Burs olayı ? ben alabiliyormuyum ?

Bu konuyu okuyanlar

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Arkadaşlar yeni burs düzenlemesi falan gelmiş 5 katı fazlası verilcekmiş falan.Haberi izlerken aklıma geldi ben 18 yasındayım 2 senelik üniversiteye gidiyorum özel olarak özele gitme sebebim il dısında okusamda aynı paraya gelmiş olması bende tercihimi bu yönden kullandım zengin değiliz Allaha şükür işte geçiniyoruz ben burs alabiliyormuyum beni bilgilendirirmisiniz ?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bence vermezler şöyle ben vakıf üniversitesinde burslu okuduğum halde zamanında burs alamamıştım bir çok kurumdan siz burssuz programda olduğunuz için şansınız yok,
"Zor durumdaki muhtaç öğrencilere " diye yasada geçiyor.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
bence vermezler şöyle ben vakıf üniversitesinde burslu okuduğum halde zamanında burs alamamıştım bir çok kurumdan siz burssuz programda olduğunuz için şansınız yok,
"Zor durumdaki muhtaç öğrencilere " diye yasada geçiyor.

Hocam onu biliyorum fakat benim bi arkadaşım var durumları zengin olmasada iyi yani yurt dısında abisi falan okuyor kendiside istanbul üniversitesinde devlette okuyor ona burs veriyorlar ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Uzatmadan söyleyeyim Özel üniversitede okuyanlara zatem maglum burs falan çıkmaz, en fazla kredi alırsın bu yeni duzenlemede de muhtemelen toplumun en fakir kesimi için gecerli olacaktir misal babasi asgari ucret tek maas gibi

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Uzatmadan söyleyeyim Özel üniversitede okuyanlara zatem maglum burs falan çıkmaz, en fazla kredi alırsın bu yeni duzenlemede de muhtemelen toplumun en fakir kesimi için gecerli olacaktir misal babasi asgari ucret tek maas gibi

Hocam ama bizim sınıftaki herkes kyk ya başvurmuş ayda 300 tl burs verir diyolar onlar nasıl alacak ?

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Kyk kredileri ne zaman açıklanıyor ?? Sitesinde bir bilgilendirme yok kaç gündür

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ne yazikki arkadaşımın ailesi adına 4 tane daire 1 tane bina 3 tane işyeri ve 2 3 tane arabaları var ve burs alıyor.
Nasıl mı?
Başvuru sırasında hiçbirseyimiz yok diye işaretlemis

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Ne yazikki arkadaşımın ailesi adına 4 tane daire 1 tane bina 3 tane işyeri ve 2 3 tane arabaları var ve burs alıyor.
Nasıl mı?
Başvuru sırasında hiçbirseyimiz yok diye işaretlemis
Benim okuduğum okulda öyle bir şey olacak direk şikayet ederim , hakkında inceleme başlatılmasıni isterdim. Şuan onun yüzünden ihtiyacı olan bir kişi burs alamıyor. Devlet kurumunu dolandırmaktan ceza alabilir şikayet sonucu.

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benim okuduğum okulda öyle bir şey olacak direk şikayet ederim , hakkında inceleme başlatılmasıni isterdim. Şuan onun yüzünden ihtiyacı olan bir kişi burs alamıyor. Devlet kurumunu dolandırmaktan ceza alabilir şikayet sonucu.
Kaç bin öğrenci okuyor tek tek baktıklarını sanmıyorum ki öyle.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Hocam eğer öyle yapıyorlarsa hakka giriyorlar bende özelde okuyorum durumum normal ama alsam iyi olurdu en azından elime çok para geçmiyor isterdim fakat kredili olsaydı istemezdim.