Yardım C# "axwindowsmediaplayer" çok yavaş açılıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,816
Herkese merhaba üzerinde çalıştığım bir proje de bir düğmeye basılınca "axwindowsmediaplayer" olan bir yeni pencere açılıyor ancak normal pencere açılmasından çok daha uzun sürüyor Media player i kaldırdığımda hızlı açılıyor ancak koyunca yavaş açılıyor Visible yi değiştirmeyi falan denedim ama olmadı ?
Nasıl Çözebilirim bilen var mı ???
Mesaj otomatik birleştirildi:

Up
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilen yok mu ????????

Son düzenleme:

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
axwindowsmediaplayer'ın yavaş bir şekilde load olması normal nitekim içerisinde yoğun bir şekilde birçok video ve audio kodekine ait veri yapıları, metodlar, değişkenler, sınıflar, objeler vs içeriyor.
iki şekilde sorunu çözebilirsin.
Ya axwindowsmediaplayer yerine misal sadece ses dosyası açacaksan sadece ses dosyalarını işleyebilen daha hafif olan bir kütüphane (dahili yahut harici, ben c#'ta bu bağlamda son kütüphaneleri bilmediğim için cevap veremiyorum) kullanabilirsin.
Yahut axwindowsmediaplayer'ın yeni obje oluşturma ve varsa ekstra initilization kodlarını yeni bir thread yahut task üzerinden asenkron bir şekilde yapıp, ilgili işlemler bitene kadar sendeki o işlemleri kullanan bir buton vs varsa inaktif olacak şekilde, işlemler bittiğinde aktif olacak şekilde ayarlayabilirsin, böylelikle en azından programın oraya ihtiyaç duymayan başka özellikleri varsa onlar ilk aşamada rahatlıkla kullanılabilir bu bağlamda kullanıcı deneyimi açısından daha responsive olur

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,816
axwindowsmediaplayer'ın yavaş bir şekilde load olması normal nitekim içerisinde yoğun bir şekilde birçok video ve audio kodekine ait veri yapıları, metodlar, değişkenler, sınıflar, objeler vs içeriyor.
iki şekilde sorunu çözebilirsin.
Ya axwindowsmediaplayer yerine misal sadece ses dosyası açacaksan sadece ses dosyalarını işleyebilen daha hafif olan bir kütüphane (dahili yahut harici, ben c#'ta bu bağlamda son kütüphaneleri bilmediğim için cevap veremiyorum) kullanabilirsin.
Yahut axwindowsmediaplayer'ın yeni obje oluşturma ve varsa ekstra initilization kodlarını yeni bir thread yahut task üzerinden asenkron bir şekilde yapıp, ilgili işlemler bitene kadar sendeki o işlemleri kullanan bir buton vs varsa inaktif olacak şekilde, işlemler bittiğinde aktif olacak şekilde ayarlayabilirsin, böylelikle en azından programın oraya ihtiyaç duymayan başka özellikleri varsa onlar ilk aşamada rahatlıkla kullanılabilir bu bağlamda kullanıcı deneyimi açısından daha responsive olur
Cevabınız için teşekkür ederim tek bir ses dosyası çalıştırıcam . Bunun için "axwindowsmediaplayer" kullanmadan müziği çaldırabiliyorum ve gayette stabil çalışıyor ancak "axwindowsmediaplayer" kullanmak istememde ki sebep pencere kapatılsa bile arkadan şarkı bitene kadar devam etmesiydi bunu da şuanlık sadece "axwindowsmediaplayer" la sağlıyabildim yine de teşekkür ederim