Bulaşık Makinası Kullanımı Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sonunda anneme hediyesini aldım Siemens SN23E200TR markalı bir bulaşık makinası ancak bugüne kadar hiç kullanmadık bulaşık makinasını haliyle sorularım olucak
1-makiandan 2 adet finish quantum tablet çıktı bunu ellemeden direk makinayamı atıyoruz etrafındaki jelatini çıkartıyormuyuz
2-kullanmadan önce tuz haznesine 1 litre su koyup ondan sonra tuz koyun dediler tablet kullanımında tuz veya parlatıcıya gerek varmı
3-hangi markalı tablet+tuz+ve parlatıcı önerirsiniz
4-bu makinayı kullanan varsa yorumlarını alayim

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
hayırlı olsun :)

1)şeffaf jelatin suda çözündüğü için çıkarmana gerek yok..

2) kullandığın tablet tuz ve parlatıcı içeriyor mu içermiyor mu onu öğrenmelisin çünkü bazı tabletler all in one olabiliyor (finish quantumlarda tuz ve parlatıcı var bildiğim kadarıyla)

3) Fiyat sorun değil dersen finish quantum, biraz uygun olsun dersen pril tablet

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Tableti olduğu gibi deterjan gözüne koy.
Tuza gerek yok (bize gelen yetkili servis elemanı söylemişti). Normal kullanımda deterjan ve parlatıcı yeterli.
Biz parlatıcı + pril tablet kullanıyoruz. Gayet yeterli.

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
detarjan gözüne tableti koyman yeterli finish quantum öneririm fakat sıvı olanını tavsiye etmem, son aldığımda memnun kalmadım tablete dönecem bitsin diye bol bol döküyorum....

tuza parlatıcıya gerek yok finish için

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
birşey daha sorim sizlere internette araştırdım tablet kullanıcaksanız tuz gözüne sadece su koyun diyor buna gerek varmı serviste kullanmadan önce su koymamı istedi tuz gözüne

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=253504]Rockco[/MENTION]; öncelikle hayırlı olsun..

tablet kullanan bazı kişiler, tableti deterjan gözüne değilde makinenin üst çekmecesine de yerleştiriyor..
bende tablet kullanıyorum.. tuzunuda, parlatıcısınıda koydum.. parlatıcıyı kısık ayarda bırakıyorum.. çünkü tablette de parlatıcı var.. kullanım klavuzunu okursan orada herşey yazıyor..
bu arada kullandığım tablet fairy platinum.. filtre falan tertemiz kalıyor.. reklamlarında söylendiği gibi gerçekten.. biraz pahalı ama yapacak birşey yok :)