Call Of Duty: Black Ops PC İnceleme!

Bu konuyu okuyanlar

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
:D:D:D ben ise ea tabanli oyunlara para vermiyorum.ama ea den haric oyunlar ise 75 80 euro arasi.ve diger oyunlari ise parayla almak zorundayiz

:D

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

call of duty black ops hem xbox da oynadim hemde pc de...ve bunu söylemek gerekir ki simdiye kadar hic bir sorun yasamadim ne pc de vede xbox da,

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
dostum seni anlayamıyorum... Türkce'ni biraz gelistirmen senin icin iyi olur, elestiri degil sadece dostca bi öneri...

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ne yapayim yegen...konusmam ise cok farkli dir, yaa yazdiklarim ise ne yazikki hic kimse anliyamiyor.
gerci bos vakitlerimde ise kitap ve gazete okumay i cok seviyorum.bilmiyorum ama gramatik e ise sorun yok,
bu konuda hakli sin almanyada yasiyarak nerdeyse ana dilimizi konusamiyoruz/yazamiyoruz....

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
ne yapayim yegen...konusmam ise cok farkli dir, yaa yazdiklarim ise ne yazikki hic kimse anliyamiyor.
gerci bos vakitlerimde ise kitap ve gazete okumay i cok seviyorum.bilmiyorum ama gramatik e ise sorun yok,
bu konuda hakli sin almanyada yasiyarak nerdeyse ana dilimizi konusamiyoruz/yazamiyoruz....

haklısın kimsenin laf söylemeye hakkı yok :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80

Ama simdi olmadi bak isteyince gayet güzel anlasılabilir yazmıssın.. :) buarada hocam kusura bakma seni elestirmek benim haddime degil kötü olmak istemem, sizin durumunuzda zor tabi gurbetlerde insanın kendi dilini unutmaması zor sen iyi bile konusuyosun.. milli takımdaki kazım kazım tek kelime türkce bilmiyo bilse bile konusmuyo tercuman kullanıyo adam.. neyse sana bisey demek haddime degil tekrar kusra bakma..

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Hala inmesini bekliyoruz malum 1 mbit ama babam 8 mbit yaptırcam diyo ya bir yaptırsında :DSömür call of dutyleri.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Format atıp Windows 7'den XP SP3'e geçtim. Kasmalar düzeldi ve oyun yağ gibi oldu. (Format atacaklara) Tavsiye ederim.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
hd 2600 serisi ekran kartına sahibim,ilk çıkan patch'ten sonra bu ekran kartıyla bile sadece aa ve shadows kapalı diğe tüm ayarlar full'de kasmadan rahat oynayabiliyorum.Sizde neden böyle bir sorun var anlamış değilim.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
internet baglantilar 15 gb bile ben burda göremiyorum yegen sen nasil görcen.... :D

ben burda fiberoptik ile 120 mb baglaniyorum...sen ise 15 gb cikmisin,,masallah...

estagfurullah yegenim.eger konusmamizda,cümlemimizde yanlis anlasilacak bir konu varsa onu telafi etmek gerek...ben bunu kötü veya art niyet olarak da algilamadim,
benim cümlem yetersiz olunca veya bu tür isaretleri (,.-_) kullanmasam,cümlenin nerden basladigini ve nerde bitecegini bilinmez...bu konuda sende haklisin...
ama ben de tabiki bu düsünceden ibaret yaziyorum k,i beni belki anliyan anlar neticesinde...

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
15 Gb tı geçince görürüm ben o sömürmeleri 1mbit i mumla arıcan :D

Babama da diyom baba kotayı geçince düşecek diye yok olum sınırsız diyo o da öyle diyom yok bizimki öyle değil diyor.İlk 6 ay 20 bilmem kaç tlimiş ondan.Olsun 15 gbi geçeyim düşsün hız bak bakalım yedikleri küfürlerden düzeltirler hızı(malum babam):D

