Cami Halı Özellikleri ve Seçimi

Bu konuyu okuyanlar

Edenhazard

Asistan
Katılım
19 Eki 2018
Mesajlar
108
Reaksiyon puanı
14
Puanları
18
Yaş
26
Müslümanlar için Camilerin önemi oldukça fazladır. Özellikle vakit namazlarında ve çeşitli ibadetler için ziyaret edilen camilerin temiz, hijyenik ve görsel olarak zengin görünüme sahip olması önemlidir. Buna bağlı olarak kış aylarında ısı yalıtımından tutunda camide yer alan birçok görsel zenginlik tek – tek özellikle seçilmekte ve kullanılmaktadır.

Kullanışlı Ve Kaliteli Cami Halıları Tercih Edilmeli

Soğuk kış günlerinde kaliteli bir kumaştan yapılmış cami halısı ibadet ederken Müslümanların daha konforlu şekilde ibadet etmesine imkan sunar. Bu nedenle ısı kaybının önleyebilecek halının kullanılıyor olması camilerde son derece önemlidir.

Sıcak tutmasının yanı sıra toz tutmama özelliğine sahip olması camilerin daha sağlıklı mekanlar olmasına imkan tanır. Leke tutmaması ve kirlenmemesi hem görsel açıdan hem de sağlıklı kullanım açısından çeşitli avantajlar sağlayacağından cami halı seçiminde tüm bu detaylara dikkat edilerek seçim yapılması gereklidir. Camiler gün içinde birçok kişinin ziyaret etmiş olduğu mekanlar olduğundan kirlenmeye oldukça elverişli alanlardır.

Akrilik Cami Halı Kullanımı

Günümüzde birçok farklı özelliğe sahip halı alternatifleri bulunuyor. Kullanım konusundaki farklılıklar sebebi ile camilerde kullanılacak halı ve özelliklerine baktığımızda sağlıklı ve hijyenik kullanım imkanı sunduğunu görüyoruz. Halıların artık ve pislikleri diplere inmemesi için sık örgülü olması gereklidir. Cami halıları genellikle sık ve dip kısımlara kirlerin inmesini önleyecek şekilde üretildiğini görüyoruz. Ayrıca temizlenebilir ip kullanımı ile birlikte leke tutmaması da cami halı seçiminde tercih edilen halı özellikleri arasında yer almaktadır. Akrilik halı modelleri de çok kullanılan halı modelleri arasında yer almakta olup yün halıların özelliklerini taşıması yanında daha ekonomik olması nedeni ile tercih ediliyor.

Yün Camı Halısı Nedir Özellikleri Nelerdir

Yün cami halıları daha doğal ve daha kullanışlı halı modelleri arasında yer alıyor. Yün cami halıları dokunduğunuzda kalitesini hissettirecek özelliğe sahip olup, uzun yıllar kullanabileceğiniz özelliği ile ön plana çıkıyor. Ayrıca leke tutmaz ve son derece kullanışlıdır. Farklı renk seçenekleri ile kullanıma sunulmaktadır. Her cami içerisinde zemine kolayca döşenebilir. Sağlıklı kullanım imkanı sunuyor olmasının en önemli nedenleri arasında hava alabiliyor olmasıdır. Siz de cami içerisinde cemaatin sağlıklı ve konforlu ibadet edebilmesi için yün cami halı modellerini tercih ederek camilerde kullanabilirsiniz.Polyamid elyafa göre Yün daha kullanışlı özelliklere sahiptir. Leke koruması konusunda ki yüksek performansı yanı sıra sağlıklı kullanım imkanı da sunmaktadır. Deneyimli ve ihtiyaçlarınıza hızlı çözüm bulmak için siz de Sönmez Halı firmasını tercih ederek cami halı seçiminde profesyonel destek alabilirsiniz. Sönmez halı sadece cami zemin halı döşemelerinde değil, otel, yurt gibi ortak kullanım alanlarına uygun halı seçenekleri ile geniş bir yelpaze ile hizmet sunmaya devam ediyor.
 
Üst