Bu tür şeyler ne kadar doğru?

Bu konuyu okuyanlar

A

Acith

SDN Okuru
"Bu günden itibaren her 1000. üyeye bir donanım hediyemiz olacak. 18000. üyemizi bekliyoruz. Hediyesi: USB'den bağlanabilen ve katlanabilen Minton Elastik klavye."
Diye bir yazı gördüm forumda. Bu tür şeyler ne kadar doğru? Ve bu tür işler ne kadar etik yapılıyor? Ben böyle şeyleri doğru bulmuyorum. SDN içersiden yada dışarsından bazı hilelelere başvuranlar olabilir. Eğer fazla üye olması ise forumdakinlerin her biri birer tane daha alsın. Eğer yeni üye çekmek ise zaten yeni gelecek üye bu hediyeyi bilmiyor olacaktır. O zamanda bunu duyurmanın ne anlamı var? Zaten yeni gelen kişiye bir süpriz olacaktır. Ve o yazıyı görüpde üye olabileceğini düşünmüyorum. Eğer duyuruyorsanız bu işin tamamen etik bir şekilde gelişeceğini kimse kimseye kanıtlayamaz. Eğer duyurmazsanız zaten siteyi sevdikleri için üye olmuş birisine çok büyük bir süpriz olacaktır.
Tabiki SDN yönetimi ne düşünerek bunları yapıyor öğrenmek isterim. Belki mantıklı bir açıklamaları vardır.

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
doğru diyosun dostum çok güzel bi noktaya değindin....

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
bence olabilir ama orda yazan üye sayısını kaldırmaları lazım :)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
fazla ince düşünme istersen sdn yönetimi düşünmüş böyle bir şey yapmak istemiş sagolsunlar bu kadar da sorgulamamak gerek

aklayarar

Asistan
Reaksiyon puanı
16
valla iki ucu iğneli deynek gibi olmus nedesem bilemedim benım hediye verileceğindne şimdi haberım oldu acıkcası 18000. olarak ben tekrar kayıt olup hediye isticektim (geyik olarak) takılayım demiştim ama bu durum karsında üye olan arkadasların bir çoğununda tekrar üye olacagıda kesin bence

ip olayında Acith ' e katılıyorum IP yalan oldu artık
bide su var benım bilgisayarım halka acık :) ya baska biri üye olduysa ben yokken :) oda işin iğneli taraflarından biri :)

Özlem

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hmm... Değindiğin nokta güzel Acith. Eminim bu tür şeyler yapılabileceğini Troy da biliyor. Ancak şöyle bir durum var. Bu tür kampanyalar (kampanya demek yanlış belki ama doğru kelimeyi bulamadım) insanların ilgisini çekmek ve üye olmaya teşvik etmek amacı ile yapılır. Bu anlamda gayet güzel birşey bence. Eğer duyurulmadan yapılsaydı garip olurdu. Zaten ana sayfadan filan duyrulmuş değil. Foruma girip çıkan birçok kişi bile hala görmemiş :) İşin hile kısmına gelince, ne yaparsan yap hile yapacak kişiler bir yolunu bulup mutlaka yapacaktır. O yüzden burada bir haksızlık olacaksa bunun sorumlusu SDN değil, defalarca üye olan kişilerdir. Diğer yandan, senin bu konuda başka bir önerin varsa hemen açıkla ;)

aklayarar

Asistan
Reaksiyon puanı
16
kafadan verilebilir hediye verilcekse kota olmayabilir SDN tarafsızlıgı ve objektif yaklaşım içinde oldugunu çok iyi biliyoruz art niyet aramayız asla bide video çektinmi SDN TV de yayınlarız ohh öylede güzel olurki dadından yinmez valla :)

Özlem

Asistan
Reaksiyon puanı
6
O halde Troy'un düşüncelerini alalım :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bu tür şeyler çok doğru Acith.

Bu bahsettiğimiz ve Özlem'in kampanya olarak adlandırdığı çalışma, büyütülecek bir şey değil. Sitemizin her bölümü herkese açık ve üye olmadan görülebiliyor. Bence en büyük hediye bu. Bugün yaptığımız toplantıda herkes, 1 yıl boyunca sürekli takip ettikten sonra üye olduğunu söylüyor.

Üye sayısı, bizim için önemli. O nedenle sitemizi ziyaret edenleri üye olarak görmek istememiz gayet doğal karşılanmalı. Üstelik, üyelerimize önemli duyurularımızı ve planlarımızı da mesaj olarak gönderiyoruz. Bu imkandan da yararlanabilirler.

Üye sayısının fazla olması, bizi düşünen bir üye için sorun olmamalı. Aksine bizi desteklemeli. Bir IP'den ve bir PC'den br günde sadece bir kez üye olunabiliyor. Modemi resetlerim, Cookie'leri silerim derse o kadarına da pes der, hayatta başarılar dileriz.

Mesaj yazmazsa yine yazmaz. Kendi bilir. Bizim için önemli olan, sitemize üye olması. Ve her üye olan kişiye bizi seçtiği için bir teşekkür borçluyuz. O nedenle imkanlarımız dahilinde ister mesaj yazsın ister yazmasın, bir şekilde teşekkür etmek kadar doğal bir şey olamaz.

Hediye konusunda, hızla devam edeceğimizi bildirmek istiyorum.

Sıradaki hediye: Kablosuz ağ bulan anahtarlık ;)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Acith :D başka forumlardan bizi sabote etmek için gönderilmiş ajan olduğuna dair şüphelerim var :p :D ;D

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
aklayarar dedi ki:
kafadan verilebilir hediye verilcekse kota olmayabilir SDN tarafsızlıgı ve objektif yaklaşım içinde oldugunu çok iyi biliyoruz art niyet aramayız asla bide video çektinmi SDN TV de yayınlarız ohh öylede güzel olurki dadından yinmez valla :)

hihihihhiii :D

yerim seni yerim yerim yeriimm... akşama bize gelir misin? annemle birlikte pınar sosis yapar mısın? :p

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
ya öyle bi durum ki hakkaten, benim açımdan s.ttiri moktan bi mevzu diğer taraftan önemsenebiliyor. yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal durumları.

ben burda ne hediye, ne de bişeylerin yarışını veriyorum. en büyük kazancım insan yani sizler.. bi kişi bile kazansam bu benim için kafi diyip giriş yapıyorum ve bu sanal paylaşımları maddi aleme dökmek için de bildiğiniz üzre buluşmalar düzenleniyor, bağların sıkılaşması için.

hediye bu işin extrası olmuş, verilmeseydi de olur verilmese de... hediyeler için burda olmadğımdan kaynaklanıyor bence umursamamam.

insanların yanlış yapmamasını yine bir başkası tarafından dizginlenmesi gerekmez her zaman. herkez karakterine uygun olanı sergiler. önemli olan haksız kazancı kazanmanın ne kadar alçaltıcı bişi olduğunu bilmesi...

yapılan herşeyin hesabını sormak ya da anlatılmasını beklemek gibi bir lüksüm olmadığınıda biliyorum. hediye verilmesediğinde nasıl duruş sergiliyorsam hediye verildiğinde de aynı duruşu sergiliyorum...