C# Datagrid'de SQL sorgusu

Bu konuyu okuyanlar

UgurOnline

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar datagrid doldurmak için kullanacağım sorguda bir değişken tanımlamak zorundayım. aşağıda koyu yazdığım kısımda takıldım. yardımınızı bekliyorum

sorguda kullanmak istediğim değişkenim:
Kod:
public string id_cek() { return dataGridView1["id", dataGridView1.CurrentRow.Index].Value.ToString(); }
sorgum:
Kod:
SqlCommand com = new SqlCommand(@"SELECT * FROM randevular WHERE hasta_id=[B]id_cek()[/B]", con);

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
id_cek() ile gelen string'i sorgunun sonuna eklemen lazım. şöle bişi dene istersen.

Kod:
SqlCommand com = new SqlCommand(@"SELECT * FROM randevular WHERE hasta_id=" + id_cek(), con);

herhalde bu şekilde çalışır. C#'cı arkadaşlar daha ii bilirler ama java'da olsa bunu denerdim. tırnak içine aldığında id_cek() metodun da string'in parçası gibi olmuş orada.

burada yapman gereken işlem'de string concat işlemidir.

google'e "how to concat strings c#" yazabilirsin.

UgurOnline

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet çalıştı. teşekkür ederim özellikle ayrıntı için

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
id_cek() ile gelen string'i sorgunun sonuna eklemen lazım. şöle bişi dene istersen.

Kod:
SqlCommand com = new SqlCommand(@"SELECT * FROM randevular WHERE hasta_id=" + id_cek(), con);

herhalde bu şekilde çalışır. C#'cı arkadaşlar daha ii bilirler ama java'da olsa bunu denerdim. tırnak içine aldığında id_cek() metodun da string'in parçası gibi olmuş orada.

burada yapman gereken işlem'de string concat işlemidir.

google'e "how to concat strings c#" yazabilirsin.

Tam ayınısı yazacaktım. Ayrıca " + DEĞİŞKEN + " olarakta sorgu arasına değişken atabilirsiniz.

Son mesajlar