Bursa'ya modern stat

Bu konuyu okuyanlar

onurcandir

Öğrenci
Katılım
26 Ağustos 2005
Mesajlar
80
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Bursa'ya modern stat
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, kente 35 bin kişilik yeni stadyum ve çeşitli spor kompleksleri kazandırmak için ilk adımı attıklarını belirterek, "Bursa Atatürk Stadı ticaret ve alışveriş merkezi olacak. Yanına bir de otel inşa edilecek. Bu inşaat Bursa'nın siluetine uygun olacak" dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Karasu ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'i Heykel'deki tarihi binada ziyaret etti. Başkan Ali Karasu, Hikmet Şahin'e yapılan transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Şahin'den manevi destek beklediklerini dile getiren Karasu, ayrıca Özlüce Tesisleri için Başkan Hikmet Şahin'e teşekkürlerini sundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, seçilen yönetim kuruluna başarılar dileyerek, "Bursaspor'un başarısı hepimizin başarısıdır. 3 sezon önce düştüğümüzde hepimiz üzülmüştük. Çok şükür bugün Süper Lig'deyiz. Bursaspor'un önünde çeşitli sıkıntılar var. Bunların hepsine vakıfım. Bu sadece Bursaspor'da değil birçok kulüpte olan sorun. Zaman içinde bunların çözüleceğini düşünüyorum. Temlikler konusu yeniden gündeme gelecektir. Televizyon gelirleri çok ciddi bir gelir. Bursaspor'un bu gelirlere ihtiyacı var.

Eski yöneticilerimizden alacaklarını 1-2 yıl ertelemelerini rica ediyorum. Eğer temlik nedeniyle bu gelirlere ulaşamazsa Bursaspor'un sıkıntıları daha da artar" dedi.

Özlüce Tesisleri'nde sona doğru gelindiğini hatırlatan Şahin, "İşlerim dolayısıyla yaklaşık bir ay kadar Özlüce Tesisleri'ne gidip denetimlerde bulunamadım. En kısa sürede son halini görmek için ziyarette bulunacağız. Şu an için iç temizliği ve tefrişatı kaldı. Bizler yaptığımız işi yarım yamalak bırakacak bir yapıya sahip değiliz. En güzel şekilde tamamlayıp Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursaspor'a yakışır bir törenle teslim edeceğiz" diye konuştu.

Şahin, stadyum çalışmalarının startını da verdiklerini açıkladı. Bursa Atatürk Stadı'nın kentin merkezinde kaldığını ve Bursa'nın uluslararası organizasyonları alabilmesi için en az 33 bin kişilik bir stadyuma ihtiyacının olduğunu ifade eden Şahin, "Kayseri şu anda stadyumunu bitirmek üzere, bizde Kayseri modelini uygulamak için harekete geçtik. Bugün ilk kez sizlere buradan açıklıyorum, yeni stadyumun başlangıcını verdik. Önümüzdeki haftadan itibaren arkadaşlarım ile birlikte gerekli çalışmalara başlayacağız. Belediyemizin BUTTİM'de yer alan arazisine bir spor kompleksi kuracağız. Burada en az 35 bin kişilik modern bir stat, 7 bin 500 kişilik spor salonu ve olimpik yüzme havuzu yer alacak. Bursa Atatürk Stadı'nın yer aldığı bölümde ise ticaret ve alışveriş merkezinin yanı sıra bir otel inşa edilecek. Bu inşaat Bursa'nın siluetine uygun şekilde yapılacak. Spor kompleksinin yapımında belediyenin kasasından bir kuruş para çıkmayacak. Bursa'ya yakışır bir tesis kazandıracağız. BUTTİM'deki arazimizin yeri ulaşım için çok müsait. İstanbul yolundan, Ankara yolundan, İzmir yolundan ve merkezden gelen taraftarların çok rahat ulaşabilecekleri bir nokta. Araçları ile gelecek olan taraftarlarımıza ise stadyumun altında rahatlıkla park edebilecekleri otoparkta yer alacak" diye konuştu.

alıntıdır
link
http://www.sporx.com/futbol/superlig/67077/


 

cacar

Müdavim
Katılım
24 Mart 2006
Mesajlar
1,607
Reaksiyon puanı
13
Puanları
38
yapılsın böyle statlar filanda alalım artık bi avrupa şampiyonası dünya kupası artık
 

RuNaL

Müdavim
Emektar
Katılım
11 Mart 2006
Mesajlar
6,898
Reaksiyon puanı
70
Puanları
48
Yaş
34
galiba ismide timsah arena olacakmış die duydum ben ama olsaın bursa Stadı olsun daha güzel olur :)
 
Üst