Bu Sisteme bu monitör darboğaz mı yapar?

Bu konuyu okuyanlar

BuffMe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gtx 1050ti ve pentium g4560 lı bir sistem alacağım . monitör için bütçem kısıtlı budan dolayı şöyle bir monitör buldum . Darboğaz yapar mı ? Ek kablo vs lazım mı ?

İlgili monitör: ASUS VS197DE 18,5 inç D-Sub LED Monitör

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
D sub diyor. Dönüştürücü lazım.

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Monitörde darboğazmı?Yuh.Birde o D Sub.Dönüştürücü lazım.

BuffMe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir yerde okuduğum bir yorum kafamı çok karıştırdı. Sağolsun @utkuversus yardımcı oldu. Teşekkürler yine de
--- Gönderi Güncellendi ---
Darboğaz sistem parçaları ile alakalıdır.
bunu alın
Acer 21.5 K222HQLBD 5ms 1920x1080 60Hz

image.jpg
İlgili mesaj ektedir

BuffMe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
image.jpg
Alacağım sistem ektedir. Eksik var mı arkadaşlar? Ve monitöre dönüştürücü lazım mı ? Cevaplarınızı bekliyorum

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216

Bu yorum bana ait, fakat siz beni yanlış anlamışsınız. Kafa karışacak bir şey yok.

Oyunlar özetle şöyle çalışır:

İşlemci oyun karakterinin koordinatlarını ve yönünü alır, gerekli işlemleri yapar. Ekran kartına verir. Ekran kartı da çözünürlüğe göre karakteri inşa eder. eğer çözünürlük fazla ise fps düşer. işlemcinin iş yükü azalır. Çözünürlüğü düşürdüğünüzde fps artarsa işlemci zorlanır ve bottleneck olmaya başlar.

Velhasıl aldığınız ekran kartıyla değil. Seçtiğiniz çözünürlük ayarlarını kastettim. Hatta ve hatta asıl söylemek istediğim fps idi. Aralarında çok dolaylı bir ilişki var. Kafanızı çok karıştırdığımın farkındayım.

Özetle, darboğaz fps ile alakalıdır. Oynadığınız oyun üzerinden bunu ayriyetten tartışırız. Böyle bir kombinin bir zararı yok. :) Sadece arkadaşların dediği üzere " D Sub.Dönüştürücü" detayı var. O da monitor ve ekran kartı uyumsuzluğu, işlemciyle alakası yok. :)

BuffMe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu yorum bana ait, fakat siz beni yanlış anlamışsınız. Kafa karışacak bir şey yok.

Oyunlar özetle şöyle çalışır:

İşlemci oyun karakterinin koordinatlarını ve yönünü alır, gerekli işlemleri yapar. Ekran kartına verir. Ekran kartı da çözünürlüğe göre karakteri inşa eder. eğer çözünürlük fazla ise fps düşer. işlemcinin iş yükü azalır. Çözünürlüğü düşürdüğünüzde fps artarsa işlemci zorlanır ve bottleneck olmaya başlar.

Velhasıl aldığınız ekran kartıyla değil. Seçtiğiniz çözünürlük ayarlarını kastettim. Hatta ve hatta asıl söylemek istediğim fps idi. Aralarında çok dolaylı bir ilişki var. Kafanızı çok karıştırdığımın farkındayım.

Özetle, darboğaz fps ile alakalıdır. Oynadığınız oyun üzerinden bunu ayriyetten tartışırız. Böyle bir kombinin bir zararı yok. :) Sadece arkadaşların dediği üzere " D Sub.Dönüştürücü" detayı var. O da monitor ve ekran kartı uyumsuzluğu, işlemciyle alakası yok. :)
Yeni attığım sistemi alacağım orada bir de monitör var bir bakar mısınız ?

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Bilemiyorum, darboğazında değilim ama 1080p altında oyun seni tatmin edecek mi?

BuffMe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilemiyorum, darboğazında değilim ama 1080p altında oyun seni tatmin edecek mi?
Eder hocam.1366*768'e alışığım zaten ben de zaten yukarıda attığım sistemin içinde 1920 1080 destekleyen monitör var hocam. Ona da bakıp bir yorum yapar mısın

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
1050TiexocwebG_02.jpg

Almak istediğiniz ekran kartı budur. Gördüğünüz gibi DVI çıkışı var.

MaxthonSnap20170501114344.jpg

Almak istediğiniz acer marka monitor'ün ise hem dvi hem de vga girişi var. Almak istediğiniz monitor eğer dvi girişe sahipse converter'a ihtiyaç yok.

Ama ben arkadaşa muhalefet olmuş gibi olmayım ama acer markaya kişisel olarak kaşıntım var. Casper bile olabilir (monitör'de), ama acer kişisel tercihim değil.

BuffMe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekli dosyayı görüntüle 21924

Almak istediğiniz ekran kartı budur. Gördüğünüz gibi DVI çıkışı var.

Ekli dosyayı görüntüle 21925

Almak istediğiniz acer marka monitor'ün ise hem dvi hem de vga girişi var. Almak istediğiniz monitor eğer dvi girişe sahipse converter'a ihtiyaç yok.

Ama ben arkadaşa muhalefet olmuş gibi olmayım ama acer markaya kişisel olarak kaşıntım var. Casper bile olabilir (monitör'de), ama acer kişisel tercihim değil.
Peki aynı fiyat bandında önerebileceğiniz monitör var mıdır?
bütçeniz ne kadar?
Şimdi baktım da bütçeyi aşmıyormuş. Ama diğer monitör ile farkı nedir ?

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
O değil de BuffMe sen kimsin ya :D Mesajımdan alıntı yapınca, bir merak sardı :D

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Ekli dosyayı görüntüle 21919 Alacağım sistem ektedir. Eksik var mı arkadaşlar? Ve monitöre dönüştürücü lazım mı ? Cevaplarınızı bekliyorum

Baktım monitör götürür seni ama, işlemci seçimini AMD de yapabilirsin. 1050 mobilde bile sağlam performans veren güzel bir ekran kartı ama işlemcin kısa süre sonra sistemi darboğaz yapacaktır. Belli oyunlar (CS:GO, Dota, LoL) dışında, çıkan çoğu yapımı oynamak istiyorsan, ya işlemciyi yükselt veya AMD'nin çözümlerine göz at derim.

Saygılar :D

BuffMe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Baktım monitör götürür seni ama, işlemci seçimini AMD de yapabilirsin. 1050 mobilde bile sağlam performans veren güzel bir ekran kartı ama işlemcin kısa süre sonra sistemi darboğaz yapacaktır. Belli oyunlar (CS:GO, Dota, LoL) dışında, çıkan çoğu yapımı oynamak istiyorsan, ya işlemciyi yükselt veya AMD'nin çözümlerine göz at derim.

Saygılar :D
Amd hakkında iyi yorumlar duyduğumu söylemem ama Pentium G4560'dan daha fazla performans verecek işlemciyi söylerseniz (aynı fiyat bandında) alırım. Oynayacağım tek oyun Rainbow Six Siege kaldırır mı ?

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Amd hakkında iyi yorumlar duyduğumu söylemem ama Pentium G4560'dan daha fazla performans verecek işlemciyi söylerseniz (aynı fiyat bandında) alırım. Oynayacağım tek oyun Rainbow Six Siege kaldırır mı ?
Bu fiyat bandında performanslı işlemci yok bence :D Bu da performanslı değil. Ha, Rainbow oynarsın.