Bugün Hastanede Yaşadığım Olay

Bu konuyu okuyanlar

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Merhaba dostlar. Bugün sizlere hastanede yaşamış olduğum olayı anlatacağım. Öncelikle bilenleriniz bilir. Koronavirüsten dolayı hastanelere fiş ile değil randevu ile gidiyorsunuz. Randevuyu ise 182 yi arayarak alıyorsunuz. Benim diş problemim vardı. Kanal tedavisi olduğum dişin protez dişi düşmüştü. Bende hastaneye gitmiştim. Hastanede ki doktor bana randevun var mı diye sormuştu. Bende hayır demiştim. Randevu almamı ve öyle ilgileneceğini söylemişti. Ben de 182 yi aradım. 18 gün sonraya randevu verdi. Tabi günleri fazla bulunca özel hastaneye gitmeye karar kıldım. Orda ki doktor ilgilendi. Bana yine aynı tarihlerde bir gün verdi. Bende kendi kendime dedim ki özelde yapacağıma devlette yapayım dedim. Neyse gün geldi çattı. Doktorumla görüşmeye gittim. Kapıyı çaldım. Randevumun olduğunu söylemiştim. Bilgisayardan baktı. Tamam dedi gidin fiş alın dedi. Lâkin telefonda ki yetkili fiş almadan sadece kimlik kartıyla gidip muayene olacağımı söylemişti. Doktorla tartışmaya girmedim. Malumunuz olacak ki yine aynı durumda bir doktor ile tartışmıştım. Mahkeme doktoru haklı görmüştü. Türkiye de adalet olmadığı için eyvallah deme mecburiyetinde kaldım. Neyse fişimizi aldık. Doktor dişime baktı. Çekilecek dedi. Bende o arada özel hastaneye gittiğimi ve dişimin çürük olmadığını sadece vida işlemi yapılarak protez diş ekleneceğini söylenmişti dedim. Doktorla aramda bu diş meselesinde baya uzun konuşma geçti. Doktor tamam gidin röntgen çekin dedi. Bende özel hastaneden çektirmiştim bu da cd'si dedim. Bana yenisi lazım gibi bir şey söylemişti. Tamam dedik. Röntgen katına indik. Orda temiz bir abi vardı. Ona dedim ki size bir şey danışabilir miyim diye. O da evet dedi. Bende dedim ki benim randevum var fakat doktor hanım bana fiş kestirdi. Röntgenci bana banknot mu dedi(normal de parayla ilgili bir terimdir) bende evet dedim. O da olsun ya zaten röntgen çektirmeye gelmişsin işine yarayacaktı dedi. Bende 182 de ki telefon konuşmasını aktardım. Röntgenci bir şey demedi. Herhalde hak payı verdi. Her neyse çıktık üst kata. Doktor o arada yardımcısıyla bir şeyler konuşuyordu. Benim diş röntgenime bakıyorlardı. Sonra bana dediler ki senin dişine protez gerekiyor. Ama bunu hastanede yapamıyoruz. Kapalı tarzı bir şeyler söylemişti. Ben ilk başta anlam verememiştim. Sonra dedi ki dilersen dolgu yapalım. Ama o da ne kadar dayanır bilmem vs. Tarzı bir şeyler dedi. Bende doktora özele mi gideyim dedim. O da protez için gidersen git gibi bir şey söyledi. Konuşmayı tam hatırlamıyorum. Bende dedim ki dolgu olsun. Gittiği yere kadar dedim. O da tamam dedi. Asistanıyla terimsel bir şeyler konuşuyordu. Bilmem şunu mu yapacaksın tarzında bir şeyler. Sonra dişimi yaparken fark ettim ki vida işlemini uyguluyordu. ( Eliyle yerleştiriyordu ) o arada da hastanenin giderlerini asistanıyla konuşuyordu. Güya hastanenin boyası yapımı varmış. Bizden kesiliyor tarzı şeyler. Her neyse dostlar doktor dolgu yapıyorum diyordu ama yaptığı işlem dolgu değildi. Zaten hem bunu ameliyat sırasında hem de hastaneden çıktıktan sonra lavabonun aynasında gördüm. Doktor bana yine aynı masalları anlatıyordu. Pek oralı olmadım. Kafamı sallıyordum. Zaten kaldı ki o bir doktor biz ise hastayız. O 6 yıl okul okumuş. Bizler gibi değil. Sonra diş ameliyatım bittikten sonra son cümlesi şu oldu: Ama merak etme yine de bu dolgu seni uzun sene götürür dedi. Zaten başta yalan söylemişti. Doğrusunu söyleyip protez diyemiyordu. Sadece teşekkür ederim dedim. Ve odadan çıktım. Şimdi bu yaşadığım olaydan çıkardığım sonuçlar şöyle : Siz bir hastasınız ve paranız yok. Devlet hastanesine gidiyorsunuz. Ama doktorun insafına kalmış ya herro ya merro. Gerçi özel hastane de de bir takım yanlışları görmüştüm ama onlar en azından hastasıyla ilgileniyor. Yani kısacası garibana bu dünya da yer yok. Ha siz diyeceksiniz ben garibanmıyım diye. Hayır tabi ki de. Normalde gider özelde de işimi hallederdim. Burda değinmek istediğim konu farklıydı. Kaldı ki başka bir doktora gitsem fark etmezdi. Devlet hastanesi olunca durumlar farklılaşıyor. Zaten o arada başka doktora da gitsem randevun var mı diye soracaktı. Her neyse dostlar okuduğunuz için teşekkür ederim

• Beğen
Reactions: bwr

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Anlamadığım şey şu; adam dolgu deyip vida yaptı siz de zaten vida istiyordunuz. Vida daha iyi değil mi?