C # proje ödevine yardım edebilirmisiniz

Bu konuyu okuyanlar

m-kahraman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba
c # proje ödevimiz var ve araştırdım baya nette ama tam anlamıyla birşey bulamadım proje ödevinin konusu otoKiralama bunun üzerinden ilerletmeye çalışıyoruz kendimiz hocaların yardımı olmuyor bize asıl konuya geleyim

anaform ekranımızda 5 tane datagrid nesnesi var bizim yapmak isteediğimiz 2 tane datagrid üzerinde sql sorgusu ile durumu 1 olan araçlar kiralar datagridinde görünecek 0 olanlar araçlar datagridinde olacak bunu sorgusunu biz yazdık fakat bunu form aktif olduğu anda data girid üzerinde sorguyu yerleştiremedik bu konuda yardımcı olursanız sevinirim :)

ankarali_gnc"

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen buraya sorgusunu yaz bakayım kod satırını biz bi görelim kahraman sen ne istedigini anlatamamıssınki datagrid nesnesinde zaten direk sql baglantısı otomatık yapıyor gidiyor dizayndan.. sen kodunu felan yaz bakalım ne istiyorsun onu önce belirle.. hocalar yardım eder nasıl etmiyormuş?sizin bölüm başkanınız yokmu?siz bişileri yapın meydana çıkartın yardım etmeyen hocayı gidin şikayet edin.sen orda okutsunlar diye biz onlara para ödüyoruz.zorluk cıkartsınlar dıye degil..

hokumus

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Selamlar,

Eğer sadece bir Sql sorgusu ile DataGrid' i doldurmak istiyorsan ve bu konuda başarısız olduysan, Access kullandığını varsayıyorum, Access ile nasıl bağlantı kuracağın konusunda biraz araştırma yap. OleDbDataAdapter nesnesinin Fill özelliği var bu özellik ile sorgunu bir DataTable' a doldurabilirsin. DataTable' ı da hangi Grid' i doldurmak istersen o Grid' in DataSource özelliğine setleyebilirsin.

Genede çözemezsen diğer arkadaşımız söylediği gibi kodunu gönder, tekrar bakalım.

Kolay gelsin.

lajek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba sanırım şu şekilde yapabilirsin; 2.dataGridView için sql ifadesinde durum = 0 ve dataGridView2.DataSource=table; yaparsan olur.
kolay gelsin.

SqlCeConnection con = new SqlCeConnection();

con.ConnectionString="veritabanı bağlantı vümleciğini buraya yaz";
try {
con.Open();
SqlCeDataAdapter adapt = new SqlCeDataAdapter( "SELECT * FROM araçlar where durum=1", con));

DataTable table = new DataTable();
adapt.Fill(table);
dataGridView1.DataSource = table;
}
catch (SqlException ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message ,ex.Number.ToString() );
}

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba
c # proje ödevimiz var ve araştırdım baya nette ama tam anlamıyla birşey bulamadım proje ödevinin konusu otoKiralama bunun üzerinden ilerletmeye çalışıyoruz kendimiz hocaların yardımı olmuyor bize asıl konuya geleyim

anaform ekranımızda 5 tane datagrid nesnesi var bizim yapmak isteediğimiz 2 tane datagrid üzerinde sql sorgusu ile durumu 1 olan araçlar kiralar datagridinde görünecek 0 olanlar araçlar datagridinde olacak bunu sorgusunu biz yazdık fakat bunu form aktif olduğu anda data girid üzerinde sorguyu yerleştiremedik bu konuda yardımcı olursanız sevinirim :)
Probleminizin ne olduğunu anlamak için soruyorum. Aktif olduğunda değilde mesela bir düğmeye tıklayınca gridleri doldurabildiniz mi? Yoksa grid içerisinde hiç veri gösteremediniz mi?