Çakar'dan olay çıkaracak sözler !!

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Guru
Katılım
9 Temmuz 2008
Mesajlar
23,957
Reaksiyon puanı
440
Puanları
83
Sabah Gazetesi yazarı Ahmet Çakar, bugün kaleme aldığı yazıda soyunma odasında yaşanan yumruklaşma olayı sonrası kulüple ilişkisi kesilen İbrahim Üzülmez'in gönderilmesinde tek sorumlu kişi olarak gördüğü Schuster'ı ağır bir biçimde eleştirdi.

İşte Çakar'ın o yazısı...
ahe
Tekke'den sonra Üzülmez!

Schuster yine yaptığı yapacağını... "Ya İbrahim Üzülmez ya da ben" dedi. Beşiktaş yönetimi de İbrahim Üzülmez'in kellesini alıverdi.
Peki İbrahim Üzülmez kimdir? Önce ona bakalım.

10 yıldır Beşiktaş'ta oynuyor. Ve uzunca bir süredir de takım kaptanı. Gerek profesyonelliği gerekse saha dışı davranışları nedeniyle herkesin takdirini kazanmış bir isim. Üstelik Beşiktaş takımının son yıllardaki en istikrarlı oyuncusu. Ama bugün için baktığımızda rezil olmuş durumda. Beşiktaş'tan kovulmuş ve üstelik transfer dönemi kapandığından hiçbir takıma gitme ihtimali bulunmuyor.

Olayı bilmesek, İbrahim hakkında çok kötü şeyler düşüneceğiz. Acaba maç mı sattı, yoksa başka bir şerefsizlik mi yaptı diye ikilemde kalacağız. Oysa ki; İbrahim Üzülmez'in Beşiktaş'tan kovulma sebebi son derece sıradan bir neden. Hemen her takımın belli dönemlerde yaşayabileceği bir sinir patlaması. İbrahim Üzülmez, kendisine küfür edildiğini düşünüp adaşı İbrahim Toraman'a devre arasında saldırmış. Ne var bunda? Bugün futbolun içinde bulunan herkes böyle olayların hemen her takımda yaşandığını gayet iyi bilir.

Dünyanın büyük takımlarında da benzer örnekler çok defa yaşanmıştır. Mesela; bir maçın hemen sonrası Manchester United'ın hocası Sir Alex Ferguson'un David Beckham'ın kafasına krampon fırlattığını herkes bilir. Çünkü tüm dünya basını yazdı. Böyle olaylar özellikle takımın hocası tarafından bir şekilde kapatılır ya da oyuncular barıştırılır.

İşte size yine taze bir örnek. Sivasspor- Trabzonspor maçının ilk yarısı sonunda Engin ile Burak birbirlerine girdiler. Hatta Engin formasını çıkartıp kenardaki bir sivaslı'ya verdi. Hem de hangi Engin biliyor musunuz? Yine birkaç ay önce oyundan alınırken hocası Şenol Güneş'e abuk subuk ifadeler kullanan Engin. Ama Şenol Güneş ne yaptı? Engin'in kellesini almadı. İlk olayda affetti. En son olayda da oyuncuları soyunma odasında barıştırdı. Ama Schuster ne yaptı? İki oyuncuyu barıştırıp olayı tatlıya bağlayacağı yerde İbrahim Üzülmez'in kellesini aldırdı. Tıpkı Fatih Tekke'ye yaptığı gibi. Yine tıpkı İspanya Ligi'nde bazı oyuncularına yaptığı gibi.

TARAFTAR BUNU UNUTMAZ

Şimdi aynı Schuster'e ya da Beşiktaş yönetimine sormak lazım: Benzeri yumruklaşma Guti ya da Quaresma arasında geçmiş olsaydı, onlardan birine İbrahim Üzülmez'e yaptığınızı yapabilir miydiniz? Ya da herhangi birini takımdan kovabilir miydiniz?

Tabii ki yapamazlardı. İbrahim Üzülmez zaten sezon sonu futbolu bırakacağından rahatlıkla bu vefasızlığı yapabildiler. Ama Beşiktaş seyircisi bu davranışı hiçbir zaman affetmeyecek. Eğer Çarşı gerçekten Çarşı ise kaptanlarına yapılan bu davranışı hiçbir zaman doğru bulmamalıdır.

Şu anda Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi beklentisi nedeniyle Beşiktaş'ta fazla toz kalkmıyor. Ama bu kulvarlarda da hayal kırıklığı yaşandığında Schuster hedef adam haline gelecektir. Pek tabii ki de gelmelidir. Milyonlarca Euro harcanarak kurulmuş bu takımın, yapılmış bunca transferin neticesine bakın. Maalesef bu efsane takıma Bernd Schuster'in hiçbir katkısı yok. Ne teknik adam olarak, aslında galiba ne de adam olarak...

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/cakar/2011/02/16/tekkeden_sonra_uzulmez
 

Son mesajlar

Üst