Calibro Touch Lux İncelemesi

  • Konbuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Calibro Touch Lux İncelemesi

Elektronik kitap okuyucular ülkemizde de yaygınlaşma eğiliminde. Babil.com tarafından sunulan elektronik mürekkepli cihazlardan Calibro Touch Lux'u inceliyoruz.
 

Black Wolf

Doçent
Karton baskısı ile aynı fiyata e-kitap satılıyor ya da 15 TL olan kitabı 10 TL fiyatıyla sattıkları sürece e-kitap gelişimi anca emekler.
 

-Hewal-

Dekan
Aynen baskı maliyeti taşımacılık 0 maliyet ama baskılı kitap 27 tl ekitap 25 tl artı drm denilen saçmalık cabası. Basılı bir kitap alırken ben okuduktan sonra istediğim kişi okutup olmadı evimde yer kaplıyorsa kütüphaneye bağışlayabiliyorum ama E-kitap ta Drm saçmlığı yüzünden sadece ben o kitabı okuyabiliyorum. Hade diyelim ki fiyatlar 3 tl 5 tl olsa neyse ama kalkıp bir E-Kitaba basılı fiyatla aynı fiyata vermek kendimi enayi yerine konulmuş hissettiriyor .
Dip not:Drm ler kırılabiliyor ama yasal değil diyorlar .
Avantajları konusuna gelince bir kitabın baskıya girip girmeme derdi yokçok eski kitaplarıda baskısı maliyeti sıfır olduğundan erişilebilir olması .
Taşınmasının kolay olması.
Tanınmamış yazarlarında ön plana çıkmalrının sağlanması(bu sadece para kazanmak için yazılmış medya vasıtasıyla şişirilmiş saçma span kitaplar haricinde kalitali kitaplara erişimin kolaylaşması.

Telif hakları bitmiş kitapların toplandığı Project Gutenberg var toplam 3500 yakın ücretsiz eserler var böyle güzel oluşumlarda yok değil.
 
Üst