Bu Özelliklerde Telefon Arıyorum Kararsız Kaldım; (Max. 2300 ₺ )

Bu konuyu okuyanlar

RGB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar arkadaşlar 3 senedir kullandığım Casper telefonumdan sonra telefon almaya karar verdim. Kafamda belli özellikler var sizlerinde fikrini ve tecrübelerinizi merak ediyorum Umarım yardımcı olursunuz ☺
Olmasını istediğim özellikler;
• Ön/arka kamerası iyi olmalı
• Ekranı fazla büyük olmamalı (En fazla 5")
• Değerini hemen kaybedecek bi telefon olmamalı popülaritesi olmalı
• Casperda fazlasıyla yaşadığım "parçası burada bulunmaz yapamayız" olayı olmamalı arıza çıktığında yaptırabiliyim teknik servisi kaliteli olmalı.
• 1 , 1,5 sene sonra kasma - donma sorunları yaşatan bir telefon olmamalı.
• Oyun oynamıyorum sosyal medyalar dışında fazla program yüklemiyorum grafik kalitesi önemli değil.
• Arayüzü iyi olmalı, sıkıcı olmamalı. Android JellyBeandayım hala ve inanılmaz sıkıcı .
• Aksesuarları çeşitli olsun heryerde bulunmalı.

(İphone 6 uygun gibi görünüyo sizce alınır mı kullananlardan yorum almak istiyorum)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Ekran 5.2" ama önerim Huawei P9. Bi bakın derim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
LG G5 olabilir ama onda da ghost screen sorunu varmış.
@F1kan Konuya bakar mısınız?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Samsung Galaxy S7'yi düşündünüz mü hiç?

RGB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran 5.2" ama önerim Huawei P9. Bi bakın derim.
Arayüzü ve tasarımı pek hoşuma gitmedi. Arkada iki kamera olması hoş durmuyor :(
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefon fazla kaba görünüyo açıkcası .
Samsung Galaxy S7'yi düşündünüz mü hiç?
Galaxy s7yi düşündüm evet ekran boyutu performansı iyi olabilir ..

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Iphone 6 on ve arka kamera konusunda zayif bir model. Iphone dusunuluyor ise SE veya 6s olabilir. S7 aradiginiz tum ozellikleri barindirmakla beraber 5,1 inch. Xperia X butcenizin oldukca altinda olmasina ramen Iphonr 6 dan daha iyi bir secenek olacaktir 5 inchlik ekrani ile fakat s7 yi daha cok oneririm butceniz uygun olursa. 2. Eline de bakabilirsiniz 2000 liranin altina bile temiz bulmak mumkun.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Selamlar arkadaşlar 3 senedir kullandığım Casper telefonumdan sonra telefon almaya karar verdim. Kafamda belli özellikler var sizlerinde fikrini ve tecrübelerinizi merak ediyorum Umarım yardımcı olursunuz ☺
• Casperda fazlasıyla yaşadığım "parçası burada bulunmaz yapamayız" olayı olmamalı arıza çıktığında yaptırabiliyim teknik servisi kaliteli olmalı.
• Oyun oynamıyorum sosyal medyalar dışında fazla program yüklemiyorum grafik kalitesi önemli değil.
• Arayüzü iyi olmalı, sıkıcı olmamalı. Android JellyBeandayım hala ve inanılmaz sıkıcı .

(İphone 6 uygun gibi görünüyo sizce alınır mı kullananlardan yorum almak istiyorum)
İp6 yı kafanızdan silin önce. Ona para vermek şuanlık paranızı çöpe atmak demektir.
Bütçeniz 2300 tl diyorsunuz fakat bu bütçe çok arada kalmıs bir bütçe. Yani s7 önericem olmayacak Lg g5 ile Sony xz önericem tam yerinde olucak.
Fakat ben sizin yerinizde olsam 2.el S7 alırdım açıkcası. Boyut olarak küçük işlev olarak kamera, performans,batarya bakımından andoridin zirveye oynayan bir telefonu.
Lg g5 şuanda Tr garantili sıfır 1970 tl gibi bir fiyata satılıyor. Arkada 2 kamerası var ve efsane bir şekilde hem normal hemde geniş açılı çekime müsait.
Onun dışında Lg g5 ghost screen kroniği mevcut. Lg g5 almak hem güzel bir telefona sahip olmak, paranızın karşılıgı almak demek. Hemde risk almak demektir.
Popülerlik açısına gelirsek saçma sapan telefonlara hak etmediği bir parayı vermeyin derim. Mesela İphone. Paranız varsa alırsınız. 2300 tl bütçeye ise almanız saçma olur.
Eğer sıfır cihaz alıcaksanız Sony Xz, Lg g5 ve bütçeyi biraz zorlayıp HTC10 ideal olabilir.
Ama kendimi çok zorlamak istemiyorum, bu telefonlarda bana uygun değil derseniz 2. El Samsun S7 idealdır.
Bu arada ben Lg5 kullanıyorum. Hiç binlerce kişinin oyları tarafından en iyi kamera seçildi. Dxomarkta 86 puan aldı. Benim fotoğraf çekme sevgimi başlattı. Fazla pöpülerliği olmayan bir cihaz olmasına karşın benım verdiğim paranın sonuna kadar hakkını veriyor. Ama bu cihazı alıcaksanız risk almanız gerektını söyleyeyim.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Arayüzü ve tasarımı pek hoşuma gitmedi. Arkada iki kamera olması hoş durmuyor :(

