Bu saatte maç oynatanlar cinayet işliyor!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
TARİH 19 AĞUSTOS 2006 saat 20.00

82`de yere yığılan Manisalı Meduna, yüreğimizi ağzımıza getirdi G.Saray`ın penaltı kazandığı sırada Vestel`in Çek futbolcusu yere düşüp, can çekişmeye başladı.38 derece sıcakta maç oynatılmasına tepki
büyüktü. Sıcak havada oynanan maç az kalsın dün gece bir futbolcunun daha hayatına mal oluyordu. Söylenen tek şey vardı.. BU SAATTE MAÇ OYNATMAK CİNAYETTİR..

..VE YİNE BİR AĞUSTOS AYI TARİH 9 AĞUSTOS 2009 saat 19.30.. Bu akşam yine bir Galatasaray maçı var.. Bu defa Gaziantep'de.. Meteorolojiye göre sıcaklık 35 derece ve nem oranı yüzde 83.. üstüne üstlük karşılaşma saat 19.30 da.. İki kuruş reklam ve yayıncı kuruluş menfaati için insan hayatını tehlikeye atanlar MEDUNA OLAYINI ACABA NE ÇABUK UNUTTULAR. BUGÜN ALLAH KORUSUN ÜZÜCÜ BİR DURUM OLURSA HESABI KİM VERECEK? 2006 da YİNE BİR AĞUSTOS AYININ 19.DA V.MANİSA - GALATASARAY MAÇINDA YAŞANANLARI BİR KEZ DAHA HATIRLATIYORUZ... O gün BU SICAKLARDA MAÇ OYNATMAK CİNAYETTİR sözüne destek verenler, Netanya maçında TARAFTARIN PANKARTLI SORUSU ve ASLANYÜREKLER'İN haykırışı KARŞISINDA NEDEN SUSTULAR..

DUA EDELİM BİR ŞEY OLMASIN.. BU SAÇMALIĞA BİR SON VERMEK İÇİN İLLA BİRİNİN ÖLMESİ Mİ LAZIM? MEDUNA OLAYI DERS OLMADI YİNE 35 DERECE SICAKTA OYNATIYORLAR.

Evet 2006 Ağustos ayının 19. da Vestel Manisa - Galatasaray karşılaşmasında aşırı sıcak hava sebebiyle 82.dakikada Meduna saha içinde can çekişiyor, sahada Galatasaraylı futbolcular,tribündeki taraftarlar ve ekranları başlarındaki milyonlarca insan gözyaşları içinde MEDUNA ÖLMESİN diye dua ediyordu..

Hasan Şaş'ın Meduna'nın başında ellerini başına koymuş dünyası yıkılmış umutsuzluk , endişe ve gözyaşları ile kameralara takılan görüntüsü olayın dehşet anını özetliyordu..

Arkadaşı Zelenka ise yine gözyaşları içinde haykırıyordu.. BU SAATTE MAÇ OYNATANLAR CİNAYET İŞLİYORLAR..

Sonrasında günlerce süren tartışmalar.. BU SICAKLARDA MAÇ OYNANIR MI, EVET OYNATANLAR CİNAYET İŞLİYOR yorumları, Meduna'nın tetkik ve tedavi süreci..

Uzmanların görüşleri..
Ancak görünen o ki değişen hiç bir şey yok..

Bu defa tarih 2009 yine bir Ağustos ayı ve bu da ayın 9'u
Yine bir Galatasaray maçı..
Daha da erken bir saat.
Müthiş bir sıcaklık ve inanılmaz bir nem..

Üç kuruşluk yayıncı kuruluş menfaati için, riske edilen hayatlar..

TARAFTARDAN PANKARTLI SORU..
ANCAK CEVAP VEREN ÇIKMADI..

GS_tepki_pankart.jpg

FENERBAHÇE MAÇI SAAT 21.45 de.

