Bugun eve jandarmalar geldi....

Bu konuyu okuyanlar

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Komutan'a Dua Et sen usta :)

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Sybot basına neler gelmiş haberimiz yok :D İnşAllah bi sorun cıkmadan halledersin bakalım

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
Umarım sorununu hallettirirsin Sybot. Bu arada askerliğini yapmış arkadaşlara bir hatırlatmada benden, yoklamalarınızı zamanında yaptırın para cezasına mâruz kalmayın :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Slm arkadaşlar işi halledemedim malesef komutan bu öğrenci belgesi olmaz dedi bana amasya askerlik şubesinden askerlik durum belgesi iste dedi kaçak olarak aranıyonmu aranmıyonmu diye bir haftada süre verdi.....

maske

Doçent
Reaksiyon puanı
5
artık sokakta karsilasirsak
"naber asker" deriz

tekaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sybot- searc senin durumuna bizim köyde asker kaçağı derler.23 yaşında lise bitmemiş bu ne vaz geç adamım sen efendi efendi askere git artık.merak etme biz seni gelene kadar bekleriz.Haydi hayırlı teskereler.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sybot- searc senin durumuna bizim köyde asker kaçağı derler.23 yaşında lise bitmemiş bu ne vaz geç adamım sen efendi efendi askere git artık.merak etme biz seni gelene kadar bekleriz.Haydi hayırlı teskereler.

Olur komutanım...:D

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merak etme. Banada olmuştu. Kaçak olarak aranıyordum. Sonra öğrenci belgesiyle gittim. 2011'e tecil :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Merak etme. Banada olmuştu. Kaçak olarak aranıyordum. Sonra öğrenci belgesiyle gittim. 2011'e tecil :)

Bendede öğrenci belgesi var ama komutan kabul etmiyo askerlik durum belgesi istiyo kardeş...:)

mihrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Askerlik şubesi benim belgemi elden kabul etmemişti. Posta yoluyla bağlı bulunduğun şubeye yollayacaksın dediler. Ayrıca askerlik kanunları gereği, bir kişi eğer öğrenci ise, baka durumuna düşse bile cezalı sayılmaz ve askerede yollanamaz. Tabii bu söylediğim üniversite için geçerli. Lisede durum aynımı bilemiyorum.

"ÖĞRENCİLERİN ERTELEME İŞLEMLERİ

Öğrencilerin askerlikleri 1111 sayılı askerlik kanununun 35/C maddesi ile belirlenen esaslar çerçevesinde;

Özel/Akşam ve Açık Liseler :

Açık öğretim liselerinde okuyan öğrencilerin askerlikleri ertelenmez. Akşam liselerinde okuyanların, 625 Sayılı Kanun gereğince kurulmuş özel liselerde okuyanların ve açık öğretim lisesi meslek programlarına devam edenlerin askerlikleri ise ertelenir."

Liseyle ilgili herhangi detaylı bir açıklama yok. Senin okula devam zorunluluğun olmadığından veya yaş sınırın dolduğu için böyle olabilir.

Ayrıca ben bir subayla konuştum şubede, kişinin eğitim hakkı olduğu için, belirli kanunlar dışında okumasını engelleyemeyiz demişti. Yani hiç bir şey olmaz sana. Kimlik kontrolune yakalanırsan karakolda açarsın gözünü ona dikkat et ama :D Geçmiş Olsun...

Bendede öğrenci belgesi var ama komutan kabul etmiyo askerlik durum belgesi istiyo kardeş...:)

Pardon son yazılanı okumamışım. Senin durum farklı o zaman...

katironni

Asistan
Reaksiyon puanı
3
üzgünüm ama askerlik daha çok üniversite konusunda anlayışlı.senin durumun çok farklı liseyi bitirememek değil sorun üstünden çok süre geçmiş mutlaka askerlik açısından hakkın dolmuştur.inşallah bi çıkış yolu bulursun ama bu işler genelde kütüğün nerede olursa olsun türkiyenin bütün askerlik şubelerinden rahatça halledilip bilgi alınabiliyor.bence sen öğrenci belgeni en yakın askerlik şubesine götür.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
üzgünüm ama askerlik daha çok üniversite konusunda anlayışlı.senin durumun çok farklı liseyi bitirememek değil sorun üstünden çok süre geçmiş mutlaka askerlik açısından hakkın dolmuştur.inşallah bi çıkış yolu bulursun ama bu işler genelde kütüğün nerede olursa olsun türkiyenin bütün askerlik şubelerinden rahatça halledilip bilgi alınabiliyor.bence sen öğrenci belgeni en yakın askerlik şubesine götür.

