Bu siteden nasıl kurtulucam? Konuda yazılı olan hiç bir adrese lütfen tıklamayınız!

Uğurcan7

Asistan
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarıma nereden girdiğini bilmediğim virüs girdi.

İlk önce Mozilla Firefox a yerleşen ....................www . searchnu . com/406.................... adlı virüs,şimdi Google Chrome yi esir almış durumda.

15 dk dır sistemi taratıyorum oyun dosyalarına geçtim halen bulunamadı,bulamadı antivirüs.

Arayıp silmek için arama satırına yazdığım zaman saklanıyor,olası gelen bütün programları kaldırdım kendini gizliyor silinmiyor.

Genelde yabancı forum sitelerinde virüsten şikayet edenler var.

Çaresini bulan,bilen yazsın lütfen.

Saygılarımla

Not:Kesinlikle adresi copy-paste felan yapmayınız.Virüstür!!

Charlie Scene

Profesör
HDD Komple formatla derim virüs Dyede bulaşmış olabilir.. bnm başıma geldi zor kurtardım dosyaları..pc kendi kendine anti virüs kurup bide pc win95 temaya dönüştü hiçbirşey yapamamştım attım formatı kurtulmuştum bi daha bulasmadım ...mozilla eskisi gibi kullanmıyorum ben..

Uğurcan7

Asistan
HDD Komple formatla derim virüs Dyede bulaşmış olabilir.. bnm başıma geldi zor kurtardım dosyaları..pc kendi kendine anti virüs kurup bide pc win95 temaya dönüştü hiçbirşey yapamamştım attım formatı kurtulmuştum bi daha bulasmadım ...mozilla eskisi gibi kullanmıyorum ben..

Öyle pislik bişey mi yav?Eminsin değil mi mozilladan olduğundan,sildim kurtulmadı.

Program ekle kaldır kısmında searchnu toolbar var mı kaldırdınız mı?

Tetikleyebilecek bütün programları kaldırdım ama gitmiyor a.... şeyi,format atmadan kurtulmam lazım..ama nasıl

Charlie Scene

Profesör
[MENTION=250118]nefer58[/MENTION] yanlız oda degil format atıyom win7 ultime kullanıyom 64bit yine mozilla bozuluyor nedense artık bnde kullanmıyom chrome kolay kolay cökmüyor pcde..

THR

Profesör
Yabancı bir sitede bunu buldum belki sorununu çözebilir.

Aşağıdaki bağlantıtan programı indir ve masaüstüne kaydet.
DDS.scr
Sonra çift tıklayarak programı çalıştır.
Küçük bir ekran açılacak ve otomatik olarak sistem taraması başlayacak.
İşlem sonunda not defterinde sonuçlar geldiğinde ise oradan gerekli adımları takip et ve programı kapatarak masaüstünden sil.

T800

Profesör
kaspersky,bitdefender,avg internet security bunlardan birini kur pc'yi tamamen tarat düzelir diye umuyorum tabi denemediysen eğer.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
formata gerek yok combo fix diye bir program var ms dos formatında o lanet searchnu com def ediyor lanet virüs sonrası rahat sadece combo fix kurulurken antivirüs programını kapat gerisini o hallediyor internet ayarı filan fasa fiso böyle lanet bir virüs görmedim daha....