Öte yandan Fenerbahçe bugün Denizli'de 21.45 oynayacak.. Avrupa kupası maçlarından çıkan her iki takımın maç saatleri arasındaki bu dengesizliğin tek savunulan yanı Fenerbahçe'nin deplasman oynamış olması.. Oysa ligin son haftalarında yayıncı kuruluş aynı saatte başlayan karşılaşmaları değişik kanallardan aynı anda vermişti..

Bütün yaşananlara rağmen yetkililer CİNAYETE DAVETİYE çıkartıyorsa, bize sadece İNŞALLAH KÖTÜ BİR ŞEY OLMAZ.. DİYEREK ALLAH'A DUA ETMEK KALIYOR..

İŞTE 2006 AĞUSTOS 19..
İŞTE YÜREKLERİN AĞZA GELDİĞİ OLAY..

YA ÖLSEYDİ?

82.dakikada yere yığılan Manisalı Meduna, yüreğimizi ağzımıza getirdi G.Saray`ın penaltı kazandığı sırada Vestel`in Çek futbolcusu yere düşüp, can çekişmeye başladı. Hastaneye kaldırılan Meduna`nın kalbinde sorun olduğu açıklandı...

38 derece sıcakta maç oynatılmasına tepki büyüktü. KATİL SICAKLAR!
TÜRKİYE`NİN genelini etkisi altına alan sıcak havalar, az kalsın dün gece bir futbolcunun daha hayatına mal oluyordu. Manisa`daki sıcak hava, Vestel`in yıldız oyuncusu Meduna`yı vurdu. Manisaspor 2-1 öndeyken Galatasaray 82`de penaltı kazandı. Sarı-Kırmızılı futbolcular penaltı atmak için hazırlık yaparken Meduna bir anda yere yığıldı kaldı. SAHADA DRAM! TÜM futbolcular ve teknik heyetler bir anda Meduna`nın başında bitiverdi. Can çekişen Meduna hemen ambulansla Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`ne kaldırıldı. Sahanın içinde ise tam anlamıyla bir dram yaşanmaya başladı. Vestel Manisa`nın yabancı oyuncuları Holosko ve Zelenka göz yaşlarını tutamayıp, hüngür hüngür ağladılar.

VE HAYIRLI HABER MANİSALILAR`I G.Saraylılar teselli etti. Gergin bekleyiş anonsla son buldu. Meduna`nın ilk önce kalp spazmı geçirdiği, sonra da sıcak çarpmasına maruz kaldığı anonslandı. Doktorlar Meduna`nın kalbinde aşırı zorlama ve sıcak nedeniyle sorun olduğunu açıkladı. Saat 21.00`de sıcaklık 38 dereceydi. Kavurucu havada maç oynatılmasına da tepki oldukça büyüktü. ALLAH onu bize bağışladı GALATASARAY maçının 82. dakikasında aşırı sıcak yüzünden yere yığılıp kalan Vestel Manisalı Meduna herkesi olduğu gibi hocası Ersun Yanal`ı da çok korkuttu. Yanal, `Meduna`yı öyle yerde çırpınırken görünce kalbim yerinden fırlayacak sandım. Kendimden geçtim.

Umuyorum ki en kısa sürede düzelir ve aramıza döner. Allah onu bize bağışladı ve ailesine bağışladı` yorumunda bulundu. Meduna için hüngür hüngür ağlayan takım arkadaşı Holosko da, `O benim kardeşim gibi. Onu yerde öyle görünce çılgına döndüm. Çok üzüldüm. Umuyorum ki en kısa sürede eski sağlığına kavuşur` dedi.

ZELENKA "BU SICAKTA TOP OYNATANLAR CİNAYET İŞLİYORLAR"

Zelenka ise, `Bu sıcakta top oynatanlar cinayet işliyorlar` yorumunu yaptı.

