Haber Cami'de Nikah Tepki Topladı!!!

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Geçtiğimiz günlerde genç bir çift, camide pasta keserek nikah yaptı. Caminin içerisin mütevazi bir şekilde süsleyerek nikah kıyan çift tepki topladı. Fotogtafları paylaşan kişi bu nikahı yapmak için kimden izin aldınız sorusuna genç çift "imamdan izin aldık. Onu ikna ettik" diyerek karşılık verdi. Caminin içerisindeki süsleme ve pastalara tepki verenler adeta genç çifti yorum yağmuruna tuttu. Nikah Görüntülerinin yer aldıgı video yarım milyon izlendi. Not: yani klisede dekolteli gelinlikle düğün yapılıyor, rahibin önünde öpüşülüyor bişey yok. Bizimkiler sade bir törenle dini nikah kıyıyo ülkenin gündemi değişiyor tepki topluyor. Anlamsız ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221219_134042.jpg
    Screenshot_20221219_134042.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_20221219_134032.jpg
    Screenshot_20221219_134032.jpg
    139.1 KB · Görüntüleme: 76

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Ulkenin dustugu duruma bak ?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Geçtiğimiz günlerde genç bir çift, camide pasta keserek nikah yaptı. Caminin içerisin mütevazi bir şekilde süsleyerek nikah kıyan çift tepki topladı. Fotogtafları paylaşan kişi bu nikahı yapmak için kimden izin aldınız sorusuna genç çift "imamdan izin aldık. Onu ikna ettik" diyerek karşılık verdi. Caminin içerisindeki süsleme ve pastalara tepki verenler adeta genç çifti yorum yağmuruna tuttu. Nikah Görüntülerinin yer aldıgı video yarım milyon izlendi. Not: yani klisede dekolteli gelinlikle düğün yapılıyor, rahibin önünde öpüşülüyor bişey yok. Bizimkiler sade bir törenle dini nikah kıyıyo ülkenin gündemi değişiyor tepki topluyor. Anlamsız ?
Manevi olarak çok kıymetli bir durum olsa da arka planda kesilen pasta ve yapılan eğlence olayı çirkin bir hale getirmiş. Benim bildiğim camii ler eğlence evi değil, ibadet yeridir. Diyanet işlerinin yerinde olsam imam'ı görevden alırdım.

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Manevi olarak çok kıymetli bir durum olsa da arka planda kesilen pasta ve yapılan eğlence olayı çirkin bir hale getirmiş. Benim bildiğim camii ler eğlence evi değil, ibadet yeridir. Diyanet işlerinin yerinde olsam imam'ı görevden alırdım.
Düşüncene katılmıyorum. Müzik yok eglence yok. Sapsade bir gelinlik damatlık 2 güzel insan ne var bunda ya ?‍♀️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ulkenin dustugu duruma bak ?
Hangi anlamda söylediniz

Son düzenleme:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Düşüncene katılmıyorum. Müzik yok eglence yok. Sapsade bir gelinlik damatlık 2 güzel insan ne bunda ya ?‍♀️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi anlamda söylediniz
Twitter'da izlediğim videoda dışarıda müzikli eğlenece ve içeride pasta kesimi olan bir kutlama yapılmış. Mesajımda belirtiğim gibi manevi olarak çok kıymetli ve değerli fakat bu ortama eğelenceyi taşımak yanlış olmuş. İmam eşliğinde bir nikah kıyılır, öncesinde rezerve ettikleri yerde eş dost kutlama yapılması en doğrusu olurdu.

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Twitter'da izlediğim videoda dışarıda müzikli eğlenece ve içeride pasta kesimi olan bir kutlama yapılmış. Mesajımda belirtiğim gibi manevi olarak çok kıymetli ve değerli fakat bu ortama eğelenceyi taşımak yanlış olmuş. İmam eşliğinde bir nikah kıyılır, öncesinde rezerve ettikleri yerde eş dost kutlama yapılması en doğrusu olurdu.

Biz ne nikahlar gördük dini nikah adı altında kimse ses çıkarmadı bu konuyu aldık nerelere getirdik. Dediğim gibi düşüncenize katılmıyorum. Saygı duyuyorum

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,808
Yaptıklarında yanlış bir şey göremedim. Tepki gereksiz olmuş.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yanlışınız var, cami normalde "ibadet yeri" olarak sınırlandırılmış bir yapı değildir. Peygamber siyasi meseleleri dahi camide görüşürdü. Bugünkü "kahvehane" veya "kıraathane" denilen yapıların "oyun" hariç bütün fonksiyonu camilerdeydi. Caminin "sadece ibadet yeri" olarak kısıtlanması günümüze çok yakın tarihlerde yeni oturmuş bir algıdır. Nikahın camide yapılması uygun mudur bu tartışmaya girmiyorum, sadece bu alıntı hakkında yazmak istedim.

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Yanlışınız var, cami normalde "ibadet yeri" olarak sınırlandırılmış bir yapı değildir. Peygamber siyasi meseleleri dahi camide görüşürdü. Bugünkü "kahvehane" veya "kıraathane" denilen yapıların "oyun" hariç bütün fonksiyonu camilerdeydi. Caminin "sadece ibadet yeri" olarak kısıtlanması günümüze çok yakın tarihlerde yeni oturmuş bir algıdır. Nikahın camide yapılması uygun mudur bu tartışmaya girmiyorum, sadece bu alıntı hakkında yazmak istedim.
Çok teşekkür ederiz. Bir de ben bir şey eklemek istiyorum. Kuran-i kerim de cami ibadet yapılan yer, ibadethane olarak geçmemektedir. Cami kök anlamı "toplanılan yer" anlamı taşımaktadır. Namaz kılınan secde yapılan yer manasına gelen yer mescit olarak geçmektedir. Bu nikah mescitte yapıldaydı başka konuşabilirdik. Ben rahatsızlık duymadım o yüzden ?

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555

Maksat gündem oluşturmak başka amaç yok. Katılıyorum

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Camide nikah kıyılabilir ama sade olması gerekir bence. İnternette ne görüntülere denk geldim utanmasalar ilk gecenin videosunu çekecekler. Evlilik insanlara gösteriş yapmak değil.

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Camide nikah kıyılabilir ama sade olması gerekir bence. İnternette ne görüntülere denk geldim utanmasalar ilk gecenin videosunu çekecekler. Evlilik insanlara gösteriş yapmak değil.
Ne yapmışlar anlamadım bir örnek verebilir misiniz bende izledim çünkü yanlarında imam var hatta. Sade bir pastaları var ne var başka?

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Ne yapmışlar anlamadım bir örnek verebilir misiniz bende izledim çünkü yanlarında imam var hatta. Sade bir pastaları var ne var başka?
Benceden sonrası başkalarına yazım. Benim görüşüm çoook sade olmalı nikah yere oturmalılar evlendinmi evlendin yallah dışarda ne yaparsanız yapın.

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Benceden sonrası başkalarına yazım. Benim görüşüm çoook sade olmalı nikah yere oturmalılar evlendinmi evlendin yallah dışarda ne yaparsanız yapın.
Neyse düşüncelere saygılıyız ama katılmıyorum size ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Camii de nikah kıyabilirler. Ona bir şey diyen yok.

Burada eleştirilen ( Bencede haklı. ) Bunu şova gösterişe dökülmesi ve şatavatlı gibi kutlama yapıp yaymaya çalışmaları. Camii içersinde pasta kesmeler. Heryeri süslemeler. Camii içerisini düğün salonuna çevirmeleri sorunlu bence.

Yoksa gayet camii içerisinde de nikah kıyabilirler...

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Camii de nikah kıyabilirler. Ona bir şey diyen yok.

