Bulunduğumuz bu durum bizim suçumuz

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
İnsanların hayatını bilmeden sen ne güzel yargılıyorsun öyle. Elini kolunu salla gez gibi bir durum olduğunj nereden çıkardın ? Ön yargı kavramına yeni bir soluk getirmişsin. Akademik ve ya başka bir konuda başarımı bilemezsiniz. Sırf size kanıtlamak için şu lisede okuyorum,şu diplomaların var vs. demiyeceğim. Ama ön yargı yapmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alanınızda başarılı iseniz Avrupa ve ya Amerika havada kapıyor. Ama başarısız biriyseniz evet kimse sizi beklemez
Çalışıp parasını kazananlara sözüm yok. Birşey beceremeyip armut piş, ağzıma düş mantığıyla yaşayan insanlara benim sözüm.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hakkını alamıyorsan bir alternatif git kurtar kendini bu hayata 1 kere geliyorsun burada çürümek yerine belki orada iyi bir hayatın olur. Ama zaurun dediği gibi meslek yok birikim yok bilgi yok kolay para içinse o durumda avrupa amerikada kurtarmaz.

Son düzenleme:

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Hakkımızda hayırlısı olsun denecek bir şey yok.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
İnsanların hayatını bilmeden sen ne güzel yargılıyorsun öyle. Elini kolunu salla gez gibi bir durum olduğunj nereden çıkardın ? Ön yargı kavramına yeni bir soluk getirmişsin. Akademik ve ya başka bir konuda başarımı bilemezsiniz. Sırf size kanıtlamak için şu lisede okuyorum,şu diplomaların var vs. demiyeceğim. Ama ön yargı yapmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alanınızda başarılı iseniz Avrupa ve ya Amerika havada kapıyor. Ama başarısız biriyseniz evet kimse sizi beklemez
Alanında başarılıysanız demişsiniz. Lise mezunu birisi hangi alanda uzmanlaşmış olabilir? Genç kardeşimizin dediği liseyi bitirir bitirmez gitmek. Kimse kusura bakmasın o şekilde vasıfsız olarak tabir edilen birisini kimse kollarını açmış beklemiyor. Çok fazla beyin göçü veren bir ülkeyiz maalesef. Ülkecek herkes elini taşın altına koymalı. Çinde ucuza ürettirip 5 dolar fazla verip kendi markanı basınca milli olmuyorsun ama çoğu kişi bunu seçiyor. Beyin göçünü geri kazanmak şart. Onun dışında bir vasfı, özelliği olmadan, üniversite-lise hayatını lay lay lom yaşayıp kendini geliştirmeyen kişilerin sağda solda iş bulamıyorum şu yok bu yok diye mırıldanmaları bana saçmalıktan öte gelmiyor. Kim ne derse desin.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Bu zor yaşam şartları düzelmez ise bende liseyi bitirince gitmek isterim ama üniversiteyi bitirip gitmek daha mantıklı olur.