C# Kütüphanesi Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba!

Bilgisayarıma, NET Framework ve Visual Studio C# Express 'i kurdum.Fakat arkadaşlar, C# kütüphanesi tam olarak nerede? Bulamıyorum.Ve bu kütühanedeki dosyaların içeriğini görebilir miyim?

Hani Dev-C++ 'da, C++ kütüphane dosyaları 'include' dizininin içinde.İşte C# 'da bu dosyalar nerede?

yolcuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
solution explorerdan
projenise sağ tık add reference deyip .net bölümüne geçip
istediğiniz reference i ekleyebilirsiniz.
ya da object browser dan istediğiniz kısma geçip içeriğine bakabilirsiniz.

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabınız için teşekkür ederim.Fakat sanırım ben yanlış anlattım.İstediğim şey, bu kütüphane dosyalarının kaynak kodlarına bakmak.Mesela Dev-Cpp kütüphanesinde 'stdio.h' dosyasının içeriğine bakabiliyoruz.İşte C# 'da bu dosyalara nereden ulaşabilirm?Mesela 'Console' sınıfının kaynak kodlarını nasıl görebilirim?

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Eğer Visual Studio 2010 Ultimate kullanıyorsan VS2010'un View menüsünden Code Definition Window'u ve Object Browser'ı aç. Kendi Projeni de VS2010'da açtıktan sonra object browser kısmında referansları görebilirsin. Bu referansaların alt sınıflarına tıklayınca o sınıfa ait kodları code definition window'da görebilirsin :)

iz_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
c# in kendisine ait kütüphanelerinin kaynak kodu kapalidir. Normal olmayan yollara görmek / görmeyi denemek icin farkli yöntemler var. mesela .net reflector u deneyebilirsin. Fakat bu bir tür disassemble /geri mühendislik islemi oldugu icin özgün kod gibi hic bir zaman olmayacaktir.

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer Visual Studio 2010 Ultimate kullanıyorsan VS2010'un View menüsünden Code Definition Window'u ve Object Browser'ı aç. Kendi Projeni de VS2010'da açtıktan sonra object browser kısmında referansları görebilirsin. Bu referansaların alt sınıflarına tıklayınca o sınıfa ait kodları code definition window'da görebilirsin

Express sürümünü kullanıyorum.Sanırım 'express' sürümünde olmaz herhahlde bu.

c# in kendisine ait kütüphanelerinin kaynak kodu kapalidir. Normal olmayan yollara görmek / görmeyi denemek icin farkli yöntemler var. mesela .net reflector u deneyebilirsin. Fakat bu bir tür disassemble /geri mühendislik islemi oldugu icin özgün kod gibi hic bir zaman olmayacaktir.

Tam olarak öğrenmek istediğim buydu...Teşekkür ederim...