Yardım Bu sene lgsye gireceğim hiç ders çalışasım yok

Bu konuyu okuyanlar

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Amaçsız bir psikolojik bişeymi anlıyamadım test kitabımı açtığımda ya uykuya dalıyorum yada boş boş duvara bakıyorum tavsiyeleriniz varmı.

Darkness3472

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Amaçsız bir psikolojik bişeymi anlıyamadım test kitabımı açtığımda ya uykuya dalıyorum yada boş boş duvara bakıyorum tavsiyeleriniz varmı.
Dershaneye gidiyorsan derslerini iyi dinle okuldan daha verimlidir ben son 2 gün çalışarak 6.80 dilim yapmıştım dersleri dinleyip anlarsan yeter bence

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Dershaneye gidiyorsan derslerini iyi dinle okuldan daha verimlidir ben son 2 gün çalışarak 6.80 dilim yapmıştım dersleri dinleyip anlarsan yeter bence
dinliyorum matematik hariç her derste iyiyimdir sadece evde hiç çözemiyorum .

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Merak etme LGS den 260 puan almama rağmen çevremdeki en iyi anadolu lisesine gittim.

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Hocam ben LGS Puanı ile değil karne ortalama puanı ile girdim. Karne ortalam yüksekse o kadar çalışmaya gerek yok.
yani diyelim bir lise 360 puan obp puanı 87 istiyor benim aldığım obp puanı 87 ancak 270 girebiliyormuyum.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
okumak bu ülkede boş eğer üniversiteni yurtdışında iyi bir üniversitede okuyacaksan ve ailenin maddi gücü iyiyse oku ancak saydıklarımın tam tersi durumdaysan yol yakınken sanayide meslek öğren usta olduktan sonra kimseye köpeklik yalakalık yapmak zorunda kalmayacaksın çok iyi kazanç elde edeceksin iş aramayacaksın her daim işçiler seni arayacak yol yakınken okumak denen zımbırtıdan vazgeç (şahsi fikrim)

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
208
Geçirdiğin her boş saat seni geriye sürüklüyor.

Klurem

Asistan
Reaksiyon puanı
25
bazı arkadaşlar çalışma zaten okuyunca bir şey olamıyorsun, karneyle girersin falan diyor ama hepsi fasa fiso. Karneyle girebileceğin okullardan hiç hayır gelmez yanlış bilmiyorsam 2 sene boyunca notlarınıza 100 yazılıp geçildi sadece bu 2 seneyle beraber bile gidilebilir o okullara hadi 2 seneyi hesaba katmayalım ama 90 ortalama yapmak zor bir şey değil. En az 450 puan yapman lazım ki hayatın güzel olsun. Lise hayatı belirleyecek okuldur kim ne derse desin.

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298

Geçirdiğin her boş saat seni geriye sürüklüyor.
doğru diyorsun ama cidden hiç hevesli değilim
Mesaj otomatik birleştirildi:

okumak bu ülkede boş eğer üniversiteni yurtdışında iyi bir üniversitede okuyacaksan ve ailenin maddi gücü iyiyse oku ancak saydıklarımın tam tersi durumdaysan yol yakınken sanayide meslek öğren usta olduktan sonra kimseye köpeklik yalakalık yapmak zorunda kalmayacaksın çok iyi kazanç elde edeceksin iş aramayacaksın her daim işçiler seni arayacak yol yakınken okumak denen zımbırtıdan vazgeç (şahsi fikrim)
meslek liselerine karşı bir ön yargı var ben mesela gitmek istiyorum ancak çevremdeki kişiler kötülüyor annem hariç

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Hocam ben LGS Puanı ile değil karne ortalama puanı ile girdim. Karne ortalam yüksekse o kadar çalışmaya gerek yok.
Bu nasıl bir öneri? Tamamen ipleri salmasını öneriyorsunuz. Elbet önemli bir sınava girecek ve o zaman yıl sonu notu gibi bir opsiyonu olmayacak.

canali7536

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
valla daha zaman çok olmuyo diye bişey yok çalış ben aynısını uyguladım 4,2 lik dilime girdim baştan sıkı tut iyi dersi dinle arada oyun fln oyna