2 gün önce öğrenci belgemi aps ile amasya askerlik şubesine yolladım kardeş zaten...

ama komutan bana amasyadan askerlik durum belgesini getir dedi aranıyormusun aranmıyormusun diye...:wassat:

katironni

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2 gün önce öğrenci belgemi aps ile amasya askerlik şubesine yolladım kardeş zaten...

ama komutan bana amasyadan askerlik durum belgesini getir dedi aranıyormusun aranmıyormusun diye...:wassat:

zaten bende onu diyorum bu durum belgesini herhangi bir şubeden alabilirsin amasyaya gitmeden.çünkü artık herşey online yapılıyor.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Arkadaşlar yarın benim için önemli bir gün olacak Şubeye gidip Askerlik durum belgesi alacakmışım komutan dedi bu belge nedir ne işe yarar ve nasıl alacam....?

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bir işe başvururken,yüksek lisans kayıtlarında veya birçok yerde karşımıza çıkar askerlik durum belgesi,bu belgenin istenme amacı askerliğini yapanların askerlik bitişini,tecilli olanların ise tecilini gösteren resmi belge olmasıdır.Ayrıca resmi tanımı ise şöyleymiş;Askerlik kararı alınan her yedek subay aday adayına askerlik şubeleri tarafından verilen ve ilgilinin; kimlik, öğrenim, yoklama, grup numarası ve sevke tâbi olduğu celp dönemi vb. gibi askerlikle ilgili bilgilerini içeren bir belgedir
Bu belgeyi her türk evladı askeri şubelerden edinebilir.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
bir işe başvururken,yüksek lisans kayıtlarında veya birçok yerde karşımıza çıkar askerlik durum belgesi,bu belgenin istenme amacı askerliğini yapanların askerlik bitişini,tecilli olanların ise tecilini gösteren resmi belge olmasıdır.Ayrıca resmi tanımı ise şöyleymiş;Askerlik kararı alınan her yedek subay aday adayına askerlik şubeleri tarafından verilen ve ilgilinin; kimlik, öğrenim, yoklama, grup numarası ve sevke tâbi olduğu celp dönemi vb. gibi askerlikle ilgili bilgilerini içeren bir belgedir
Bu belgeyi her türk evladı askeri şubelerden edinebilir.

O belgeyi alabilmek için ne gerekli kardeş öğrenci belgesi felan..?

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ooo sen askerde de böyle konusursan hapı yuttun :D
Farketmez.İster öğrenci ister değil.
Öğrenciysen hiç canını sıkma, ver öğrenci belgeni tecil olursun haliyle, askerlik durum belgene tecillidir yazar gönderirler.
Ama değilsen askerlik yaşına gelmiş isenki gelmişsin.Sana yer beğen derler veya tanıdık varsa hemen öğrenci belgesi ayarla gel derler sen getirene kadar seni idare ederler...Tabi polise askere bulaşmaman lazım bu süre zarfında...Ama ben senin sorununu hala çözmüş değilim.8 sayfa olmuş hala ilk sayfalardaki benzer yazılar geziyor...
Korkmanı gerektirecek bir durum yok bence..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
ooo sen askerde de böyle konusursan hapı yuttun :D
Farketmez.İster öğrenci ister değil.
Öğrenciysen hiç canını sıkma, ver öğrenci belgeni tecil olursun haliyle, askerlik durum belgene tecillidir yazar gönderirler.
Ama değilsen askerlik yaşına gelmiş isenki gelmişsin.Sana yer beğen derler veya tanıdık varsa hemen öğrenci belgesi ayarla gel derler sen getirene kadar seni idare ederler...Tabi polise askere bulaşmaman lazım bu süre zarfında...Ama ben senin sorununu hala çözmüş değilim.8 sayfa olmuş hala ilk sayfalardaki benzer yazılar geziyor...
Korkmanı gerektirecek bir durum yok bence..

