Çalıntı telefon yüzünden mahkeme de tanıklık yapmak?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar merhaba daha önce 2.el bi telefon aldım güvendiğim bir abiydi o yüzden düşünmeden aldım imeisini falan kontrol ettim alırken çalıntı yazmıyordu, neyse bi müddet sonra aldıgım abiyi karakola çağırdılar ifade için beni de çağırırlar param yanar diye aldığımız telefoncuya gittik iade edip parasını aldık daha sonra beni de çağırdılar hattımı taktığım için gittim ifademi verdim. Ben olay kapandı zannediyorum daha sonra mahkeme kağıdı geldi, tanık yazıyor adım aldığım abi de kullandı o telefonu o da ifade verdi ama ona kağıt gelmemiş tanık benim başım ağrır mı olayın aslını da biliyorum telefoncu da öğrendik. Bir çift var kızdan ayrılmadan önce telefon almış adam ayrılınca geri istemiş vermemiş kız satmış adam da çalıntı ihbarı yapmış olay bu.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Olan sana olacak demedi deme

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Senlik bir durum yok, sen sadece satın almışsın, çalıntı olup olmadığını bilmiyordun, bildiğini anlat. Bu yüzden farklı şeyler söyleyecek değilsin. Sana bir şey olmaz, herifler adam yaralıyor, ev soyuyor ellerini kollarını sallayarak geziyor. Takma kafana.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Senlik bir durum yok, sen sadece satın almışsın, çalıntı olup olmadığını bilmiyordun, bildiğini anlat. Bu yüzden farklı şeyler söyleyecek değilsin. Sana bir şey olmaz, herifler adam yaralıyor, ev soyuyor ellerini kollarını sallayarak geziyor. Takma kafana.
Bende öyle düşünüyorum ama sonuçta ilk defa böyle bişey başıma geliyor ve ilk defa mahkemeye gidicem insan ister istemez stres yapıyor

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Ben bir defada böyle olay gördüm. En son kim numarayı takmış onu suçlu buldular. Baya bir para uçtu havaya.

Tabii olay sizin makhemede farklı olabilir.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar merhaba daha önce 2.el bi telefon aldım güvendiğim bir abiydi o yüzden düşünmeden aldım imeisini falan kontrol ettim alırken çalıntı yazmıyordu, neyse bi müddet sonra aldıgım abiyi karakola çağırdılar ifade için beni de çağırırlar param yanar diye aldığımız telefoncuya gittik iade edip parasını aldık daha sonra beni de çağırdılar hattımı taktığım için gittim ifademi verdim. Ben olay kapandı zannediyorum daha sonra mahkeme kağıdı geldi, tanık yazıyor adım aldığım abi de kullandı o telefonu o da ifade verdi ama ona kağıt gelmemiş tanık benim başım ağrır mı olayın aslını da biliyorum telefoncu da öğrendik. Bir çift var kızdan ayrılmadan önce telefon almış adam ayrılınca geri istemiş vermemiş kız satmış adam da çalıntı ihbarı yapmış olay bu.
Nasıl yapabiliyorlar böyle bir hainliği.Bizde teknik servisiz :(

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Bidahada 2.el bir şey alırken daha dikkatli ol.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Bidahada 2.el bir şey alırken daha dikkatli ol.
Burda dikkat edilecek ne var ki? faturası kutusu herşeyi var telefonun imeisini e devletten kontrol ettim bi sıkıntı çıkmadı, ve telefoncu dan alıyoruz çarşının göbeğin de dükkanları var daha ne kadar dikkat edebilirim ama daha 2.el almam zaten

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bir şey olmaz size. Her şey ortada zaten. Siz burada mağdur olan kısımdasınız. Zaten tanık olarak çağırmışlar sizi. Olayı olduğu gibi anlatacaksınız.

Ama o telefon şu an sizde olsaydı telefonu elinizden alırlardı ve verdiğiniz para boşa giderdi.

Telefonu satın alırken telefoncudan bir belge alırsanız şüpheli bile olsanız sonundan bir şey çıkmaz. Telefoncular müşteriden telefon satın alırken falanca IMEI'li telefonu falancaya sattım diye imzalı bir yazı hazırlıyor. Kimlik fotokopisi falan da alıyor. Telefon sonradan çalıntı çıkarsa bu belgeler ile kendisinin de dolandırıldığına dair müracaat ediyor. Ama telefonu telefoncudan alıyorşar yine de.

Son düzenleme:

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Suç kızda kimseye birşey olmaz.