C#'da kendi yazdığım bir program

Bu konuyu okuyanlar

nadir akdag

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bu program bilgisayar bilgilerini göstermekte
İndirme linki : http://hotfile.com/dl/81383875/713db36/WMI_ile_Bilgisayar_Kaydi.rar.html

untitled_2.jpg

düşüncelerinizi bekliyorum

f1_

Asistan
Reaksiyon puanı
4
vaayy süpersin ya sen :D
çok hoş olmuş tebrikler
bende c+' ye geçmetyi düşünüyorum

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bir ekran görüntüsü koysaydın da indirecek kişilerin aklında bir şey oluşsaydı güzel olurdu sanki...

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Güzel olmuş.Kafamdaki bir şeydi şöyle ufak olsun, işimi görsün, yazmaya üşeniyordum, iyi oldu. :D

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Güzel olmuş. c# ile asp.net kodluyorum bende yakın zamanda windows uygulamalarına da geçeceğim.

nadir akdag

Asistan
Reaksiyon puanı
3
teşekkür ederim bunu biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum bana neler önerebilirsiniz ?

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Makinenin local ipsini ekleyebilirsin, uptime süresini ekleyebilirsin.
Windows' un build numarasıda yazabilir.

Ayrıca sekme sekme yaparsın mesela ekran kartına tıklayınca aşağı doğru açılır, driverı, toplam mb ı, vs.. gelebilir.

Çok daha ilerisi burada yer alan parçaların driverları güncel mi o kontrol edilebilir diyeceğim ama bu yazdığım baya zordur :)

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mac id yi ve ip yi gösterebilir mesela...

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
nadir hocam bilgisayarın ses kartını filan da tanımadığı zamanda ses kartını gösteriyor mu??
smiles20.gif
smiles20.gif

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Program güzel olmuş galiba ilk çalışman gayet başarılı. Biraz daha detay eklebilirsin.. Birde çerçevenin genişlemesi kötü olmuş kanımca çalışma boyutu çerçevede sabit kalsaydı iyiydi.. ;)

nadir akdag

Asistan
Reaksiyon puanı
3
SystemInformation class'ına bak.Dolu var faso fiso şey! :D Tahmini kalan batarya süresi falan bile vardı sanırım, yazılımsal bilgiler genel olarak.

Bu arada şurdakini(http://www.codeproject.com/KB/system/GetHardwareInformation.aspx) kullanarak mı yazdınız yoksa regedit'den mi çekiyor?

evet oradaki yolu kullandım ama şuanda aklımda bir değişik şekli var onun peşine düşeceğim c++ ile yapmayı düşünüyorum

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

çerve gözümden kaçmış bende nette koydukdan sonra fark ettim şimdi tekrar geliştirmeye başladım onu da düzelticem

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:18 ----------

nadir hocam bilgisayarın ses kartını filan da tanımadığı zamanda ses kartını gösteriyor mu??
smiles20.gif
smiles20.gif

tam emin değilim ama tanımadıgını düşünüyorsan bilgisayarım sağ tıkla yöneti seç orada ki aygıt yöneticisinde gösterir tanımadığı veya sorunlu olan varsa