Bu msn çalma yöntemi midir ?

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar az önce böyle bi mail geldi, gönderen olarak ''mcrosft hizmet'' yazıyor..

Değerli hotmail kullanıcısı,

Sistemimizdeki yasadışı yollardan kullanıcıların sistemimize zarar vermeye çalıştığını daha önce size yolladıgımız(şifre isteme,resim yollama vs.) mailde belirtmiştik.Bu zarar verme olayından dolayı şu anda kullanmış olduğunuz mail adresinizi,şifrenizi ve size yollamış olduğumuz güvenlik numaranızı mailde yanıtla diyerek adresimize aşağıdaki örnekte olduğu gibi yollamanızı istiyoruz.Aksi taktirde yeni yollayacağımız email adreslerimizden yararlanma hakkını ve şu an kullanmakta olduğunuz hotmail adresinizi kaybedeceksizniz. Bilgilerinize arz ederiz...

Hotmail Kullanıcı Hizmetleri
Güvenlik numaranız: ********

Örnek:
Hotmail adresiniz *********@hotmail.com
Şifreniz :*********
Güvenlik numaranız :******* (mailinizde bulunmaktadır.)

© 2005 Microsoft ve tedarikçileri. Tüm hakları saklıdır.

Ciana

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben güvenme derim hotmail.com kullanıcısı milyonlarca insan var bana gelmedi :)

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
çok acemice hazırlanmış adamlarda zaten şifren var neden senden isteme gereği duysunlar cevabıyla üstesinden gelebileceğin bir üçkağıt

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Yıllardır bilgisayarla bu kadar içli dışlıyım neden msn hacklemek için bu kadar katakulli yaparlar anlamıyorum :D

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
gelen mail adresine dikkat et
anlarsın ;)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Altına da "Microsoft Genel Müdürlüğü" yazsalarmış bari. Nitekim resmi yazı gibi yazmışlar. :D

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Harbiden dalgaya almak var şimdi. Böyle salakça bir denemeden sonra hakediyorlar. Ama korkup gönderenler de mutlaka vardır. Asıl benim anlayamadığım benim msn şifremi vs. çalsalar nolucak? Ne işlerine yarayacak ki?
Hadi icq olsa anlarım 6 haneli çok eski bir icq uin'im var ama... Msn? şaka gibi vallahi.

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
abi nolur nolmaz sen yined dikkatli ol.

ReasTa

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Çok saçma bi deneme olmuş bu kadar basit bir yöntemle fazla hesaba ulaşamazlar

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
çoklu gönderme yapmış, yaklaşık 10 kişiye falan göndermiş

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar az önce böyle bi mail geldi, gönderen olarak ''mcrosft hizmet'' yazıyor..

Sistemimizdeki yasadışı yollardan kullanıcıların sistemimize zarar vermeye çalıştığını daha önce size yolladıgımız(şifre isteme,resim yollama vs.) mailde belirtmiştik.Bu zarar verme olayından dolayı şu anda kullanmış olduğunuz mail adresinizi,şifrenizi ve size yollamış olduğumuz güvenlik numaranızı mailde yanıtla diyerek adresimize aşağıdaki örnekte olduğu gibi yollamanızı istiyoruz.Aksi taktirde yeni yollayacağımız email adreslerimizden yararlanma hakkını ve şu an kullanmakta olduğunuz hotmail adresinizi kaybedeceksizniz. Bilgilerinize arz ederiz...

Örnek:

Kesinlikle yalan, sakın güvenme. Senin mail adresin de, şifren de Microsoft'ta varken, neden senden böyle bir şey istesinler ki? Ayrıca hiçbir mail şirketi, "Şöyle yapmazsanız, şu an kullanmakta olduğunuz adresi kaybedeceksiniz" demez. Böyle bir şey söz konusu değil.

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Kesinlikle yalan, sakın güvenme. Senin mail adresin de, şifren de Microsoft'ta varken, neden senden böyle bir şey istesinler ki? Ayrıca hiçbir mail şirketi, "Şöyle yapmazsanız, şu an kullanmakta olduğunuz adresi kaybedeceksiniz" demez. Böyle bir şey söz konusu değil.

bunun yanında dikkatimi çeken de metindeki yazım hataları.. koskoca microsoft un atacağı mailde bu kadar çok hata olmaz sanırım..

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bence mail'i microsofta türkiye'ye ilet. uyarı yayınlasınlar. Herkes bilinçli değil. Milletin başı ağrımasın.

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Örnek:

> Hiç bir kurum sizden şifrenizi istemez. Kredi kartı soyguncuları da aynı yöntemi kullanıyorlar. Atm ye kartınız sıkışıyor (bant gibi bir şey koyuyorlar) biri yanaşıp ben burda çalışıyorum diyor. Telefon açıyor suç ortağına o da sizden kart şifrenizi istiyor yarın gelin alın kartı felan gidiyor paralar.. Dikkatli olalım böyle konularda.

J@N_BerK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynısı bana da geldi,gerçi ustaca tasarlanmış ama kanmadım :)

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Yalan. :) Yine bulmuşlar kekleyecek bişey. Microsoft o kadar dandik cümle kurmaz, en azından imla kurallarına dikkat eder. Güvenlik numarasının ise burda hiç bir işlevi bulunmamaktır. Microsoft senden şifre istemesine gerek yok zaten Adres ve şifre bilgileriniz Microsoft un database lerinde bulunuyor. Ayrıca direk size gönderilmiş bir mail olsaydı şifrenin yanında e-mail istemezlerdi. Biraz daha mantıklı düşünseler hepimizi kandırabilirler :D ama şuna 3. sınıftakı yeğenim kanmaz.