Telefon fazla kaba görünüyo açıkcası .

Galaxy s7yi düşündüm evet ekran boyutu performansı iyi olabilir ..
Evet, tasarım olarak kaba ama istediğiniz tüm özellikler açısından sizi memnun eder.

RGB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İp6 yı kafanızdan silin önce. Ona para vermek şuanlık paranızı çöpe atmak demektir.
Bütçeniz 2300 tl diyorsunuz fakat bu bütçe çok arada kalmıs bir bütçe. Yani s7 önericem olmayacak Lg g5 ile Sony xz önericem tam yerinde olucak.
Fakat ben sizin yerinizde olsam 2.el S7 alırdım açıkcası. Boyut olarak küçük işlev olarak kamera, performans,batarya bakımından andoridin zirveye oynayan bir telefonu.
Lg g5 şuanda Tr garantili sıfır 1970 tl gibi bir fiyata satılıyor. Arkada 2 kamerası var ve efsane bir şekilde hem normal hemde geniş açılı çekime müsait.
Onun dışında Lg g5 ghost screen kroniği mevcut. Lg g5 almak hem güzel bir telefona sahip olmak, paranızın karşılıgı almak demek. Hemde risk almak demektir.
Popülerlik açısına gelirsek saçma sapan telefonlara hak etmediği bir parayı vermeyin derim. Mesela İphone. Paranız varsa alırsınız. 2300 tl bütçeye ise almanız saçma olur.
Eğer sıfır cihaz alıcaksanız Sony Xz, Lg g5 ve bütçeyi biraz zorlayıp HTC10 ideal olabilir.
Ama kendimi çok zorlamak istemiyorum, bu telefonlarda bana uygun değil derseniz 2. El Samsun S7 idealdır.
Bu arada ben Lg5 kullanıyorum. Hiç binlerce kişinin oyları tarafından en iyi kamera seçildi. Dxomarkta 86 puan aldı. Benim fotoğraf çekme sevgimi başlattı. Fazla pöpülerliği olmayan bir cihaz olmasına karşın benım verdiğim paranın sonuna kadar hakkını veriyor. Ama bu cihazı alıcaksanız risk almanız gerektını söyleyeyim.

s7 şuan en mantıklısı sanırım özellikleri aradığım özelliklere uyuyo ve biraz daha beklesem sıfırını alırım galiba s8 yakında tanıtılacak diye biliyorum. Teşekkür ederim yorum için ☺

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
s7 şuan en mantıklısı sanırım özellikleri aradığım özelliklere uyuyo ve biraz daha beklesem sıfırını alırım galiba s8 yakında tanıtılacak diye biliyorum. Teşekkür ederim yorum için ☺
Rica ederim
Fakat S8 çıkınca S7 nin fiyatı elbet düşücektir. Ama benim kendi fikrim, fazla kendinizi sevindirmeyin öyle abartılı bir düşüş olmayacaktır. Lg g6 çıktı Lg g5 e ortalama ne kadar düşüş oldu ? Minumum düzeyde. Ki Lg markası çok çabuk değer kaybeden bir cihaz. Lg g5 fazla satılmadı. Stokları tüketmek için daha ucuza vermek yerıne az bir fiyat düşüşü oldu.
S7 gibi sorunsuz bir cihaz ise çok az bir şekilde etkilenicek. Belkide tam tersi olur. Herşeyi düşünmek lazım :)

