Çalışmayan telefon nasıl değerlendirilir?

Bu konuyu okuyanlar

malcolmx_little

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar merhaba
Elimde bir adet samsung galaxy s6 var telefonun ekranı kendi kendine kapandı, telefon çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Tamiri için neredeyse sıfır telefon fiyatı istiyorlar. Neyse asıl meseleye gelelim bu telefonu nasıl değerlendirebilirim? Mesela kamerasını veya sensörlerini alıp kullanabilme ihtimalim var mı? Ya da farklı bir önerisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hiç uğraşmayın bence 2. elcilere satın gitsin en azından para kazanırsınız, telefoncular tamir edip satar.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Şarj soketinin tam adı eğer otg ise, otg to hdmi ile TV ekranına bağlayıp o arayüz den de TV yi smart TV haline getirebilirsin şayet o özelliği yok ise (=
Yada çok büyük bir ekranlı telefonun olur ((=

malcolmx_little

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hiç uğraşmayın bence 2. elcilere satın gitsin en azından para kazanırsınız, telefoncular tamir edip satar.
2. elciler 50 tl teklif ediyorlar o yüzden vermek istemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şarj soketinin tam adı eğer otg ise, otg to hdmi ile TV ekranına bağlayıp o arayüz den de TV yi smart TV haline getirebilirsin şayet o özelliği yok ise (=
Yada çok büyük bir ekranlı telefonun olur ((=
Güzel fikirmiş işime yarayabilir. Teşekkürler

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Yani bu tür işlerde içinden çıkan parçalarla uyumlu telefon bulmak kolay değil. Şöyle kolay değil, a firması kameranın soketini farklı bir yere yapıyor ve siz bu kamerayı takarken soketin farklılığı sebebi ile telefon kapağı kapanmıyor. Size bu sebeple tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi ya gidin 2.el telefoncuya satın. Hee fiyat düşük dediğiniz için satmayın evde dursun yardımcı telefon kötü günü dostu olarak kalsın, hiç çalışmıyor ise buda mümkün değil tabi. 50 tl veriyorsa ver bi çocuğa oyuncak yapsın hocam :)

malcolmx_little

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yani bu tür işlerde içinden çıkan parçalarla uyumlu telefon bulmak kolay değil. Şöyle kolay değil, a firması kameranın soketini farklı bir yere yapıyor ve siz bu kamerayı takarken soketin farklılığı sebebi ile telefon kapağı kapanmıyor. Size bu sebeple tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi ya gidin 2.el telefoncuya satın. Hee fiyat düşük dediğiniz için satmayın evde dursun yardımcı telefon kötü günü dostu olarak kalsın, hiç çalışmıyor ise buda mümkün değil tabi. 50 tl veriyorsa ver bi çocuğa oyuncak yapsın hocam :)
Telefon bazen işe yarıyor gerçekten. Vysor programı ile bilgisayara bağlayabiliyorum ya da asistan sayesinde ses komutlarıyla işlem yapabiliyorum. Sanırım sizin dediğiniz gibi en iyisi bir köşede durması.

• Beğen
Reactions: BHA

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Birde haliyle dokunmatik olmadığı için otg to hdmi ve usb giriş sağlayan Dock alıp tek bir yerden Mause bağlayıp telefonu yine kullanırsın büyük ekranda. (=

• Beğen
Reactions: BHA

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Telefon bazen işe yarıyor gerçekten. Vysor programı ile bilgisayara bağlayabiliyorum ya da asistan sayesinde ses komutlarıyla işlem yapabiliyorum. Sanırım sizin dediğiniz gibi en iyisi bir köşede durması.

Ummadığın bir anda işe yarayabilir hocam koy kenara ne olacağı belli olmaz.

malcolmx_little

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Birde haliyle dokunmatik olmadığı için otg to hdmi ve usb giriş sağlayan Dock alıp tek bir yerden Mause bağlayıp telefonu yine kullanırsın büyük ekranda. (=

Telefonun dokunmatiği çalışıyor sadece görüntü yok. Tabi kullanım açısından rahatlık sağlayacağı kesin ?