Bütçem 10 kuruş ıphone alcam

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Bu ne ben anlayamıyorum. Adamın bütçesi çok düşük, ıphone alacağım diyor. Ya bazıları 1500-1000 tl ile ıphone alacağım başka istemiyorum diyor. Yani bu nasıl bir kafa anlayamadım. Birisi 7000 tl bütçe ile soruyor, tamam mantıklı ve güzel bir seçim ıphone ama gidip de 3000 lira ile, 2500 lira ile ıphone alan da hani durumu sıkıntılıdır diye düşünüyorum. Bazıları da bütçesi düşük olup ıpone almak isteyenleri savunuyor, stabilmiş, işlemcisi çok iyiymiş, çok sık ve çok uzun güncelleme alıyormuş diye. Tamam bunlar doğru da bu bütçelerde ıphone almak istemek, bir de bunu savunmak gereksizlik ve cahillik. Adam yazmış bütçem 3000 tl ıphone almak istiyorum diye. Sonra o fiyata alacağınız ıos cihazı hem depolaması çok düşük olur hem de 1 yıl anca gider demişler. Adam, yok olmaz ben ıphone istiyorum, ıphone hep daha iyi, ıphone telefondan başkasına para vermem falan demiş. Oları konusunda demek istemedim ama tamamen cahiller ve cahillikleri ile konuşuyorlar. Azıcık bir şeyde anlıyorsan veya bu forumda isen böyle bütçeler ile ıphone alınmayacağını bilirsin. Bazıları ıphone 6s mi ıphone 6 mı diye sormuş. Bütçesi 2500 tl ya da 2000 ıphone alacakmış. Lütfen konu açmak için konu açmayın. O konuyu açtığınız zaman herkes android alın diyeceğini biliyorsun, neden yazıyorsun? Bir de şey yazmış "Iphone istiyorum, önerileriniz ıphone olsun" (Bu yazdıklarım bunu yapan tüm kullanıcılara sadece bir konuya söylemiyorumbunu ). Gülmek istiyorum da gülemiyorum, karnım çenem ağrıyor sonra.

Yörük+

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Bu ne ben anlayamıyorum. Adamın bütçesi çok düşük, ıphone alacağım diyor. Ya bazıları 1500-1000 tl ile ıphone alacağım başka istemiyorum diyor. Yani bu nasıl bir kafa anlayamadım. Birisi 7000 tl bütçe ile soruyor, tamam mantıklı ve güzel bir seçim ıphone ama gidip de 3000 lira ile, 2500 lira ile ıphone alan da hani durumu sıkıntılıdır diye düşünüyorum. Bazıları da bütçesi düşük olup ıpone almak isteyenleri savunuyor, stabilmiş, işlemcisi çok iyiymiş, çok sık ve çok uzun güncelleme alıyormuş diye. Tamam bunlar doğru da bu bütçelerde ıphone almak istemek, bir de bunu savunmak gereksizlik ve cahillik. Adam yazmış bütçem 3000 tl ıphone almak istiyorum diye. Sonra o fiyata alacağınız ıos cihazı hem depolaması çok düşük olur hem de 1 yıl anca gider demişler. Adam, yok olmaz ben ıphone istiyorum, ıphone hep daha iyi, ıphone telefondan başkasına para vermem falan demiş. Oları konusunda demek istemedim ama tamamen cahiller ve cahillikleri ile konuşuyorlar. Azıcık bir şeyde anlıyorsan veya bu forumda isen böyle bütçeler ile ıphone alınmayacağını bilirsin. Bazıları ıphone 6s mi ıphone 6 mı diye sormuş. Bütçesi 2500 tl ya da 2000 ıphone alacakmış. Lütfen konu açmak için konu açmayın. O konuyu açtığınız zaman herkes android alın diyeceğini biliyorsun, neden yazıyorsun? Bir de şey yazmış "Iphone istiyorum, önerileriniz ıphone olsun" (Bu yazdıklarım bunu yapan tüm kullanıcılara sadece bir konuya söylemiyorumbunu ). Gülmek istiyorum da gülemiyorum, karnım çenem ağrıyor sonra.
Kral!

