Çakışan virüs programı

donmezsa

Üyecik
arkadaşlar bitdefender virüs programını kurmak istedim başta herşey iyi gitti kurulumun sonunda bil. aniden kapandı ve beklenmeyen bir kapanmadan kurtardı gibi bişey çıktı .ben de bir daha denedim yine aynı şey oldu bilgisayarda beklenmeyen bir kapanma oldu .ben de programı kaldırdım .onun yerine başka virüs programı kurmak istediğimde bitdefenderı kaldır gibi bir yazı çıkıyor halbuki kaldırdım bu sefer denetim masasından baktım program kalkmış gözüküyor. başka kaldırma programlarından baktığımda da program kalmış gözüküyor. fakat görev yöneticisinden çalışan işlemlere baktığımda bitdefender servis çalışıyor gözüküyo. kısaca yeni virüs programı kurmam için bitdefender tamamen silmem lazı ne önerirsiniz (format ve recovery hariç :) )
 

ByKaMiKaZe

Profesör
HijackThis ile bitdefender servisi ile alakalı gördüğün satırları kaldır sonra yeniden başlat
( güvenli modda yapsan daha iyi olur )
 
başlata bas
çalıştır(run) yazan yere "regedit" yaz enter
açılan pencerede sol tarafta
"HKEY_CURRENT_USER" a tıkla
çıkan listede "software"i seç
software kısmında bitdefender yazan klasörü sil
makinayı yeniden başlat dene
 

donmezsa

Üyecik
dediğinizi yaptım fakat hala etkin gözüküyor.windows güvenlik merkezinde bu bilgisayardaki güvenlik duvarını yada casus yazılım programlarına baktığımda hala arka planda çalışıyor gözüküyor.
 

katironni

Asistan
aynısı benim başıma geldi.googlela revo unisntaller yaz o programı kur.hem türkçe hem ücretsizdir.revoyla kaldır.oradaki tüm giridleri işaretle ve sil.tamamdır.
 

KAZUYA

Doçent
bilgisayarinda guvenlikle alakali butun programlari deactive yap ardindan revo unisntaller isimli programi kur..ardindan bitdefender programini tekrar kur.. daha sonra bitdefender i revo ile kaldirmayi dene. revo da kaldirmanin bir kac farkli metodu mevcut. en yavas ve en etkili olani secersen kaldirdigin program ile alakali hic bir iz birakmaz
 

donmezsa

Üyecik
kaldırmaya çalışırken bi daha kurup kaldırayım dedim .bu sefer sorunsuz kuruldu :). ama programı fazla beğenmedim onun yerine panda global security 2009 kurdum çok hoşuma gitti ne kursam diyemlere tavsiye ederim .
 
Gerçi bendede olmuştu windowstayken hepsini bir arada kulanmıştım:
Trend micro internet security
kaspersky 2008 anti-virüs
kaspersky 2009 internet security
norton 360
Panda antivirüs
Avast home edition
Avira security suite
Pc-tools antivirüs
Piyasada ne varsa kulanmışım:)
 
Üst