Öneri Bu sistemle Windows 11 kurulmalı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Sistem bilgileri aşağıdaki göründüğü gibidir. Sizce Windows 11 kurulmalı mi? Windows 7'yi desteği komple kesildikten sonra 2 sene daha sorunsuz kullanmıştım. Ama bunu Windows 10'da yapmak yerine güncel sisteme geçmek istiyorum. Zaten büyük ihtimalle 22H2'nin desteği 2024'te bittikten sonra 22H3 gibi bir güncelleme vs. geleceğini sanmıyorum. Elimde Windows 11 22H2 ISO dosyasi hâlihazırda bulunmaktadır. Eğer ki destek sağlanmaz veya gereksinimler kalkmaz ise Windows 10'un desteği bittikten sonra PC'miz her türlü tehlikeye daha da açık olacağı için endişeliyim. Windows 7'yi 2 sene kullandığım zamanlarda birçok kez mavi ekran hatası ve 2 tane virüs kapmıştım. Ve sonunda dayanamayıp tandığımız PC işleri ile ilgilenen mahalle bilgisayarcısına götürüp hard disk değişimi sonrası Windows 10 yüklemişti.

Sistem bilgileri:
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz 3.06 GHz
Ekran kartı: NVIDA GeForce 9800 GT
TPM/Güvenli Önyükleme bulunmuyor.
Sistem Üreticisi: Gigabyte Technology Co., Ltd.
BIOS sürümü: H55M-S2H - F7 20.08.2010.
Takılı RAM: 8,00 GB (4x4)
KIOXIA-EXCERIA SATA SSD 240,0 GB

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Bence kurmayınız. Windows 10 en son geçiş yapacağınız işletim sistemi olsun.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
According to Microsoft's list of supported processors, anything below Intel's 8th generation processors aren't supported for Windows 11.

Bu durumda cpu'nuz win 11 desteklemiyor zaten.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 11'i yüklemek istediğin bilgisayar en düşük sistem gereksinimlerini (TPM v2.0 ve CPU) karşılamıyor ama yine de bu gereksinimleri bi'şekilde atlatabilirsin ve Windows 11'i yükleyip kullanabilirsin. Windows 11 sürüm 22H2'yi istersen bir dene, yani en azından merakını al.
Uzun süreli bir sistem kullanımı düşüncen varsa Windows 11'i önermem. Çünkü bilgisayarının artık desteklenmeyeceğini ve gelecekteki güncelleştirmeleri alacağının bir garantisinin olmağını bilmelisin. Herhangi bir uyumluluk sorununun yaşanmayacağının ve bilgisayarının kararlı bir şekilde çalışacağının da bir garantisi yoktur.

Sizce Windows 11 kurulmalı mi? Windows 7'yi desteği komple kesildikten sonra 2 sene daha sorunsuz kullanmıştım. Ama bunu Windows 10'da yapmak yerine güncel sisteme geçmek istiyorum.
Zaten büyük ihtimalle 22H2'nin desteği 2024'te bittikten sonra 22H3 gibi bir güncelleme vs. geleceğini sanmıyorum.
Windows 10 sürüm 22H2, yeni özellik güncelleştirmesi almayacak, yeni sürümü çıkmayacak. Eğer şu anki sistemin kararlı ve hızlı çalışıyorsa gelecek olan güvenlik ve diğer güncelleştirmelerden sisteminin muhtemelen olumsuz etkilenmez. Bu sürümü daha uzun seneler kullanırsın.

BbglGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Wİn10 ile gaz basmaya devam.Ssd var ekran kartın düşük kalacaktır ama genede win7 den daha iyi performans alırsın.