Bu simge nedir?

Bu konuyu okuyanlar

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Slm arkadaslar
bügün görev cubugunda bilmediğim bi simge gördüm fareyi üstüne getirince "Sansüre hayır" yazısı cıkıyor
ne sağtık ne soltık bi işlem yapılmıyor üstünde
görev yöneticisinden birçok şeyi sonlandırmama rağmende gitmedi nedir bu ?
getattachmentaspxc.jpg

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
startup control panel programı var pc açılırken açılan programları kontrol eden istediğini açıp kaptan onu bul ordan ba böyle bişey varmı varsa kapat ve ismine bak nerde olduğunu bul işini bitir

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
zararlı olmadığını düşündüğüm bir virüs sonucu olabilir

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Virüs olabilir bence inanma böyle yazılara geçende sistemime paint.exe (bildiğimiz paint yani) adı altında virüs kendini kopyalayıp açmaya çalıştı ancak avast daha açamadan uçurdu öteki dünyaya. Sistemini ad aware ile tam tarat process explorer dan tanımadığın işlemleri kill yap (ve restart atıldığında açılmasını engelle) daha sonra sağlam bir anti virüs ile avast'ın mavi ekran taramasını öneririm tam tara eğer hala geçmezse buradayım ...

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
program ekle kaldır'a baksana bi içinde sansür geçen bi program var mı

CaKeE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm arkadaslar
bügün görev cubugunda bilmediğim bi simge gördüm fareyi üstüne getirince "Sansüre hayır" yazısı cıkıyor
ne sağtık ne soltık bi işlem yapılmıyor üstünde
görev yöneticisinden birçok şeyi sonlandırmama rağmende gitmedi nedir bu ?
getattachmentaspxc.jpg

Birader aynı simge bende de çıktı geçen gün. Bi zararı dokunmuyo ama göze batıyo ister istemez. Güvenli modda açıp taradım falan Nod32 ile ama kaybolmadı bi türlü. Sen silebildin mi yoksa duruyo mu?

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
hocam başlat > çalıştır a bas ve msconfig yaz başlangıç sekmesine gel orada tanımadığın ve kullanmadığından emin olduğun seçenekleri kaldırıp pc yi yeniden başlat. Eğer olmazsa başlat > programlar > başlangıç klasörüne de bak bazı virüsler kendilerini orayada kopyalayabiliyor. Hiç öyle bişi başıma gelmedi ama çok zararlı bişi değilde protesto amaçlı yazılmış bir virüs gibi geldi bana.

CaKeE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@ozkanbey teşekkürler yanıt için.... Bugun açtığımda kaybolmuş buldum simgeyi kendi kendine...