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Aynen benim 700 tl vardı istesem 1500 tlye fln da çıkarrdım. ama hem iosu hem bana göre fahiş olan fiyatlarını sevmediğimden Nokia'ya geçtim. Neden 2. el telefon alayım ki. Ki sifir alsam iphone 6 nın nookia 5 le kapışacağını da düşünemiyorum. Çünkü denedim. İnanmayacaksınız ama oyunların açılma ve kasma testlerinde android ios u solladı . Ben andrroidciyim ne derseniz deyin. iPhone siz salmıyor ya :D Kuzenimin zil sesini değiştireecektik DEĞİŞTİREMEDİK şok oldum. :-O

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
başlığı 35 kuruş yap :D:D

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Benim arkadaş tutturdu 2000tl param var iphone alacam diye 7 bulduk alacak bakalım 2016 da çıkmış cihazı kendi bilir
İnsanlar iPhone değil İOS a para veriyor. Böyle bir telefon android olsa kimse yüzüne bakmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yine üstüne bastıra bastıra söylüyorum. Beni salmayan bir hapishaneye para V E R M E M.

larsbutgod

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Açıkcası isteyen istediğini alır ve kimse karışamaz.. isterse 2000 tl bütcesi olur isterse 10000 o yüzeen böyle yazman hoş olmamış.. eğer konu açan kişi ios istiyorsa ios cihaz yazin abi ne boş yaptınız.. ??‍♀️?‍♂️

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bütçesi 2500 tl ya da 2000 ıphone alacakmış. Lütfen konu açmak için konu açmayın.
Yani size ne? Adamın tercihi bir iPhone üzerinde olunca düşük bütçe ile neyine gözünüze batıyor? Yanlış yaparsın de geç, depolama olarak 0 almadığı sürece 2500 TL'ye 64 GB hatta 128 GB olan güncelleme alan iPhone modelleri bulunuyor kıstas depolama ise, batarya olarak güncel cihazları bile çok iyi vaatleri yok, performans olarak o bütçelerde güncel fiyatlarla (iki ay önce olsa haklısın, verilmezdi o paralar) daha iyi ne var? (2500 TL'ye üzgünüm ama iPhone 7 veya 6S Plus ayarında cihazlar var, üstüne performans olarak cihaz yok) Bu cihazları alacak kişiler sıfır cihazlar indirime gitmediği sürece bir powerbank ile o ekran kasa oranları rahatsız etmeyecekse kullanacaklar alacakları cihazları çünkü o bütçede bizzat ben bile (6S Plus ve 7 Plus kullanıcısı olarak) eski amiral gemilerini (düz söyleyeyim, 64 GB Galaxy S8 veya 128 GB iPhone 6S Plus tercih ederdim) tercih ederim (malzeme kalitesinden ve OIS'ten dolayı gerekçelerim ise, tercih meselesi bu cep telefonu alımı ve bu kadar karşı olmayın).

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Arkadaşlar gördüm ki Pahalı mı pahalı telefonlar aldılar.
Ama baksan Kontörüm yok diyorlar.

Ulan arabaya benzin dökemiyorsan O arabayı neden alıyorsun daha? diyorum direk yüzlerine ?

Reaksiyon puanı
8,008
2500TL bütçem var iPhone almak istiyorum diyene direk Android önermek saçma bence. Evet o fiyata Android almak daha mantıklı ama konu sahibi iPhone istiyorsa bize de ona yardımcı olmak düşer. Kimin hangi telefon alacağına biz karar vermiyoruz biz tavsiye veya öneri sunuyoruz konu sahibi değerlendirip alıyor. Çok sert bi çıkış yapmışsınız.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
2500TL bütçem var iPhone almak istiyorum diyene direk Android önermek saçma bence. Evet o fiyata Android almak daha mantıklı ama konu sahibi iPhone istiyorsa bize de ona yardımcı olmak düşer. Kimin hangi telefon alacağına biz karar vermiyoruz biz tavsiye veya öneri sunuyoruz konu sahibi değerlendirip alıyor. Çok sert bi çıkış yapmışsınız.
Diyorsun da burda onunun iyiliği düşünülüyor

Reaksiyon puanı
6,381
Biz android öneriyoruz işte, android alın, ıos almayın demiyoruz o tür konularda. Konu sahipleri genelde ıphone'dan başka olmaz, ıphone en iyisi, alacağım ıphone'un kalitesi başka cihazlarda yok diye cahil cahil konuşuyor. Neredeyse çoğu böyle. Konuda bir şey demiyoruz ama bu konuda onu söyledim, çıkışım size zert gelse de doğru. Böyle kişiler düşük bütçe ile her telefonun alınabileceğini falan düşünüyor her halde. Bütçeyi ne kadar arttırabilirsiniz diyoruz, en fazla 200 arttırabilirim falan diyorlar. Bu kişiler zaten, tavsiyeleri da kabul etmiyor. Alacağı ıphone 6s'in daha iyi olacağını zannediyor.

