Cahillikte Tembel Türk Gençliği Dünya Lideri

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
İngilizce bilme konusunda sonuncuyuz!

English_as_a_foreign_and_second_language_in_the_EU_and_Turkey%2C_2005.jpg

20191207_woc950.png

Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/File:English_as_a_foreign_and_second_language_in_the_EU_and_Turkey,_2005.jpg

17 Yıl eğitimini aldığımız dili öğrenemiyoruz. (İstisnalar ve yıllar değişebilir)

Sistem basit oysa, Dynamic Immersion yöntemi ile sadece 4 ayda konuşulacak seviyeye gelinebiliyor,

Biz 17 Yılda (204 AY) iki cümle kuracak seviyeye bile gelemiyoruz ülkede!

İşsizlik ve ekonominin bozukluğu da bizim yüzümüzden...

Cahil kaldığımız için eğitimli (!) gençlik iş bulma konusunda çok daha geride ülkemizde.

Grafiğe bakarsanız eğitimli insanların iş sahibi olmaları çok daha düşük Türkiye'de...

Sebebi de basit... Eğitimi sadece sözde...!

Kendini yetiştiren insan asla boşta kalmaz...

73dd19668429d96b0940146846b2265b.png

Kaynak: https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Employment_statistics

Dünya'da sosyal medyayı en çok kullanan,

Televizyona en çok zaman ayıran,

En çok bilgisayar oyunları oynayan,

En az kitap okuyan,

En az spor yapan milletiyiz.

Bunlar daha önce paylaşıldığı için kanıtlarıyla, konuya koymaya gerek yok.

Kaynak DH

Konu içeriği 3 adet kaynaktan alınmış ve belirtilmiştir

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954

20191207_woc950.png

Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/File:English_as_a_foreign_and_second_language_in_the_EU_and_Turkey,_2005.jpg

17 Yıl eğitimini aldığımız dili öğrenemiyoruz. (İstisnalar ve yıllar değişebilir)

Sistem basit oysa, Dynamic Immersion yöntemi ile sadece 4 ayda konuşulacak seviyeye gelinebiliyor,

Cahil kaldığımız için eğitimli (!) gençlik iş bulma konusunda çok daha geride ülkemizde.

Grafiğe bakarsanız eğitimli insanların iş sahibi olmaları çok daha düşük Türkiye'de...

Kaynak: https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Employment_statistics

En az kitap okuyan,

Kaynak DH

Doğru,kimse itiraz etmesin

OvalSwan20216

Supreme Сasual Dating Verified Damsels
Cezalı
Reaksiyon puanı
33

20191207_woc950.png

En az kitap okuyan,

Kaynak DH

Ülkemizde p*rnografi ye ilgi %95 SMSMKAIFEJ

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Biz çünkü tüketim toplumuyuz hiç üretmiyoruz

Bu üretim den kastım bildiğiniz fabrika ürünü değil, Bilgi üretmiyoruz
En büyük suç ailelerin, çünkü bilgisayarı veriyorlar hiç ama hiç ilgilenmiyorlar, teknolojiyi doğru kullanamıyoruz, Türkiye'de bilgisayar bağımlılığı eroin bağımlılığı gibidir, tedavi edilmesi şarttır hem ailenin hem çocuğun

İngilizceye gelirsek önce hocaları değiştirmemiz lazım, sınavı kaldırmamız lazım çünkü öğretmenler sınava konu yetiştirmek amaçlı program izliyor gerçekten yeni bir dil öğretme amacı yok, tek dert sınava yetiştirme.

Ayrıca ailelerde üstüne düşeni yapmıyor yeni bir dil öğrenmenin önemini çocuğa aktaramıyor

Çocukta kendisini geliştirmiyor

Daha beteri daha Türkçe tam öğretilrmeden yeni bir dil öğretmeye kalkıyorlar

Bize mesela önce el yazısı gösterdiler sonra birden düzyazıya geçince afalladım kaldım

Yapboz sistemine örnek.bu olay
Hiç düşünmüyorlar öğrenci nasıl etkilenir? Onların düşüncesi ne? Hiç bir sorgu yok

Ayrıca ev ödevi ve sınavda kalkmalı sene sonunda 1, tane sınav yapılmalıdır

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Doğru söze ne denir, aslında bizi açıklayabilecek çok güzel bir cümle var; "Biz (21.yy'ın "Eğitimli ve bilgili Türk Gençleri") bizden önceki neslin savaş esnasında yere düşürmek üzere olduğu flamayı alıp, bizden sonraki nesle taşıması gereken bir aracıyız sadece, bizden öncekilerin batırdığı işleri düzeltip bizden sonrakilere hediye etmek gibi bir amaca sahibiz."