Anjiyo oldu, futbol hayatı tehlikede Sıcaklar yüzünden saha içine yığılıp kalan Manisalı Meduna`ya gece anjiyo yapıldı. Yıldız oyuncu doktorların kararına göre yeşil sahalara veda edebilir AŞIRI sıcaklar yüzünden saha içine yığılıp kalan Michael Meduna`ya gece anjiyo yapıldı. Kalbinde ritim bozukluğu saptanan Vestel Manisalı Çek futbolcu halen Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nde kontrol altında tutuluyor. Manisaspor Sağlık İşleri Sorumlusu Dr. Mustafa Gürcan, `Meduna maç stresine, aşırı sıcak havaya ve fazla performans harcamaya bağlı olarak kalp ritim bozukluğu yaşıyor` dedi. Manisalı Yönetici Semih Vardarer de, `Meduna aşırı sıcak yüzünden kalp spazmı geçirdi. Ancak kalp damarlarında tıkanma var mı, yok mu görmek için anjiyo uygulandı... EKG`sinde bir şey çıkmadı. Umarız en kısa sürede sağlığına kavuşur ve aramıza döner` yorumunda bulundu. Meduna`yı ziyaret eden Manisa Valisi Reşit Aslan Öztürk, `Sağlığı iyi. Acil şifa diliyoruz. Türk futboluna geçmiş olsun` diye konuştu.. Rakamlarla Meduna 31 Ağustos 1981 doğumlu Michael Meduna, 1 Temmuz 2005 yılında Sparta Prag takımından Vestel Manisaspor`a geldi. Meduna geçen sezon 24 maçta 9 gol attı. Çek yıldız bu sezon da 1-0`lık Beşiktaş ve 1-1`lik Trabzon maçlarında golleri atan isimdi. Michael, Manisa`da yıllık 400 bin dolara forma giyiyor.

Kalbimiz seninle VESTEL Manisa-Galatasaray maçının 82. dakikasında yere yığılan Meduna`ya Sarı-Kırmızılılar`dan destek geldi. Galatasaray`ın resmi internet sitesi `Kalbimiz Seninle Meduna` başlığını atıp, Vestel Manisasporlu futbolcuya acil şifalar diledi. 20.08.2006

ADNAN SEZGİN "MEDUNA'YI BEN KURTARDIM"

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin`den Mıchael Meduna açıklaması. Sezgin, Çek futbolcu Meduna`nın hayatını bakın nasıl kurtarmış...

MEDUNA`YI BEN KURTARDIM` G.Saray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, `Meduna hayatını bana borçlu` dedi. Vestel Manisa-G.Saray maçında aşırı sıcaktan dolayı 81. dakikada fenalaşarak yere yığılan ve kalp spazmı geçiren Meduna`nın ölümden döndüğünü belirten Sezgin, `Meduna şu an yaşıyorsa, bu benim sayemde oldu. Çek futbolcu hayatını bana borçlu. Futbol Federasyonu bu maçın saatini 19.00 olarak belirlemişti. Ancak ben önce bizim Yönetim Kurulu`nu ikna ettim, ardından Futbol Federasyonu ile yaptığım görüşmeler neticesinde maçın saatini değiştirterek olabilecek büyük bir faciayı önledim` diye konuştu. `38 derecede oynanacaktı`

Manisa`daki sıcaklığa diğer şehirlerde hiç rastlamadığını söyleyen Sezgin, `Nem oranı çok yüksek olduğu için, insan nefes alıp vermekte dahi zorlanıyordu. Maç daha önceden belirlendiği gibi saat 19.00`da oynansaydı, herhalde o sahadan Meduna`nın ölüsü çıkardı. Ayrıca bu olay sadece Meduna ile kalmaz diğer futbolcularda da benzer olaylar yaşanabilirdi` ifadelerini kullandı. Stada 18.30`da geldiklerinde ısının 38 derece olduğunu belirten G.Saraylı yönetici, `Maçın başlama saatinde ısı 31 dereceye kadar düştü. Maç 19.00`da başlamış olsaydı ilk yarı 38 dereceyle oynanmış olacaktı ki bunu düşünemiyorum bile` dedi.