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
oyunda bariz grafik motoru hataları ve optimizasyon sorunları var

varan 1 : mw 2 de hiç sorun çıkartmayan pc call of duty world at war ve black ops da kasıyor
sebep ise infinity ward ın grafik motorunu daha düzenli yapması. treyarch ın yapımları ise sistemi sömürüyor (eski konularda world at war da da olmuştu)

varan 2 : oyunda bol bol fps düşmesi yaşanıyor durduk yere fps düşüp yükseliyor

varan 3 : karşılaştıgım buglardan biri daha 1. bölümde fidel castro nun klonunu öldürdüğümüz sahne slow motion da kaldı düzelmesi için
oyunu kapatıp açmam gerekti.

varan 4: oyunda ara videolar okadar çok abartılmışki o aşırı grafikler sayılar sesler aşırı itici olmuş..

bunun dışında olan şeyler ise herkezin kendi kişisel görüşüdür oyun keyfi olarak mw2 9.5/10 black ops 6.5/10 puan veriyorum.

zuvay nidya
oyunun sorunlu olduğu , xbox ps3 ve pc de takılmalar yaptığı ve özellikle bu sorunlarım multi player de yaşandığı bir çok sitede makale olarak yayınlandı , yani 10 tane ekran kartı takılarak düzelecek birşey değil .

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
hd 2600 serisi ekran kartına sahibim,ilk çıkan patch'ten sonra bu ekran kartıyla bile sadece aa ve shadows kapalı diğe tüm ayarlar full'de kasmadan rahat oynayabiliyorum.Sizde neden böyle bir sorun var anlamış değilim.

ayni karttan bendede var nasıl rahat oynuyosun anlamadım ben full kıssam camur gibi görüntüde yinede kasıyo makine... ikimizden birisi yalan söylüyo dur bakalım.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
yegenim.istersen on tane tak istersen bir tane tak,benim kimseye yalan borcum yoktur.her insan farkli farkli sorunlar yasiyabilir ama burda grafik moturundan ne senin haberin var ne digerlerin...bu sorunu motorda oldugunu nerden biliyorsun..? motoru inceledin mi,motoru sorunu cözdün mü....yok.
o yüzden burda hep sucu da motora atmiyalim.ilk önce sorunlari kendimizde ariyalim.ondan sonra sirketleri elestiri yagmuruna tutabilrsiniz.ama siz grafik moturunun ne oldugunu,nasil calistigini ne ise yaradigini biliyormusunuz.
peki bu sorunlar bende niye yok sizde var kardesim.

bir misal eger ikimizin systemi ayni olsada,bu demek degildir ki ayni system ayni perfomans elde edebiliriz.hayir derece, ortama göre degisik sonuclar cikabilir.burda insan yanilmasin..

seni de cok iyi anliyorum..örnegim sen bu oyuna para harcayip systeminde sorun yasiyorsun ve hikayesinden de memnun degilsin...ozaman almadan önce bir arastirman gerekir.kimse sana zorla al demiyor ki oyunu.belki de inet den de indirebilirsin oda sorun degil.her insanin görüsüne tabiki elestiri de olabilir,burda sana da hak verebilirim.

yukarda degindin e göre ben ne xbox da ve pc de sorun yasadim,simdiye kadar pc tüm oynadigim oyunlarda ise rahatlikla oynadim.ne cökme,ne donma,ne perfomans azalma...

---------- Post added at 03:46 ---------- Previous post was at 03:44 ----------

yasadim...

---------- Post added at 03:58 ---------- Previous post was at 03:46 ----------

adi üstünde eger bilgisayarda oyun oynamak istiyorsaniz,kasmadan perfomans düsmeden,ozaman o paraya kiyacaksiniz.yoksa ekonimi davranipta bilgisayar alirsaniz haliyle umutlu olursunuz.

yoksa pc e para dökmemeden size konsol da hayirli olur...

bu systemle ise ben simdiye kadar hic sorun yasamadan tüm oyunlarim en yüksek ayarlarda bitirmis oldum.
cod 2,cod modern warefare 1-2,cod world at war,cod black ops,medal of honor,gears of war1,
crysis 1-warhead,battlefield bad company 1-2,operation flashpoint 2,far cry1-2resident evil 5,counterstrike source,hawx 1-2mafia 2,gta 4,
hic takilma donma perfomans azalma yasamadim...