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Doğru söze ne denir, aslında bizi açıklayabilecek çok güzel bir cümle var; "Biz (21.yy'ın "Eğitimli ve bilgili Türk Gençleri") bizden önceki neslin savaş esnasında yere düşürmek üzere olduğu flamayı alıp, bizden sonraki nesle taşıması gereken bir aracıyız sadece, bizden öncekilerin batırdığı işleri düzeltip bizden sonrakilere hediye etmek gibi bir amaca sahibiz."
Şöyle bir gerçek var cidden toplum hiç mücadele etmedi hep bugünü düşündü, kendisini geliştirmedi zira yöneticilere cehalete batmış insanlar lazım

Reaksiyon puanı
2,554
Başta kendim olmak üzere sonuna kadar hak veriyorum bu konuya yazılan herşey birebir doğru.Şuan rusçayı öğrenmeye çalışıyorum ama onu da öğrenemedim yaş ilerlediği için midir nedir.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Şöyle bir gerçek var cidden toplum hiç mücadele etmedi hep bugünü düşündü, kendisini geliştirmedi zira yöneticilere cehalete batmış insanlar lazım
mesele eğitim tepeden başlamalı önce tepedekileri eğitmek lazım...sonra gerisi gelir...ingilizce farklı bir durum..dünyada insanların ikinci anadili ingilizce ortak yaşam dili..hatta bir çok ülkede ingilizce ikinci resmi dil durumda beş yaşındaki çocuk bile ingilizce konuşabiliyor..türkiyede bu durum vahim bir pozisyonda...Köle isavra durumu gibi insanların zincirlerini kırması lazım...

Son düzenleme:

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
mesele eğitim tepeden başlamalı önce tepedekileri eğitmek lazım...sonra gerisi gelir...ingilizce farklı bir durum..dünyada insanların ikinci anadili ingilizce ortak yaşam dili..hatta bir çok ülkede ingilizce ikinci resmi dil durumda beş yaşındaki çocuk bile ingilizce konuşabiliyor..türkiyede bu durum vahim bir pozisyonda...Köle isavra durumu gibi insanların zincirlerini kırması lazım...
ingilizce veya yabancı dil öğretmek için önce sınav yazılı vb kaldırılmalı, çocuklar müfredata sınava göre değil, gerçekten öğretmek amacıyla eğitilmelidir

benim ingilizcem mesela karman çorman

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
ingilizce veya yabancı dil öğretmek için önce sınav yazılı vb kaldırılmalı, çocuklar müfredata sınava göre değil, gerçekten öğretmek amacıyla eğitilmelidir

benim ingilizcem mesela karman çorman
Bu durumda sana reçete yazıyorum..V For Vandetta Filmi tam sana göre aslında bu bu konuya da açıklık getirir...toplum isterse her şeyi başarır...Bu V For Vandetta filmi Biraz ağır film ayrıca içindeki Devrimci Ruh da ortaya çıkmış olur...Kır zincirlerini...

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
İngilizce konusında resmen Kuzey Afrika ülkeleri ile yarışıyoruz.

Grafikteki ağlanacak halimizden çıkarabileceğim en olumlu sonuç şu, bu da gülmek için: bizi kolay kolay asimile edemezler. ????

Şu İngilizce işine yıllardır adam akıllı bir çözüm getirilemedi.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
egitim sistemini cok bahane etmemek lazim. her seyi ogrenebiliyorsunuz internetten. daha cok kisinin kendisinde bitiyor is bu devirde. ogrenmek isteyen ve yapabilen ogreniyor. tembellik ve aptallik tedavisi olan seyler artik.

egitim sistemini peach (ing. şeftali) ettiler ona katiliyorum.

Reaksiyon puanı
2,554
egitim sistemini cok bahane etmemek lazim. her seyi ogrenebiliyorsunuz internetten. daha cok kisinin kendisinde bitiyor is bu devirde. ogrenmek isteyen ve yapabilen ogreniyor. tembellik ve aptallik tedavisi olan seyler artik.

egitim sistemini peach (ing. şeftali) ettiler ona katiliyorum.
Öylede eskiden yoktu internet yani vardı ama bu kadar kaynak yoktu.Ayrıca bize büyüklerimiz telefon veya pc almazdı şimdiki nesil çok şanslı sadece yanlış kullanıyorlar.En iyi öğrendiğimiz zamanlar geride kaldı hep ben internetten çok şey öğrendim hayatıma olumlu katkıları oldu ama iş konusunda hiçbir katkısı olmadı.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
bu kadar varlık, kaynak ve imkan içinde ot gibi kalabilenlere ben de şaşırıyorum o yüzden.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

Sanki ana dilimizi çok iyi biliyoruz da, ingilizce kalmış. :)

Not: İngilizceden sonuncu olmamızın baş nedeni kendi dilimizi hakkıyla bilmiyor oluşumuzdandır. Papağan gibi ezberlediğimiz 300-400 kelimelik bir internet dilinden başka bildiğimiz birşey yok. Yeni nesil için diyorum bunu tabii. E İngilizce gibi en az 10 bin kelime ve kavramı haiz bir dünya dilini kendi konuştuğunuz dil içinde karşılayayabilecek kavramlar olmayınca neyi, nasıl öğreneceksiniz.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu konuyu Donanım haber forumda da gördüm ama mesele şu sorunu ortaya koymak kolay çözümü sunan yok.