RGB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Rica ederim
Fakat S8 çıkınca S7 nin fiyatı elbet düşücektir. Ama benim kendi fikrim, fazla kendinizi sevindirmeyin öyle abartılı bir düşüş olmayacaktır. Lg g6 çıktı Lg g5 e ortalama ne kadar düşüş oldu ? Minumum düzeyde. Ki Lg markası çok çabuk değer kaybeden bir cihaz. Lg g5 fazla satılmadı. Stokları tüketmek için daha ucuza vermek yerıne az bir fiyat düşüşü oldu.
S7 gibi sorunsuz bir cihaz ise çok az bir şekilde etkilenicek. Belkide tam tersi olur. Herşeyi düşünmek lazım :)
Evet doğru söylüyosunuz. S7 dışında Samsung'dan alınacak kaliteli bir telefon önerir misiniz örneğin A serisi nasıl sizce? O fiyata alınır mı değerini çabuk kaybeder mi

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Lg g6 nın çıkış dalgası bile yeterdi G5 in fiyatını düşürmeye :D :D
Hiç öyle olur mu? :D Belki olur ama bu defa fazla bir etki gösterir mi yani LG G6'nın çıkması LG G5'in fiyatını çok düşürür mü bilmiyorum. :)

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
A 2017 serisi fiyatının hakkını vermeyen bir seridir. O paraya amiral gemisi alınabilir. Ama asla a7 veya a5 alınmaz.
Samsungun S7 den baska bir modelini acıkcası önermem. S7 gibi anroidin zirvesine oynayan aşırı büyük olmayıp tek elle kullanım rahatlıgı veripte efsanevi kameraya sahip başka bir modeli yok açıkcası
Evet doğru söylüyosunuz. S7 dışında Samsung'dan alınacak kaliteli bir telefon önerir misiniz örneğin A serisi nasıl sizce? O fiyata alınır mı değerini çabuk kaybeder mi

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
A 2017 serisi degerinin cok ustunde satilmakta. Note 5 kullanmaktayim su anda, onun da degerinin uzerinde satildigini soyleyebilirim. A8 2016 belki dusunulebilir bir cihaz tam fiyatini hatirlamamakla birlikte, guclu bir islemci barindiriyor. Note 5 e yakin bir cihaz ve fiyat olarak 1700 bandinda idi yanlis hatirlamiyorsam. S7 nin sifir fiyatinin 2300 2400 bandinin altina inecegini sanmiyorum S8 den sonra zira dolar yukseliste ve S8 oldukca yuksek bir fiyattan giris yapacak pazarlara.

Son düzenleme:

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Hiç öyle olur mu? :D Belki olur ama bu defa fazla bir etki gösterir mi yani LG G6'nın çıkması LG G5'in fiyatını çok düşürür mü bilmiyorum. :)
Hocam Hardwareplusta Ersin abi var tanır mısın ? Onla konuşurken ben lg g5 ile ilgili öyle bir şey biliyorum ki söylesem inanmazsın dedi. Ne diyo sordum ? Lg g5 Türkiye genelinde xx tarihinde toplam 1 telefon satmamış bir cihaz dedi. Ben şok ben iptal :D
Adamlar zaten g5 yüzünden yeterince zarar ettiler fiyatları daha dibe geçip iyice zarar etmezler bence diye düşünüyorum. Yada artık yeter uleeen deyip indirim yapar :D :D :D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam Hardwareplusta Ersin abi var tanır mısın ?
Az çok bilirim. :)
Hocam Hardwareplusta Ersin abi var tanır mısın ? Onla konuşurken ben lg g5 ile ilgili öyle bir şey biliyorum ki söylesem inanmazsın dedi. Ne diyo sordum ? Lg g5 Türkiye genelinde xx tarihinde toplam 1 telefon satmamış bir cihaz dedi. Ben şok ben iptal :D
Adamlar zaten g5 yüzünden yeterince zarar ettiler fiyatları daha dibe geçip iyice zarar etmezler bence diye düşünüyorum. Yada artık yeter uleeen deyip indirim yapar :D :D :D
Anladım demek istediğinizi.

Muhammet Kangal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Xperia XZ ;)

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
LG V20 ve S7 Edgeyi bir kenara bıraktığımızda iphone 7 plus fahil hiç bir telefonun rakip olamayacağı S7 veya HTC 10 öneriyorum. Kaliteli ekran ve daha kaliteli kamera için s7 ,daha iyi (hatta çok daha iyi) kulaklık deneyimi için htc 10

Taylan Özgün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

İphone 6 sizi üzebilir iphone tarafında 6s ve üzeri telefonlara bakın derim ben.Android tarafında ssmsung a5 2017,lenovo p2 olabilir.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Samsung s7 tum isteklerinize cevap verecek telefondur.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708

Huawei p9 ,Mi 5 ,Mi5s bu cihazlara bakabilirsin.

Son mesajlar