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
system ne abi ? Sistem yazmak varken. Ayrıca mesajlara baktım da senin o paracıklarınla aldığın sistemi kimse sormamış. Çok ayıp...

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
zuvay nidya

herşeyi sistem e ve paraya vurup duruyorsun
ben sana diyorum ki

MW2 ile Black ops arasında bariz performans farkları var, dünyada bir çok kullanıcı bu oyunun sorunlu oldugunu sorunlar yaşadığını belirtiyor.

sence bir oyunun veya programın haddinden fazla donanım tüketmesi de bir sorun değilmidir ?

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ben o neticede yazmak istemedim.bende kücük systemle basladim.ve en sonunda paraya kiyip bu systemi aldim.burda ise türkiye fiyatina göre daha cok ucuz...
allah hepinize de nasip etsin diyorum.

ama burda cogu kisi grafik moturuna takmis,problem ordan kaynaklaniyormus da,bende buna razi degilim....
insan da biraz da sans gerekir...
eger aldigin parcalar da oldugu gibi calisirsa ozaman sorun yok...

---------- Post added at 04:38 ---------- Previous post was at 04:34 ----------

bende sorun yasanmadigina göre o zaman problem nerde.neden sizde mw 2 sorun yokta black ops da sorun var.neden bende black ops da sorun yok da sizde var...
bana anlatabilirmisin...
eger grafik moturunda sorun olsaydi ozaman bende de ayni sorun olmazmiydi.?

---------- Post added at 04:40 ---------- Previous post was at 04:38 ----------

oyun oynamak icin ilk önce iyi bir systeme gerekir.
ondan sonra oyunlari yükledikten sonra tüm ayarlari ile test etmek gerekir.
ondan sonra yorum yazmak gerekmez mi sence...

---------- Post added at 04:43 ---------- Previous post was at 04:40 ----------

etrafa bakarsan tabiki cok kiside sorun görürsün ama birde sorun görmeyenlere bi göz atsaniz olmaz mi.neden hemen bunu negativ olarak görüyorsunuz...

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
ben o neticede yazmak istemedim.bende kücük systemle basladim.ve en sonunda paraya kiyip bu systemi aldim.burda ise türkiye fiyatina göre daha cok ucuz...
allah hepinize de nasip etsin diyorum.

ama burda cogu kisi grafik moturuna takmis,problem ordan kaynaklaniyormus da,bende buna razi degilim....
insan da biraz da sans gerekir...
eger aldigin parcalar da oldugu gibi calisirsa ozaman sorun yok...

---------- Post added at 04:38 ---------- Previous post was at 04:34 ----------

bende sorun yasanmadigina göre o zaman problem nerde.neden sizde mw 2 sorun yokta black ops da sorun var.neden bende black ops da sorun yok da sizde var...
bana anlatabilirmisin...
eger grafik moturunda sorun olsaydi ozaman bende de ayni sorun olmazmiydi.?

---------- Post added at 04:40 ---------- Previous post was at 04:38 ----------

oyun oynamak icin ilk önce iyi bir systeme gerekir.
ondan sonra oyunlari yükledikten sonra tüm ayarlari ile test etmek gerekir.
ondan sonra yorum yazmak gerekmez mi sence...

---------- Post added at 04:43 ---------- Previous post was at 04:40 ----------

etrafa bakarsan tabiki cok kiside sorun görürsün ama birde sorun görmeyenlere bi göz atsaniz olmaz mi.neden hemen bunu negativ olarak görüyorsunuz...

