Çalışmaya gerek yok, yola devam

Bu konuyu okuyanlar

Guest Part

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
İzmir’de 6 ay süren takip sonrası çökertilen dolandırıcılık şebekesinin lideri, meslekten atılmış öğretmen çıktı. Çete liderinin internet sosyal paylaşım sitesindeki porfiline de aynen şöyle yazdığı anlaşıldı: “Koskoca Türkiye devleti beni yakalayamıyor, hiç çalışmaya gerek yok, yola devam.”

İZMİR polisi, internet üzerinden araçlarını satmak isteyenlerin dolandırıldığı yönündeki şikâyetlerin artması üzerine harekete geçti. Ekipler, 6 ay süren takibin ardından mağdurlarla bağlantı kuran şüphelileri tespit etti. 10 ilde eş zamanlı yapılan baskınlarda, şebekenin öğretmen lideri S.Y. ile ziraat mühendisi R.Ü.’nün de aralarında bulunduğu 2’si kadın 12 kişi yakalandı.

Elebaşı S.Y.’nin, geçen yıl öğretmenlikten atıldığı, 20 gün önce mahkeme kararıyla mesleğine döndüğü, Ardahan’da göreve başladıktan hemen sonra izne ayrıldığı belirlendi.

Çarpılan 2 milyon TL

Yaklaşık 2 milyon liralık dolandırıcılık yaptıkları belirtilen şüphelilerin, internet üzerindeki satış sitelerinden araç sahipleriyle bağlantıya geçtiği, alışveriş sırasında peşinat vererek güven kazandıktan sonra araçları noterde üzerlerine geçirtip dolandırdıkları saptandı. Bu araçları üçüncü kişilere düşük fiyattan satan şüphelilerin, köy köy dolaşarak üreticilerle de bağlantıya geçtiği anlaşıldı. Şüphelilerin, çiftçilere mallarını almadan bir miktar peşin para verdikleri, kalanını teslimatta ödeyeceklerini söyleyip ürünleri tarladan toplattıktan sonra üçüncü kişilere sattıkları tespit edildi.

Dalga geçmiş

S.Y. adına Facebook’ta oluşturulan sayfanın “Hobiler” bölümüne “Halkı, temiz ve saf insanları dolandırmak, gününü gün etmek”, ilgi alanlarına “Hırsızlık, dolandırıcılık, organize suçlar”, hakkında bölümüne de “Yüzlerce insan dolandırdım, anladım ki dolandırıcılık ve hırsızlık suç değil, koskoca Türkiye devleti beni yakalayamıyor, hiç çalışmaya gerek yok, öğretmenlikten de atıldım, yola devam’ yazıldığı anlaşıldı.

kaynak

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
S.Y. adına Facebook’ta oluşturulan sayfanın “Hobiler” bölümüne “Halkı, temiz ve saf insanları dolandırmak, gününü gün etmek”, ilgi alanlarına “Hırsızlık, dolandırıcılık, organize suçlar”, hakkında bölümüne de “Yüzlerce insan dolandırdım, anladım ki dolandırıcılık ve hırsızlık suç değil, koskoca Türkiye devleti beni yakalayamıyor, hiç çalışmaya gerek yok, öğretmenlikten de atıldım, yola devam’ yazıldığı anlaşıldı.

Ocak batıran adamında bu kadar pişkini... O kadar insanı dolandırdın da ne oldu.. İyi bir halt mı ettin yani? Ödül mü verecektik sana?
Artık hapiste gününü gün edersin ey saki!

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
E burası Türkiye, hırsızlık yap, iki ay yatıp çıkartırlarsa, böyle olur, Allah islah etsin bu adalet sistemini ve bu sistemin başındaki insanları. Allah büyük onlarda bir gün görecekler Allah ın adaletini

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Gösterirler ona koskoca Türkiye devletini

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
galiba yakalanmış ha :)

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hirsizlar Dolandiricilar daha dogrusu suc isleyen kisiler...
Sunu Hic bir zaman dusunmezler Yakalanacaklarini...

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yakalayamıyolarmış polis 6 ay takip etmiş oda zannediyoki kafama göre takılıyorum:clap::clap: