Soru Bu Sistem İyi Mi?

Sorsavuş

Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.
Reaksiyon puanı
46
Alacağımdan değil, sadece sistemi dizebilmiş miyim diye soruyorum. Oyun için bu sistem alınır mı?

MaYlıd

Relax Bro
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim oyun için kullanacaksan hatalarını madde madde yazayım.
1- İşlemci güzel ama i5 ve F serisi yerine K serisi alırsan daha iyi olur. (11 veya üstü)
2- Bence kasayı kesinlikle daha stabil hava akışı için meshli bir kasa almalısın.
3- O PSU bu sisteme yetmez en az 650 wt almalısın.
Not: Fiyat konusunda sıkıntı yaşıyorsan anakartı bir tık düşürebilirsin. O anakart yüksek segment anakartı.
Şimdiden hayırlı olsun :D

Ardashadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu sistemle ne gibi bir işler yapıcaksın oyun oynuyacaksan eğer,tek tek parça değilde hazır sistem alırsan bence senin için daha yararlı olur i3 12100F 3060 sistemi 15K mecralarında bulabilirsin,3060 ti r5 5600 sistemi 16-17K mecralarında bulabilirsin.2. Olarak monitör güzel alınır.Hazır sistemlere gamingen,sinerji,itopya,incehesap,gamegaraj,teblion vb. sitelerde bakabilirsin.

Sorsavuş

Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.
Reaksiyon puanı
46
Kardeşim oyun için kullanacaksan hatalarını madde madde yazayım.
1- İşlemci güzel ama i5 ve F serisi yerine K serisi alırsan daha iyi olur. (11 veya üstü)
2- Bence kasayı kesinlikle daha stabil hava akışı için meshli bir kasa almalısın.
3- O PSU bu sisteme yetmez en az 650 wt almalısın.
Not: Fiyat konusunda sıkıntı yaşıyorsan anakartı bir tık düşürebilirsin. O anakart yüksek segment anakartı.
Şimdiden hayırlı olsun :D
Overclock bir işlemci alırsam soğutmasıyla vb. uğraşmak istemiyorum. Zaten oyun amaçlı kullanacağım. İşlemci yerine ekran kartı daha önemli. Meshli bir kasa nasıl oluyor? Anakart ve PSU konusundaki tavsiyeniz için teşekkür ederim.

MaYlıd

Relax Bro
Reaksiyon puanı
0
Overclock bir işlemci alırsam soğutmasıyla vb. uğraşmak istemiyorum. Zaten oyun amaçlı kullanacağım. İşlemci yerine ekran kartı daha önemli. Meshli bir kasa nasıl oluyor? Anakart ve PSU konusundaki tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Soğutma konusunda sıkıntı yaşamazsın; K serisi oyun için, F serisine göre daha performanslı çalışır. Sen ayriyetten oc yapmazsan sıkıntı yaşamazsın.

mesh daha iyi hava akışını iyi sağlıyor.
1609771527140.jpeg

Ön tarafı delikli oluyor bu da daha iyi bir hava akışı sağlıyor. Ama attığın kasanın önde ki meshi küçük.
kasa modeli olarak cooler master td500 meshi kullanıyorum ve öneriyorum.
Ekran kartı işlemciden önemli olsada işlemcinin ekran kartını beslemesi gerekir ve işlemci gerektiren oyunlarda mevcut.