Öneri Call of Duty 1 İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

Kullanıcı9090

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
37
Call of Duty serisinin ilk oyunu olan CoD 1 inceleceğim. İyi okumalar.

Call of Duty 1 hikayesi yok aslında. Oyun ikinci dünya savaşını anlatan bir oyun. Oyunda 3 farklı cephe var:

Amerika,Rusya,Birleşik Krallık

Amerikada Martin diye bir karakteri kontrol ediyoruz.
Rus olarak Alexei kontrol ediyoruz.
Birleşik Krallık'ta Evans adında çavuşu yönetiyoruz.

Oyunun atmosferi ise harika. Özellikle oyunun sonu çok güzel bir sahne ile bitiyor.
maxresdefault.jpg

Oyunun grafikleri zamanına göre gayet diri duruyor.

Silahlardan bahsedelim. Oyunda kar98'den tutun Sten'e kadar kullanabileceğimiz silahlarla dolu. Atmosferi yaşatmış.

Özellikle rus cephesindeki o silahı vermeyip, mermiyle silah aramamız gerçekten çaresizliği bize yaşatmıştı. Silahı nedense bize vermiyorlardı herkese verirken :D

Oyunun ben en çok arabayla kaçtığımız görevi birde karlı bölümleri sevmiştim. Gerçekten harikaydı.
maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

Oyunun yapay zekası adamı çıldırtabiliyor. Gerçekten. Özellikle oyunun bir tank görevi beni çıldırtma noktasına getirdi. Bir anda çıkması, gereksiz fazla hasar vermesi gibi sorunlar var.

index.jpg

Oyunun karakterlerinde çok şaşıracağınız bir karakter var.

İnceleme bu kadardı. Oyun bir denemeye değer. Ben ilk defa oynadım ve zevk aldığım yanları oldu. Oynanabilir.

İYİ OYUNLAR

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Eski oyunları şimdi oynayasım yok fakat eskiyi yad ediyor. Rehber için teşekkür ederiz.

İkeaköftesi

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Call of Duty serisinin ilk oyunu olan CoD 1 inceleceğim. İyi okumalar.

Call of Duty 1 hikayesi yok aslında. Oyun ikinci dünya savaşını anlatan bir oyun. Oyunda 3 farklı cephe var:

Amerika,Rusya,Birleşik Krallık

Amerikada Martin diye bir karakteri kontrol ediyoruz.
Rus olarak Alexei kontrol ediyoruz.
Birleşik Krallık'ta Evans adında çavuşu yönetiyoruz.

Oyunun atmosferi ise harika. Özellikle oyunun sonu çok güzel bir sahne ile bitiyor.
maxresdefault.jpg

Oyunun grafikleri zamanına göre gayet diri duruyor.

Silahlardan bahsedelim. Oyunda kar98'den tutun Sten'e kadar kullanabileceğimiz silahlarla dolu. Atmosferi yaşatmış.

Özellikle rus cephesindeki o silahı vermeyip, mermiyle silah aramamız gerçekten çaresizliği bize yaşatmıştı. Silahı nedense bize vermiyorlardı herkese verirken :D

Oyunun ben en çok arabayla kaçtığımız görevi birde karlı bölümleri sevmiştim. Gerçekten harikaydı.
maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

Oyunun yapay zekası adamı çıldırtabiliyor. Gerçekten. Özellikle oyunun bir tank görevi beni çıldırtma noktasına getirdi. Bir anda çıkması, gereksiz fazla hasar vermesi gibi sorunlar var.

index.jpg

Oyunun karakterlerinde çok şaşıracağınız bir karakter var.

İnceleme bu kadardı. Oyun bir denemeye değer. Ben ilk defa oynadım ve zevk aldığım yanları oldu. Oynanabilir.

İYİ OYUNLAR
Kendisi hala oynanabilir kaliteli oyunlardandır oynamanızı tavsiye ederim.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326

Bir askere silah bir askere mermi veriliyor. Silahı olan öldüğünde mermi taşıyan asker onun silahını alıyor. Rusya'nın kötü durumuna ve Rus askerlerinin orada körü körüne Almanlar'a karşı ölüme yollanmalarını işleyen bir sahneydi.

Benzer denebilecek sahne Call of Duty 2'de de var. Rus askeri olarak eğitimde el bombası yerine patates kullanıyorsun.

+ Yoldaş Komiser! Neden gerçek el bombaları yerine patates kullanıyoruz?
- Çünkü gerçek el bombaları çok değerli. Senden bile daha değerli.

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Bir çoğunuzdan yaşça daha büyük bir oyun. Zamanın enlerinden. Cod1, Cod2, Red Alert, Sniper Elite yoktur ötesi. He birde Far Cry vardı o dönem. Ama grafik ve yarı özgür dünya için call of duty bir numara olmuştur.

İkeaköftesi

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Bir askere silah bir askere mermi veriliyor. Silahı olan öldüğünde mermi taşıyan asker onun silahını alıyor. Rusya'nın kötü durumuna ve Rus askerlerinin orada körü körüne Almanlar'a karşı ölüme yollanmalarını işleyen bir sahneydi.

Benzer denebilecek sahne Call of Duty 2'de de var. Rus askeri olarak eğitimde el bombası yerine patates kullanıyorsun.

+ Yoldaş Komiser! Neden gerçek el bombaları yerine patates kullanıyoruz?
- Çünkü gerçek el bombaları çok değerli. Senden bile daha değerli.
yanlış hatırlamıyorsam o olay gerçek değildi

BatuhanOzdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Savaş atmosferi: (10/8)
Hikaye: (10/8)
Sesler: (10/7)
Silahlar: (10/5)
Sana önerim ( Call of duty 1'i bitirmiş biri olarak )
Kesinlikle 1'den önce 2'yi oynamalısın.

Son mesajlar