Yanlış düşünüyorsun. Senin sistemin zaten gayet güzel senin sisteminde kasma veya herhangi bir problem yapmayacak zaten ki yüksek sistemli bilgisayarlar için blackops sorun teşkil etmiyor. Sorun şu ben şuanki sistemde mw ve mw 2 yi gayet güzel fpslerde oynarken black ops yapımcılarının kullandığı yöntem sistemi yoruyor. Bu oyun yapımcılarının sorunudur. Çünki bana göre mw 2 nin grafikleri black opstan daha iyi. Dediğim gibi sendeki sistemle sorun olmaz zaten sorun şurda düşük sistemli veya standart sistemli kullanıcıları oyun yapımcılarının düşünmemesi ve yapımlarını konsol üzerinde yoğunlaştırmaları. Ben xboxta bitirdim mesela black opsu ne bir sorun vardı ne bir hata çeşitli buglar yine vardı gerçi ama olsun. Ee kendi bilgisayarıma geçtim zaman zaman fps düşüklü oldu. Ama mw2 oynarken ne fps düşmesi yaşadım nede kasma...

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
burda sana da hak veriyorum yegen ama dedigim gibi bir oyun üretici her zaman ileri düsünür ve bu yüzden bizim teknoliji yetismemiz icin hayli bir yipratici dir.bu oyunda cogu video szenariosu ise oyunu yipratiyor....
her zaman ki gibi ufak tefek hatalar oluyor düsünce hatasi dir...ama belirtigim gibi burda grafik moturunu suclamaya bence gerek yok....en azindan desinler ki benim system elverisili olmadigi icin cok kasmalar donmalar yasiyorum.bu yüzden oyun yapimcilar bizi düsünmeyrek bu yollarda yanliz birakiyorlar...

---------- Post added at 05:03 ---------- Previous post was at 04:58 ----------

ama sorun oldugunda ise hemen baskalarini suclamaya bence gerek yok...

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ayni karttan bendede var nasıl rahat oynuyosun anlamadım ben full kıssam camur gibi görüntüde yinede kasıyo makine... ikimizden birisi yalan söylüyo dur bakalım.

Birinin yalan söylemesine gerek yok,ilk başta düşük ayarlarda oynatmayan makina gerekli sürücü güncellemeri ve oyunun çıkan ilk patch'i sonrası yüksek ayarlarda çok ufak bir kasmayla rahat oynatır seviyeye geldi.Bence sen makinanı bi gözden geçirmelisin.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Ya tmm haklısında şunu kimse inkar edemez. Ben grafik motoruna laf etmiyorum gayet güzel grafik motoru ama orta seviye bir sistemde mw 2 ile blac opsu test etsinler mw nin daha az kasacağına daha yüksek fps vereceğine ve daha iyi görüntüler elde edileceğine inanıyorum.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
bunu bende inkar etmiyorum ki modern warfare 2 ise düsük system le yine rahat oyniyabilecek sekildesin,bu yüzden bunu black ops la karsilastirmak yanlis olur.örnegim cod mw2 ile cod bo en yüksek systemle oyna.en iyi grafigi fps hangi oyun yakalar,tabiki black ops...bu yüzden suan cogu kiside black ops bu yüzden sorun cikariyor cünkü system yetersizligi...ya düsük ayalrda kasmali oynicaksin yada systemini yükeslteceksin.baska caresi yok...

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Birinin yalan söylemesine gerek yok,ilk başta düşük ayarlarda oynatmayan makina gerekli sürücü güncellemeri ve oyunun çıkan ilk patch'i sonrası yüksek ayarlarda çok ufak bir kasmayla rahat oynatır seviyeye geldi.Bence sen makinanı bi gözden geçirmelisin.

driverleri ciktigi gibi güncellerim hatta hotfix driverleri bile yükleri. orrinal yamasını zaten ik cıktıgı gün yükledim hicbi ise yaramadi.. makina bisey yok sadece bu oyunda sorun var..

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
driverleri ciktigi gibi güncellerim hatta hotfix driverleri bile yükleri. orrinal yamasını zaten ik cıktıgı gün yükledim hicbi ise yaramadi.. makina bisey yok sadece bu oyunda sorun var..

İşe yararmı bilmiyorum ama AiO Runtimes adında bir programda kurdum,istersen bir dene.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
onuda denedim hepsini denedim takılmadan oynatmadi...

fatih_ozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çooooooookkkk kısa demo gibi bu nedir böyle dedim yaaa hayal kırıklığına uğradım...