Bakın ben mesela ingilizce öğrenemiyorum. Öğrenemiyorum. Öğrenemiyorum.

3 seçenek var.
1)Ya ben malım
2)İngilizce öğrenmek çok zor
3) Yanlış çalışıyorum. Gelin biriniz el atın şu işe hadi.

Bu ülkede nasıl doğru çalışılır onu bile öğretmiyorlar. Bunlar internetten kolay kolay öğrenilebilecek birşey de değil çünkü.
Gerçek sorunları ortaya koymak kolay asıl mesele doğru çözümleri ortaya koyabilmek.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Sanki ana dilimizi çok iyi biliyoruz da, ingilizce kalmış. :)

Not: İngilizceden sonuncu olmamızın baş nedeni kendi dilimizi hakkıyla bilmiyor oluşumuzdandır. Papağan gibi ezberlediğimiz 300-400 kelimelik bir internet dilinden başka bildiğimiz birşey yok. Yeni nesil için diyorum bunu tabii. E İngilizce gibi en az 10 bin kelime ve kavramı haiz bir dünya dilini kendi konuştuğunuz dil içinde karşılayayabilecek kavramlar olmayınca neyi, nasıl öğreneceksiniz.

Evet doğru fakat ingilizce hayatımızın her yerinde karşımıza çıkacak bir dil.

Sonuçta dünya da en çok kullanılan dil..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şıkların 3'ü de değil. Yukarıda belirttiğim gibi, Türkçemizin zayıf olması en başat neden. Ben lisede Fransızca okumuştum. 10'luk bir öğrenciydim. Üniversite kazanmıştım, lakin orada Fransızca yoktu. -O yıllarda böyle terslikler oluyordu işte- Uzatmayayım, araştırıp Ankaradan 'Limasollu Naci' firmasından ingilizce bir set getirttim, geceli gündüzlü çalışıp tam üç ayda o seti yedim bitirdim. Çok rahat İngilizce konuşabiliyordum artık. Sınavlar, vizeler, finaller... Vız geliyordu artık.

Lakin ben bunu daha ufak yaşlarda duyduğum edebiyat merakıydı. Şiirleri, romanları su gibi içiyordum adeta. Necip Fazıl gibi bir şair ve edebiyat devinin bütün eserlerini hatmetmiştim adeta. Sonra Yahya Kemal, Kemal Tahir, Mehmed Akif(Safahat) derken, dünya klasiklerine uzanan bir merakla habire okudum. Bunları şunun için yazıyorum, insanlar yabancı dil konusundaki zorluktan müşteki olurken benim çok kolay öğrenebilmemdeki sırrın Türkçe zenginliğim olduğunu çok sonraları farkedebildim.

İnsanımız ne yazık ki okumayı sevmiyor, şiir, tarih, edebiyat, roman vs. ona fuzuli bir zaman kaybı gibi geliyor. Ne yazık ki Türk milleti olarak en büyük zaafımızdır bu. Çok uzun yıllar önceydi, bizim Karadenizi nataşa işgali olduğu yıllarda Rize'den İstanbula otobüsle gelirken dolu otobüste iki kişinin ışığı gece boyu hiç sönmedi, bu iki kişi de tahmin ettiğiniz gibi otobüsümüzle İstanbula yolculuk yapan nataşa adını taktığımız iki Rus kadınıydı. Çünkü bizler mışıl mışıl uyurken onlar sabaha kadar kitap okuyorlardı.
Tvasiye için teşşekür ederim ama beceremiyorum.
Beceriksizlik psikolojisine girdim iyice bu konuda. Hoş bu sıralar genel olarak girdim o psikolojiye ama.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
İngiliz bir tanıdığınız yok ise internetten canlı sohbet edebileceğiniz kişilerin olduğu uygulamalar kurun dil en iyi konuşularak öğrenilir

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Evet doğru fakat ingilizce hayatımızın her yerinde karşımıza çıkacak bir dil.

Sonuçta dünya da en çok kullanılan dil..
be heyt gafil ne o öyle ecnebi özentiliği yakışıyor mu size siz sadece türkçe konuşun 2023 te inşaallah tüm dünya türkçe konuşacak

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
be heyt gafil ne o öyle ecnebi özentiliği yakışıyor mu size siz sadece türkçe konuşun 2023 te inşaallah tüm dünya türkçe konuşacak
2 dakika hasbihal edelim seninle yiğidim, yüreğindeki ataştan isterim!

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
2 dakika hasbihal edelim seninle yiğidim, yüreğindeki ataştan isterim!
Vurdu ve Goool oldu !!!!!!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buda mı goool değil sayın hakimler savcılar bu damı goool değil.....ofsayt osman filminden bir replik.....Sakın banlanma...

Son düzenleme: