Büyükşehir Belediye Google'a Fark Attı

Cem

Profesör
İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalar ile İstanbul'da Google'a fark attı. Daha güncel ve daha detaylı harita bilgisine erişmek için yapmanız gerekenler bu haberde

Google Haritalar ve Google Earth gibi kullanmaya bayıldığımız ve adeta televizyon kanalı gibi seyre daldığımız uygulamalarla beğenimizi kazanan Google, İstanbul haritalarında yerel yönetime yenik düştü.

Google Earth ve Google Haritalar'da İstanbul sınırlarında aradığınızı bulamıyor veya zor buluyorsanız, bulduğunuz görüntüden memnun olmuyorsanız size çözünürlüğü çok daha yüksek olan Şehir Rehberi'ni tavsiye edebiliriz.


Google ile dünya ve dolayısı ile Türkiye görüntülenebiliyor

Aslında Google'ın dünya genelinde yaptığı detaylı çalışmayı İBB doğal olarak İstanbul'da gerçekleştirmiş. Özellikle Google Okyanus gibi getirdiği son yeniliklerle Google Earth'ün yerini başka bir uygulamanın alması mümkün değil ama söz konusu yerel bilgi olunca yerel kaynakların önüne geçmek zor. sehirrehberi.ibb.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz şehir rehberi Google haritalarına göre daha güncel ve daha yüksek detay görüntülerine sahip. Ne var ki 3 boyutlu görüntüler ve binalar konusunda Şehir Rehberi'nin çok çalışması lazım.


İstanbul ile ilgili en detaylı bilgiler ise Şehir Rehberi'nde​

Buna rağmen Şehir Rehberi'nde 1946 yılına ait görüntülere bile ulaşabiliyorsunuz. Şehir anlamında farklı kişilerin çektiği fotoğraflar ve çeşitli bilgiler için Google Earth iyi ama güncel harita ve daha detaylı bilgiler için ziyaret edeceğiniz adres Şehir Rehberi olarak görülüyor. En kötü ihtimalle çevredeki nöbetçi eczaneler bile çok işinize yarayabilir.

:: İşinize yarayan Google Earth veya Şehir Rehberi hikayelerinizi paylaşın.

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 

Mai Nai

Guru
Onursal Üye
Aylardan beridir hazırlanan harita nihayet yayında.Ama gerçekten çok ağır.Bu haliyle işe yarayacağını sanmıyorum.
 

engerex

Dekan
Evet yerel uygulamalar uzun zamandır ve belediyelerin bile kendi çalışmaları var. Hatta google earth tarzı pc uygulamaları bile var. Şehirdeki 3boyutlu gezinti mümkün.
 

TeArS

Asistan
Eski yılları göstermesi beni çok şaşırttı. Harika bir uyguluma olmuş, türkiyenin en büyük şehrine yakışan birşey olmuş.

Bu arada 1966 da arsaları kapmak varmış ha :D
 

ortitorti

Asistan
gercekten cok kullnışlı .acık öğretim sınavina girmeden önce mutlaka uğrarım . böyle ce bir gün önceden gidep nerede oldugunu bulam tasam kalkmış oluyor.super ya

elimle koymuş gibi buluyorum.
 

zelenga

Profesör
geçen gün adres bakarken lazım olmuştu..aramada denk gelmiştim..google earth'den daha ayrıntılı resimler gerçekten de
 

nsgnc

Profesör
Yıllardır kullanıyorum. Günaydın:D

Geçenlerde rota planlama özelliği de eklediler. Haritaya sağ tıklamayı deneyin:D
 

ds mosx

Profesör
ben daha yerni öğrendim ve dehşet olmuş google yanında halt yemiş :D ama butun dünyayı yapmakta kolay değildir heralde
 

Elbruz46

Rektör
Gayet güzel ve hızlı olmuş özellikle geçmiş yılların resimlerini görmek İstanbulun gelişimine şahit olmak da hoş bir detay olmuş
 
Üst