Bursa'da yıldırım düştü: 5 yaralı

ashabulyemin

Profesör

[h=1]Bursa'da yıldırım düştü: 5 yaralı[/h]
  • yeni haber
  • Giriş Saati : 04.06.2012 02:24
    Güncelleme : 04.06.2012 02:32
Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, yağmurdan korunmak için bir ağacın altına sığınan 5 kişi, yıldırım isabet etmesi sonucu yaralandı.

Bağlarbaşı Mahallesi'nde bulunan Ziraat Parkı'nda, evlerine gitmek için otobüs bekleyen Turan ve Nuray Pirdal çifti ile çocukları Eray Pirdal, akrabaları Esma Koca ve çocukları İlayda ile Aleyna Koca, yağmurda ıslanmamak için bir ağacın altına sığındı.

Bu sırada ağaca yıldırım isabet etti. Olayda yaralanan Nuray ve Eray Pirdal ile Esma, İlayda ve Aleyna Koca Çekirge Devlet ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırıldı.

"DEHŞET VEREN ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA"


Yaşanan feci olay bir işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde ağaç altında bekleyen ailenin üzerine yıldırım düşmesi ve ağaçtan kopan parçaların yola düşmesi yer alıyor. Bir ışığın parlamasıyla çevredekilerin büyük panik yaşadığı gözleniyor. Görüntülerde ağaç altında beklerken oyun oynayan küçük çocukların bir anda yere düşmesi ve sonrasında yaşanan panik tüm dehşeti anlatıyor. Olayın ardından çevredeki vatandaşların hemen yardıma koşması ve ambulansların gelmesi gözleniyor.

Bin anda büyük bir ses geldiğini belirten vatandaşlar, "O anda çocuklar vardı. Aklıma hemen onlar geldi ve yardıma koştuk. Yıldırım'dan korunmak istemişler. Yıldırımın düşmesiyle evler sallandı" dedi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER


http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/06/04/bursada-yildirim-dustu-5-yarali
 
Üst