Büyük Dolandırıcılık Vakası (shiftdelete.net domaini sahibiyim diye milleti soyuyor yetiş Hakkı Abi :) )

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

TAYMEKHOLDEM

Üyecik
Arkadaşlar Herkese selamlar.
Katılım tarihim Mart 2007 ilk konu açmak 13 sene sonra nasip oldu... Her neyse gelelim asıl konumuza...
Steam'de daha önce Unlost'un ifşa ettiği dolandırıcıların %100 emin olduğumuz abisi ve yan çarları

Steam Profilleri:
~Rica etsem steam profillerinden>dahası> Profili Şikayet Et> Hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekârlık veya diğer kötü amaçlı faaliyetlerde bulunuyor> Öğe hırsızlığı veya dolandırıcılık yapıyor> bu hesabı incelemye gönder diyerek en azından cezalandırılmasını sağlayabiliriz. çevrenizde varsa arkadaşlarınız ortak arkadaş olarak gözüken bu konuyu paylaşırsanız başkalarının katakulliye gelmesini engelleriz
Kadir Atik Ana hesabı Dansöz gibi şekil değiştiriyor
x.jpg

Bu alttaki südüsübyan arkadaşımız bu sitenin sahibi kurucu üyesi vs falanmış
Neden shiftdelete.net'e gelip konu açma ihtiyacınıda şöyle screenshotslarla açıklayayım.
74001fdd6266f9093567b3cadafa32b8.jpg

61a7a5c17547af0253c862fe72d93f95.jpg
sizden ricam artık konu yargıyamı intikal eder bilemem sonuçta ben şahsım olarak dolandırılmadım en az 30 dan fazla dolandırılma ifşası tarafıma ulaştı. bunlar 3-4 tane çocuk herkesi dolandırıp engelliyor. Bir yerde durdurmamız lazım bu müptezelleri.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizden ricam konuyu başka platformlardada açtım özellikle bu südüsübyan ortaya çıktığı için buradada açmak istedim. Artık sayın Hakkı abim biz marabayız. Eğer senin elinden birşey gelirse mükemmel olur. Senin sahibi olduğun siteyi kullanarak güven kazanıyor ve herkesi dolandırmaya devam ediyor.

TAYMEKHOLDEM

Üyecik
Kendisinin iletişim bilgileri kesinlikle iletişime geçmenizi önermem. Belki kendisini gizlemeye çalışır. Son 6-7 günde en az 4-5 kez hesaplarının gizliliğini değiştirip farklı steam hesabı göstermeye çalışmamı dersin her türlü dansözlüğü yapmaya çalıştılar.Ama ben bütün bilgileri detaylı bir şekilde kaydettiğim için.. artık elimizden ne gelirse en az 30 kişi gerçekten benimle iletişime geçip 'ne yapabiliriz ?, benide dolandırdı bu yöntemle sonra engelledi tarzında mesajlar geldi' bunlar tahmin ediyorum sınıf arkadaşları falan.

my.jpg

TAYMEKHOLDEM

Üyecik
dolandırıcı 2.jpg
cv1.jpg

bak bugün bana gelen 2 tane mağdur. genç kardeşlerimiz güven konusunda bir şekilde kandırılıp mağdur oluyor..
1.resimde son cümleler çok acayip...

Bayağı önemli gibi gözükmesine rağmen SDN yönetiminden yorum yapan olmamış. İlginç! :)
Konu dün akşam sularında açılmasına rağmen.
Açık konuşmak gerekirse... böyle basit insan müsvettelerini bedava reklamı olmasın diye yorum yapmamaları gerçekten normal.. ama şöyle bir durum var. Steam platformu çok acayip... Vac ban yiyenlermi dersin dolandırıcı gruplarmı dersin... Dolandırıcılara karşı çok müsait bir platform bana göre...
tahmini son 5-6 ayda 40 bin liradan fazla vurgun yaptı bu müptezeller. Bizim gayemiz siber suçlar olur reel hayatta ağzıyla burnunun yer değiştirmesi olur kâfi. Ben dolandırılmadım sadece öncü olmak istedim bu dolandırıcıların önü kesilmesi,ifşa olması için..
Düşünsene 2005 de kurduğun sitenin sahibiyim diye yazıp küçük çocukları kandırıyorsun ve elinden hiçbirşey gelmiyor.

Son düzenleme:

TAYMEKHOLDEM

Üyecik
Hesap bu eminsiniz değil mi ?
(bir pislik yapacağım eğer oysa)
Evet dostum. Varsayım değil adım gibi eminim 2010 dan beri steam platformundayım...Herkesi kim ne yapmış bilirim takip ederim...Birçok dolandırıcıya denk geldim hiçbir zaman alışveriş yapmadım güvenmedim... Eğer elinizden birşey gelirse minnettar oluruz çeşitli imkanlarımız var seninde imkanın varsa ne güzel olur... asıl önemli olan bunlara yaptıkları dolandırıcılıktan bi ceza almaları en az 3 tane siber suçlara gitmiş mağdur arkadaşımız var. Ailesinin yardımıyla olan 1 tane genç kardeşimiz var...
Varsa imkanın minnettar oluruz.

okurbaba

Profesör
Evet dostum. Varsayım değil adım gibi eminim 2010 dan beri steam platformundayım...Herkesi kim ne yapmış bilirim takip ederim...Birçok dolandırıcıya denk geldim hiçbir zaman alışveriş yapmadım güvenmedim... Eğer elinizden birşey gelirse minnettar oluruz çeşitli imkanlarımız var seninde imkanın varsa ne güzel olur... asıl önemli olan bunlara yaptıkları dolandırıcılıktan bi ceza almaları en az 3 tane siber suçlara gitmiş mağdur arkadaşımız var. Ailesinin yardımıyla olan 1 tane genç kardeşimiz var...
Varsa imkanın minnettar oluruz.
Platforma kaydolduğu epostayı ve (eğer kullanıyorsa) Steam Guard'a kayıtlı telefon numarasını bulabilirim (daha doğrusu ben numarayı bulamam ama bulabilen ve önceden de birçok şahsın numarasını bulan bir manyak arkadaşım var ondan isterim).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu okullar açılsın bi isteyeceğim yapmasını, sekmeyi sabitledim unutmam herhalde, epostaya da yarın bakacağım insallah.

stat counter