Soru Bu Sistemde Rdr2 Oynanır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Notch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, Asus Zenbook kullanıcısıydım. Fakat ekran kartı olan İntel HD Graphics 620'nin vraminin 128 mb olduğunu görünce elimdeki işlemci ve rami daha düşük fakat ekran kartı daha iyi olan bir sisteme geçtim. Bu da bir laptop fakat işlemcisi i7 nin ilk nesillerinden ve 6 gb rami var.

Sorum ise bu iki sistemden biri ile Rdr2 oynanır mı?

Ve hangi laptopu tercih ederdiniz?

Asus Zenbook özellikleri:
8 GB Ram
500 GB SSD
İntel HD Graphics 620
I7 7. Nesil

Sony bilgisayarımın özellikleri:
GT330M Ekran kartı (972-1024 Mb olması lazım)
6 GB Ram
1230 GB (1.2 TB) SSD
I7 ilk nesillerden.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 - Service Pack 1 (6.1.7601)
İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K / AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 150 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: Direct X Compatible

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Merhaba, Asus Zenbook kullanıcısıydım. Fakat ekran kartı olan İntel HD Graphics 620'nin vraminin 128 mb olduğunu görünce elimdeki işlemci ve rami daha düşük fakat ekran kartı daha iyi olan bir sisteme geçtim. Bu da bir laptop fakat işlemcisi i7 nin ilk nesillerinden ve 6 gb rami var.

Sorum ise bu iki sistemden biri ile Rdr2 oynanır mı?

Ve hangi laptopu tercih ederdiniz?

Asus Zenbook özellikleri:
8 GB Ram
500 GB SSD
İntel HD Graphics 620
I7 7. Nesil

Sony bilgisayarımın özellikleri:
GT330M Ekran kartı (972-1024 Mb olması lazım)
6 GB Ram
1230 GB (1.2 TB) SSD
I7 ilk nesillerden.
İkisindede en fazla 10 Fps geçmez bile Asus Bence daha iyi GT330m

= UHD 620

Gt330m'i YouTube'dan aratarak oyun testlerini bulabilirsin.

Notch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
330M'li bilgisayarda RDR2 oynamak... Ana menüyü görmek bile bir mesele olur sanırım.
Peki Zenbook'ta oynanır mı veya Intel HD Graphics 620'da?
Mesaj otomatik birleştirildi:

330M'li bilgisayarda RDR2 oynamak... Ana menüyü görmek bile bir mesele olur sanırım.
Bilemedim açıkçası dxdiag açtığımda gt330m in vrami 1 gb gözüküyordu Intel Hd Graphics 620 nin ise 128 gözüküyordu

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Peki Zenbook'ta oynanır mı veya Intel HD Graphics 620'da?

Bilemedim açıkçası dxdiag açtığımda gt330m in vrami 1 gb gözüküyordu zenbook un ise 128 gözüküyordu
Çözünürlük de dahil olmak üzere tüm grafik ayarlarını en düşüğe getirirsen ~20-22 fps alırsın.

Ayrıca Sony markalı bilgisayarından SSD'yi sök, onu Zenbook bilgisayarına tak. 330M'li bilgisayara SSD taksan ne olacak ki? Ne yapmayı düşünüyorsun?

En azından Zenbook'un bir miktar gideri var.

NOT: Parçayı söküp, takmayı biliyorsan bu işlemi yap. Doğabilecek problemlerden ben sorumlu değilim.?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İki bilgisayarda da RDR2 oynayamazsın maalesef.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Intel HD Graphics 620'de en düşük ayarda oynanıyor:

Burada olay, adı üzerinde OYNAMAK. Bu attığınız videoya oynamak denmez. RDR2 zaten görsel kalitesi ile öne çıkan bir oyun. Sen bu oyunu patates ayarlarda oynarsan ne anlamı var o zaman.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Burada olay, adı üzerinde OYNAMAK. Bu attığınız videoya oynamak denmez. RDR2 zaten görsel kalitesi ile öne çıkan bir oyun. Sen bu oyunu patates ayarlarda oynarsan ne anlamı var o zaman.
Bazı oyuncular için yüksek görüntü kalitesi olmazsa olmaz bir şey değil.

Anivia

Doçent
Reaksiyon puanı
450
Red Dead Redemption 2 on its lowest PC settings is a faceless polygonal  nightmare - VG247
Böyle oynamak istiyorsan anca

Notch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu alakasız mesajınızın bana bir faydası olmuyor ayrıca kalite tercihime kendim karar verebileceğimi sanıyorum. Kalitedense fps artışı olmasını tercih ederim açıkçası. Kalite herkes için olmazsa olmaz değil. Bu yorumunuzu kendinize saklayın lütfen kalitedense performansı tercih edecek birçok kişi var.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
RDR2 2018'de çıkmış bir oyun. Grafikleri ve ortamı çok güzel. Bir de en son ayarlarda oynamak daha güzel olabilir. Yine de herkes grafik bağımlısı değil. Bende değilim. Grafik iyi olunca oyun iyi demek olmuyor. Oynanış önemli. Yani uzun zaman sürecek ve eğlendirecek sıkmayacak bir şey olmalı. Mesela oyun hep aynı şeyleri tekrar etse, sadece grafik iyi olsa kötü olurdu.
Grafik ayarlarını çok düşürüp oynanabilirse yani bilgisayar yetiyorsa oynar. Sonuçta herkesin kendi kararı ve fikri var. Özgür herkes.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu alakasız mesajınızın bana bir faydası olmuyor ayrıca kalite tercihime kendim karar verebileceğimi sanıyorum. Kalitedense fps artışı olmasını tercih ederim açıkçası. Kalite herkes için olmazsa olmaz değil. Bu yorumunuzu kendinize saklayın lütfen kalitedense performansı tercih edecek birçok kişi var.
Kalitedense FPS artışı tercih ederim dediğiniz oyunda patates grafiklerle 30 FPS bile alamıyorsunuz doğru düzgün. Ben de diyorum ki bu şekilde oynamak yerine bekleyin, ileride elinize daha düzgün bir bilgisayar geçerse o zaman oynarsınız. Çünkü bu şekilde en az 60-70 saat oynanış sunacak grafik odaklı bir oyunda kimsenin zevk alması mümkün değil.

Kalitedense performansı tercih edecek pek çok kişi var demişsiniz. Bu, ultra yerine normal ayarlarda oynayayım ama oyun aksın gibi bir durum değil. En düşük ayarlarda bu oyunu oynamak da zor çünkü. Kaplama kalitesi ve çözünürlük çok düşeceği için nişan almadan tutun da ata binmeye kadar pek çok şeyi yapmak aşırı derecede zorlaşacak. Benim burada kimseye kişisel bir şey dediğim veya eziklediğim yok. Kişisel algılamayın yani mesajı. Bu iki bilgisayar da RDR2 için uygun değil.

Notch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Zaten SSD üzerine kurmayı düşünüyorum. Elimde 1 TB SSD ve usb dönüştürücüsü var dolayısıyla ne zaman kuracağım farketmiyor

Son düzenleme:

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Intel HD 620 güç tasarrufu yönünde bir grafik birimidir. Gündelik işler için idealdir. LoL oynayabilirsin.
Harici ekran kartı yok mudur?

Notch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Intel HD 620 güç tasarrufu yönünde bir grafik birimidir. Gündelik işler için idealdir. LoL oynayabilirsin.
Harici ekran kartı yok mudur?
Var hocam ayrıca fakat 512 mb vrami var ATI Radeon 4600 series