Açıkcası isteyen istediğini alır ve kimse karışamaz.. isterse 2000 tl bütcesi olur isterse 10000 o yüzeen böyle yazman hoş olmamış.. eğer konu açan kişi ios istiyorsa ios cihaz yazin abi ne boş yaptınız.. ??‍♀️?‍♂️
Tamam

Reaksiyon puanı
8,008
Biz android öneriyoruz işte, android alın, ıos almayın demiyoruz o tür konularda. Konu sahipleri genelde ıphone'dan başka olmaz, ıphone en iyisi, alacağım ıphone'un kalitesi başka cihazlarda yok diye cahil cahil konuşuyor. Neredeyse çoğu böyle. Konuda bir şey demiyoruz ama bu konuda onu söyledim, çıkışım size zert gelse de doğru. Böyle kişiler düşük bütçe ile her telefonun alınabileceğini falan düşünüyor her halde. Bütçeyi ne kadar arttırabilirsiniz diyoruz, en fazla 200 arttırabilirim falan diyorlar. Bu kişiler zaten, tavsiyeleri da kabul etmiyor. Alacağı ıphone 6s'in daha iyi olacağını zannediyor.

Tamam
Evet konunuza katılıyorum o bütçeye alınacak iPhone alınmasa daha iyi ama daha önce iOS deneyimlememiş veya Androide alışamamış kişiler genelde bunu söylüyor zaten. Bence de mantıksız o fiyata iPhone bakmak.

Reaksiyon puanı
6,381
İsteyen istediği telefonu alıyorsa, bize ne ise, buna karışamazsak neden soruyorlar o zaman, burası bir forum ve burada telefonlar hakkında genelde öneri yapılıyor ve o kişiler de öneri için konuları açıyorlar. Kimse karışamaz mış, o zaman bize sormasınlar biz buna karışamayız, o zaman burası bir forum değil, burada öneri yapılmasın, madem herkes istediğini alabilir o zaman bu konular olmasın, bu forumda telefon önerileri, öneri, seçenekleri olmasın.

Reaksiyon puanı
6,381
İsteyen istediğini alır kimse karışamaz diyenler, size ne diyenler kendileri de başka bir telefon önerisinde telefon önerip, şimdi düşük bütçe ile ıphone almaya çalışanlara bir şey denildi diye onları savunmaya çalışmasın. O bütçede ıphone alınmaz, alınabilecek modeller de şu an alınmayacak modeller. Ios mükemmelse android deneme amaçlı yazılmış bir çöp proje değil. Ios istedikleri için falan istemiyorlar, dediklerinden anlaşılıyor o konu sahiplerinin, bilmeden ıphone'un her türlü her konuda daha iyi olduğunu zannedip, ıphone kasmıyor, ıphone çok iyi, ıphone'dan başkasına para verilmez diye boş yapıyorlar. Şu an Xr aşağısı alınmaz ve Xr 6350 tl. Yani şu an 6350 tl altı ıphone alınmaz.

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Arkadaşlar gördüm ki Pahalı mı pahalı telefonlar aldılar.
Ama baksan Kontörüm yok diyorlar.

Ulan arabaya benzin dökemiyorsan O arabayı neden alıyorsun daha? diyorum direk yüzlerine ?
Mesela adamın iPhone 11'i var ama 20T'lik ekran koruyucu 30 TL'lik kılıf takıyorlar bir de senin dediklerin kontürlü kullanıyorlar bazen bitiyor bazen kalıyor sen ara diyor:tearsofjoy: Ve tabiki en düşük kapasite bunların yanında çünkü 11'i var ya.

Reaksiyon puanı
6,381
Bazı kişilerde bu konu "İnsanların bütçesine laf ediyor" gibi bir algı yaratmış, ben insanların bütçesine laf etmiyorum. İnsanların düşük bütçe ile ıphone alma çabalarına laf ediyorum. Benim de bütçem 10.000 lira değil.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
+Abi 2.500 tl bütçe ile hangi iphone almalıyım.
- android almalısın kardeşim
+Ama o iphone abi
-iphone 5s almalısın
+Abi o telefon mu ya daha iyi yok mu?
-sus senin kafanı....

Bir diğer tav olduğum 2500 3000 lirası olanın sıfır android amiral gemisi istemesi

Reaksiyon puanı
6,381
Birisi konu açmış 3000 tl ile illa Iphone 7 plus alma çabasında. Öneri sunuyorum 7 plus beni idare eder kamera çok kullanmıyorum falan dedi daha bir şey demedim.

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
2500-3000 TL fiyatında Iphone alanların neden durumu kötü oluyor?