Can Yücel Kültür Sanat Festivali 26, 27 ve 28 Nisan’da Datça'da

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
Datça Kültür Sanat Dayanışması’nın organize ettiği Can Yücel Kültür Sanat Festivali 26, 27 ve 28 Nisan’da gerçekleşecek.


Muğla Büyükşehir Belediyesi, Datça Belediyesi ve Datça halkının katkılarıyla yapılacak festivalde ticari amaç güdülmüyor, tüm giderler imeceyle karşılanıyor. Bu nedenle konserler dahil tüm etkinlikler ücretsiz izlenebilinecek.

Üç gün sürecek etkinliklerdeNida Ateş, Lüksüz, Komik Günler, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşçilerinin orkestrası imeceye destek vermek için karşılıksız sahne alacak.

Müfide İnselel gibi Datça’nın tüm müzisyenleri ve gruplarının da konser vereceğini festivalde Türkiye’nin tanınmış şairleri, edebiyatçıları, ressamları, tiyatrocuları, fotoğraf sanatçıları, söyleşilerle, dinletilerle ve sergilerle konukları kültür ve sanata doyuracak.

Festivalin son günü Hızırşah’ta piknik düzenlenecek. Tüm Datçalılar festivale katılan konuklarla birlikte yeryüzü sofrası kuracak. Piknik alanında yöresel müzikler ve oyunlar eşliğinde kardeşlik, dostluk mesajları verilecek.

Datça Kültür Sanat Dayanışması adına konuşan ressam İbrahim Çiftçioğlu, “Datça antik çağdan bu yana kültür sanatın merkezi oldu. Bu özelliğini bugün de sürdürüyor. Can Yücel Kültür Sanat Festivali bir festivalden öte bir etkinlik. Çünkü, tüm giderler imece usulüyle karşılanıyor. Datça halkı el ele vererek Can Yücel ismini yaşatıyor. Farklı görüşlerden, farklı kesimlerden, herkes “ Kültür ve Sanat” çatısı altında birleşiyor. Bu yüzden yaşasın hayat, yaşasın sanat diyoruz.” dedi.
 

Son mesajlar

Üst