Yardım Bu Yurt Dışı Tatili Mümkün Mü?

Bu konuyu okuyanlar

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
bu yaz biraz gezmek istedim sonra aklıma arabayla amerikaya gitmek geldi acaba böyle bişey yapabilirmiyim? Sonra orada tüm amerikayı arabamla 50 gün gibi bir sürede gezmek istiyorum böyle bişey mümkün mü? Eğer yapılabilirse temmuzun 1’inde falan hazırlanıp yola çıkmak istiyorum

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Basit bir soru Avrupa kıtası ile Amerika kıtası arasında ne var?
Okyanus
Mesaj otomatik birleştirildi:

olmadı arabayı bir şekilde oraya göndertirim orada kuzenler var onlar alır arabayı nasıl olursa olsun bir şekilde arabayıda götürmek isterim
Bende uçakla gelirim artık

Gemi falan yokmudur?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Arabayı gemiyle veya kargo uçağı ile gönderebilirsin. Fakat ATA Carnet yani ATA Karnesi ile oraya geçici ithalat olarak götüreceksin. Tabi bunun için bir bankaya teminat yatırıp teminat mektubu alman gerekecek. Bir gümrük müşavirliği ile çalışmalısın ki bu işlerin hepsini onlar yapacaklar. Yani uzun bir evrak işi bekliyor olacak.

Ayrıca bu işleri bilmemin sebebi ithalat danışmanlığı yapmamdan dolayıdır.
Tabi bütün bunları yapsan bile Amerikada araç sürerken polis seni durduracak ve ona durumu izah etmen zor olacaktır. Çünkü adam bunu bilmediği için yasak diyecektir. Aşağıda bir örnek video da bırakıyorum.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arabayı gemiyle veya kargo uçağı ile gönderebilirsin. Fakat ATA Carnet yani ATA Karnesi ile oraya geçici ithalat olarak götüreceksin. Tabi bunun için bir bankaya teminat yatırıp teminat mektubu alman gerekecek. Bir gümrük müşavirliği ile çalışmalısın ki bu işlerin hepsini onlar yapacaklar. Yani uzun bir evrak işi bekliyor olacak.
Yani iş zor diyorsun orada araç kiralasam baya kalacağım ve çok pahalıya gelir zaten milletin kiralık arabayla ben o amerikanın tamamını dolaşamam şimdi götürmesem orada gezemem napıcaz bilmiyorum olmadı sizin dediğiniz gibi biraz uğraşıcam

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Yani iş zor diyorsun orada araç kiralasam baya kalacağım ve çok pahalıya gelir zaten milletin kiralık arabayla ben o amerikanın tamamını dolaşamam şimdi götürmesem orada gezemem napıcaz bilmiyorum olmadı sizin dediğiniz gibi biraz uğraşıcam
Benim dediğimi de yapsanız ucuza hallolmayacak. Götürme masrafı,müşavirlik masrafı,teminat için yatırılacak para yine epey bir masraf olacak.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
gittiğin yerde araba kirala. bir ay kalacaksan kiranın parası teminat belge müşavirlik zart zurt parasından daha ucuz olacaktır büyük ihtimalle

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
gittiğin yerde araba kirala. bir ay kalacaksan kiranın parası teminat belge müşavirlik zart zurt parasından daha ucuz olacaktır büyük ihtimalle
Bencede şimdi orada havalimanında araç kiralarım 2 ay falan kalıcam çok gezeceğim ve çok fazla yol yapacağım arabada bir sıkıntı olmaması için tesla falan kiralarım diye düşünüyorum günlük 180 dolara kiralık tesla araçlar var

Benim dediğimi de yapsanız ucuza hallolmayacak. Götürme masrafı,müşavirlik masrafı,teminat için yatırılacak para yine epey bir masraf olacak.
Neyse yaa gerek yok çok pahalı birde biraz uğraşıcam ondan uçağa atlarım orada araç kiralarım. kiralama seçeneği bana daha mantıklı geldi

Uçak bileti buldum

B3BAEB81-006D-4348-8CA1-C6342C12385E.jpeg

pasaport var vize işlemlerini halledicem 1 temmuzda yola çıkıcam 13 saat gösteriyor uzun bir yolculuktan sonra havalimanından kiralık araç alacağım tüm planlarımı yapıyorum ağustos sonuna kadar ordayım sonra türkiyeye geri dönüş ?

Son düzenleme:

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Neyse yaa gerek yok çok pahalı birde biraz uğraşıcam ondan uçağa atlarım orada araç kiralarım. kiralama seçeneği bana daha mantıklı geldi
?
öneri : kullanacağın zaman kirala; kullanmıyorsan iade et tekrar kullanacağın zaman tekrar al

Reaksiyon puanı
5,172
Bir insanın 50 gün iş hayatından uzaklaşıp kaç onbin dolar para saçıp tatil yapabilmesi için ya hali hazırda sağlam baba parası yiyor olması lazımdır yada 40 50 yaş üstü işlerini rayına oturtmuş bir iş insanı olması lazımdır. Ki böyle insanlarında forumlarda yada internette sürünmek yerine danışmanlık hizmeti alması daha mantıklıdır.

50 gün her şeyi bıralıp başka bir ülkeye gitmek için en az gerekli şey paradır. İnsanlar 1 gün bile işini boşladığında eski düzenini tekrar oturtamıyor.

Ne diyelim umarım yapabilirsin bu tatili

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bir insanın 50 gün iş hayatından uzaklaşıp kaç onbin dolar para saçıp tatil yapabilmesi için ya hali hazırda sağlam baba parası yiyor olması lazımdır yada 40 50 yaş üstü işlerini rayına oturtmuş bir iş insanı olması lazımdır. Ki böyle insanlarında forumlarda yada internette sürünmek yerine danışmanlık hizmeti alması daha mantıklıdır.

50 gün her şeyi bıralıp başka bir ülkeye gitmek için en az gerekli şey paradır. İnsanlar 1 gün bile işini boşladığında eski düzenini tekrar oturtamıyor.

Ne diyelim umarım yapabilirsin bu tatili
baya pahalı oldu ama bu dünyaya 1 kere geliyoruz harca gitsin mantığı

öneri : kullanacağın zaman kirala; kullanmıyorsan iade et tekrar kullanacağın zaman tekrar al
kim uğraşçak tekrar tekrar belki şöyle yaparım orada akrabalarım var 2 haftam zaten onlarla geçecek sonra tüm zaman bana kalıyor o 2 hafta süreçte öyle yapabilirim sonrasında araba lazım hemde hergün

Amerika çok maliyetli ben olsam Karadeniz turu yapardım.
karadeniz bir başka :)

benim işim gücüm yok çalışmıyorum 21 yaşındayım ve üniversite 4. sınıftayım beni burada bağlayan bişey yok ondan bir düzenimde yok

Son düzenleme: