yerinden mi oynamış ne?
5 katlı bina. Çıktım çatıya Gözlerime İnanamadım.
Bizim kablo yerde kalmış Çanak anteni yok ortada :(

Ne sövmüştüm şerefsiz hırsızları varya. Öyle insanların yaşaması bile İsraf.
Demekki ihtiyacı çanakmış kardeşim kabloyu koyvermiş tok gözlü hırsıza denk gelmişsin ?? geçmiş olsun