C# - Office Word Bağlantı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar C# ile yaptığım bi projede SQL veri tabanımdaki bazı değerleri Word sayfasına aktarmak istiyorum. Ancak aktarıcağım word sayfası A5 olacak. Acaba bu konuda yardımcı olabilecek var mı?? Aktarma kısmında değil de şu A5 kısmını nasıl belirticem bilemedim:(:(

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
alttaki kod işini görecektir. projene Microsoft.Office.Interop.Word referans olarak ekle.

Kod:
[COLOR=Blue]private void [/COLOR]WordBelgesiOlustur()
{
    [COLOR=Blue]object[/COLOR] missing = System.Reflection.[COLOR=MediumTurquoise]Missing[/COLOR].Value;
    Microsoft.Office.Interop.Word.[COLOR=MediumTurquoise]Application[/COLOR] app = [COLOR=Blue]new[/COLOR] Microsoft.Office.Interop.Word.[COLOR=MediumTurquoise]Application[/COLOR]();
    Microsoft.Office.Interop.Word.[COLOR=MediumTurquoise]Document [/COLOR]doc = app.Documents.Add([COLOR=Blue]ref [/COLOR]missing, [COLOR=Blue]ref  [/COLOR]missing, [COLOR=Blue]ref [/COLOR]missing, [COLOR=Blue]ref [/COLOR]missing);
    doc.PageSetup.PaperSize = Microsoft.Office.Interop.Word.[COLOR=MediumTurquoise]WdPaperSize[/COLOR].wdPaperA5;
    doc.Activate();
    app.Visible = [COLOR=Blue]true[/COLOR];
}

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler N3CAT1. Dün gece bekledim senden bu sorunun cevabını açıkçası, gelmeyince bugün crystal report kullanmaya karar verdim orda "papersize" görünce aklıma geldi wordde de kesin vardır diye.bi baktım şimdi sen yazmışsın;);)
Çok teşekkür ederim.. Bu arada imrenilcek derecede C# bilgin ve ilgin var darısı başımıza inş:):)

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
aslında dün görmedim mesajını. bugün sabah gördüm. sabah yazacaktım cevap ama şirketteydim. vakit olmadı yazmaya. akşam eve gelince yazabildim ancak.

C# konusuna gelince programlamaya hayranım. ilgim fazla gerçekten bunu kabul ediyorum. ama bilgimin fazla olduğuna inanmıyorum. sadece internette kaynak taramısını iyi yapıyorum galiba o kadar. bize bu işe girerken öğrenmeyi öğrenmenin yolunu gösterdiler. bunun çok faydası oluyor. yardımcı olabildiysem ne mutlu ...

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kesinlikle oluyorsun;) Aslında dediğin gibi kaynak taramasını yapabilmekte bütün iş, aslında bu konularda önce kendim bakarım ama bi iş acele gelince ne yalan söyliyim sayfa boyut kısmını bi sorayım N3CAT1 kesin bilir yazar hemen dedim :):) biraz hazırcılığa kaçtım itiraf ediyorum:) ama sen de dua aldın ne güzel bak:):) sen daha karlısın yani;);)