Burada eleştirilen ( Bencede haklı. ) Bunu şova gösterişe dökülmesi ve şatavatlı gibi kutlama yapıp yaymaya çalışmaları. Camii içersinde pasta kesmeler. Heryeri süslemeler. Camii içerisini düğün salonuna çevirmeleri sorunlu bence.

Yoksa gayet camii içerisinde de nikah kıyabilirler...
Hiç bir abartılı süsleme yoktu. Bence çok güzel yapmışlar iyi yapmışlar devam etmeli gençler cami içerisinde nikahlarını kıyabilmeli ??

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hiç bir abartılı süsleme yoktu. Bence çok güzel yapmışlar iyi yapmışlar devam etmeli gençler cami içerisinde nikahlarını kıyabilmeli ??

Camii içinde nikah kıyılabilir bunu destekliyorum bende zaten...

Ama bunu düğün havasına düğünsalonu konseptine çevrilmesine karşıyım.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İyi genede imam gibi pompiş yapmamış karısıda basmamış

Bunun konu ile ne alakası var !

Not: Adım kadar eminim HABERİ OKUMADIN... Olay cami içersinde bile geçmiyor. Olay doğrumu yanlışmı o bile belli değil. Ayrıca adam her ihtimale karşı görevden alınmış...

Reaksiyon puanı
16,118

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,251
Bunun konu ile ne alakası var !

Not: Adım kadar eminim HABERİ OKUMADIN... Olay cami içersinde bile geçmiyor. Olay doğrumu yanlışmı o bile belli değil. Ayrıca adam her ihtimale karşı görevden alınmış...
Köşkte geçiyor olay zaten abi, imam müezzini, müezzin şoförü, şoför uşağı sonra hepsi uşağı

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Köşkte geçiyor olay zaten abi, imam müezzini, müezzin şoförü, şoför uşağı sonra hepsi uşağı

Olay camii demi geçiyor ? HABERİ OKU BİR KERE LÜTFEN...

Camii ye gitmediğin hiç buradan belli. İmam odası veya imam evi diye bir şey duydun mu ? Camii nin kenarında olur imam odası imamda orada kalır zaten !!!

İmam da bir insan ve herkesin günahı kendine. ORada içkide içse günahı kendine zinada yapsa günahı kendine. Evli olsa karısıylada orada yaşar zaten ev gibiyse orası. Buradan ne yapmak nereye varmak istiyorsun. Camii ler zina yuvası imamların hepsi tecavüzcü tacizci sapık flan anlamı mı çıkaracan !!!

Diyanet bu olay bir iddia olmasına rağmen admaı görevden almış daha ne yapsın. Adam diyor ki kadın ile sadece oturuyorduk eşim ile boşanma sürecindeyiz bana iftira atıyor !

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
silindi

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Olay camii demi geçiyor ? HABERİ OKU BİR KERE LÜTFEN...

Camii ye gitmediğin hiç buradan belli.
Ne alakasi var, gitmis veya gitmemis, musluman veya degil, seni kadar ilgilendirir ki? Tartisma esnasinda "camii'ye gitmedigin buradan belli" yaziyosun, icerlemis gibisin sanki. Forumu adabiyla kullanin artık, bunu sadece size demiyorum. Bu arada sizden ricam, Caps Lock'da acmayın, ceza sebebi sanirsam.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,251
Ne alakasi var, gitmis veya gitmemis, musluman veya degil, seni kadar ilgilendirir ki? Tartisma esnasinda "camii'ye gitmedigin buradan belli" yaziyosun, icerlemis gibisin sanki. Forumu adabiyla kullanin artık, bunu sadece size demiyorum. Bu arada sizden ricam, Caps Lock'da acmayın, ceza sebebi sanirsam.
Troll çünkü ben vakit namazlarını bile camide kılarım.

Bi bunlar dindar bi bunlar ahlaklı