Zaten 1 hafta önce öğrenci belgemi yolladım amasya askerlik şubesine onu hallettim bi bu Askerlik durum belgesimi ne o kaldı komutan bekliyo yarına belgeyi....:(

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sen boşa yollamıssın.Bulunduğun ildeki askerlik subesinden de yaptırabilirdin beklemezdin bu kadar.Komutanı ilgilendirmez zaten senin resmi okul evrağın o senin resmi askerlik evrağına bakar yani Askerlik durum belgesine onu getir der senin canını sıkar...Tecil ettirme hakkın var ise seni öyle kolay kolay alıp götüremez..Boşa hiç canını sıkma sen..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sen boşa yollamıssın.Bulunduğun ildeki askerlik subesinden de yaptırabilirdin beklemezdin bu kadar.Komutanı ilgilendirmez zaten senin resmi okul evrağın o senin resmi askerlik evrağına bakar yani Askerlik durum belgesine onu getir der senin canını sıkar...Tecil ettirme hakkın var ise seni öyle kolay kolay alıp götüremez..Boşa hiç canını sıkma sen..

1 yıllık hakkım kaldı lisede bitiyo zaten bu sene alttan kalan bir dersimide verip direk dikey geçiç üni....;)

Bulunduğum şubeye gittim onlar biz bakmıyorum buna nufusa kayıtlı olduğun şubeye ver dediler..

Bende Aps ile postaladım amasya'ya..

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yaw sen boşa burda konu açmışsın :D Benim yerimde olsan demek hapı yutardın:D Ben 5 yıl kaçtım askerlikten tecil yok bişe yok..Allaha şükür yaptık geldik aradan çıkardık...:D

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Selamlar,

Jandarma'nın uygulaması farklı olabilir ama hapse atmak gibi bir şey söz konusu değil. En fazla şubeye/inzibata teslim etmeden önce göz altında tutabilirler. Şubede derdini anlatınca zaten olay çözülüyor (genellikle). Tabii burası Türkiye, devletin işine gelince yaşıyorsundur, işine gelmeyince ölüsündür (Aziz Nesin'in öyle bir hikayesi vardı, ismini hatırlayamadım).

Güzel günler dilerim.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yaw sen boşa burda konu açmışsın :D Benim yerimde olsan demek hapı yutardın:D Ben 5 yıl kaçtım askerlikten tecil yok bişe yok..Allaha şükür yaptık geldik aradan çıkardık...:D

Hiç eve polis jandarma felan gelmedimi nasıl iş anlamadım seninki...:wassat:

Selamlar,

Jandarma'nın uygulaması farklı olabilir ama hapse atmak gibi bir şey söz konusu değil. En fazla şubeye/inzibata teslim etmeden önce göz altında tutabilirler. Şubede derdini anlatınca zaten olay çözülüyor (genellikle). Tabii burası Türkiye, devletin işine gelince yaşıyorsundur, işine gelmeyince ölüsündür (Aziz Nesin'in öyle bir hikayesi vardı, ismini hatırlayamadım).

Güzel günler dilerim.

Son cümlelerinize aynen katılıyorum malesef öyle...;)

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Gelmez olur mu geldi..ben sülüsümü aldım gece yola çıktım birliğe gitmek için sabaha eve gelmişler oğlunuzu arıyoruz asker kaçağı diye...Tabi Annemde beni göndermenin verdiği üzüntü ile basmış fırçayı göndermiş :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Gelmez olur mu geldi..ben sülüsümü aldım gece yola çıktım birliğe gitmek için sabaha eve gelmişler oğlunuzu arıyoruz asker kaçağı diye...Tabi Annemde beni göndermenin verdiği üzüntü ile basmış fırçayı göndermiş :D

İyi yırtmışın..:D

Bu arada bugun belgeyi almaya gittim kadın demezmi askerlik durum belgesi alabilmem için yok 4 resim yok muyaane edecez felan diyince kaçtım artık pazartesi amasya'ya gitmeyi düşünüyorum belgeyi almak için ah şu askerlik ömrümü yedin....:(