Pazar günü Turkiye Süper Ligi maçlarının oynanacağı şehirler arasında Ekvatora en yakın olan şehir olan Gaziantep ‘te saat 19:30 nem ile birlikte en az 38 derece sıcaklıkta futbol oynanmasını uygun gören Turkiye futbol federasyonumuza sormak isteriz?

*1.Sporcu sağlığı sizin için ne kadar önemlidir? Allah korusun herhangi bir futbolcunun başına bir şey gelse bunun ağır sorumluluğunu kim üstlenecek ve federasyonumuz bunun altından nasıl kalkacak?

2.Eğer 19:30 da Ekvator a en yakın ve en sıcak şehirde futbol oynanabiliyorsa diğer şehirlerdeki maçlar neden 19:30 da oynanmıyor da 21:45 te başlıyor? Bu nasıl bir çelişkidir?

*3.Uefa Avrupa ligi maçı oynayan Gaziantep-Galatasaray 19.30 da oynuyor da neden Denizli-Fenerbahçe 21:00 de oynuyor?Galatasaray ve Gaziantep bu noktada neden mağdur ediliyor?

4.Ligin son haftasın da tüm maçlar aynı saatte oynanıyor da neden ilk haftası oynanamıyor?Ligin ilk haftası önemli değil mi ? Yayıncı kuruluş için alınacak reklam ve kazanılacak para sporcu sağlığından daha mı önemli?

*5.Daha ligin ilk haftasında Turkiye futbol federasyonu polemik ve komplo teorilerine neden çanak tutuyor?Neden Fenerbahçe ve Galatasaray arasında çifte standart uyguluyor?

6.Federasyon da neden bu tarz kararlar daima Galatasaray aleyhine alınıyor ve Fenerbahçe lehine alınıyor?

7.Son sozümüz de galatasarayımızın yönetimine?

Biz aslanyurekliler olarak daha ligin ilk haftasında nedenini anlamakta güçlük çektiğimiz bir haksız rekabet ortamı oluşturulmasından rahatsızlığımızı ısrarla belirtmek istiyoruz.

*Bu konuda alınması gereken önlemleri galatasaray yönetiminin alacağından hiç kuşkumuz yoktur.

*Büyük Galatasaray camiasını, yönetimimizle birlikte gerekli tepkiyi vermeye, birlik ve beraberliğinden aldığı gücünü göstermeye davet ediyoruz.

KAYNAK

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Hiçbir şey insan hayatından önemli değildir. :hammer:

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
fenerli federasyondan ne beklenir ki... geçen sene buzda oynarkende sesini çıkarmadı federasyon, yda konyada.. niye hep Gs nin başına geliyor bunlar...

WarriorEagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
fenerli federasyondan ne beklenir ki... geçen sene buzda oynarkende sesini çıkarmadı federasyon, yda konyada.. niye hep Gs nin başına geliyor bunlar...
FEDARASYON BAŞKANI FENERBAHÇELİ DEĞİLDİR..yıllarca altayda başkanlık yapmıştır...ve iyi bir aile dostumuzdur................varsa yoksa onun için altaydır..........

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ozman söylermisin kardeş ona böyle şeyleri neden izin veriyormuş ? bizde öğrenelim..

Nightwalker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya adam gibi bir düzenleme getirilmeli, bu sıcakta futbol oynatmak cinayettir, insan canı ne yazık ki kıymetli değil ülkemizde yazık yazık...

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
abi işte yanlış anlaşılmaya mahal vermesin, düzgün mantıklı bir açıklama yapsın. Bizde tamam doğru yapılmış bir yanlışlık yokmuş diyelim, gönlümüz ferahlasın..

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İnsan sağlığına önem verelim ...
Her ne konuda olursa olsun paradan puldan zevkten önemli oldğunu unutmayalım..
Protestoya katılıyoruz :) her ne kadar takım tutmasakta