Bu moderatör Ignatius kim?

sonmodel06

Profesör


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepki gösterdiği Davos Moderatörü Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius, aslında hem Erdoğan'ı hem de Türkiye'yi çok yakından tanıyan bir isim. Ignatius, Orta Doğu'da İsrail yanlısı görüşleriyle tanınıyor.

Erdoğan'ın tepki gösterdiği Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius'un Türkiye'yi yakından tanıdığı ortaya çıktı. Ignatius aslında Türkiye'nin bölgedeki girişimlerinden oldukça rahatsız bir isim. AK Parti'nin bölgedeki tutumunu zaman zaman yazılarında Osmanlı tavrını andırıyor diye yorumlayan Ignatus, son olarak kalema aldığı köşe yazısında ise Türkiye'nin bölgedeki politikasını "domino" taşlarına benzetiyor.

ERMENİ ASILLI ABD VATANDAŞI
Ignatius'la 1920 yılında Ermenistan'dan ABD'ye göç eden bir Ermeni ailenin çocuğu! Bu nedenle ABD'deki Ermeni lobisiyle hareket ettiği belirtilen Ignatius'un Erdoğan ve Türkiye aleyhine özellikle de dış politikalarını eleştiren yazıları bulunuyor.

"ERDOĞAN'I SUÇLAMIŞTI"
Ignatius, Türkiye'nin dış politikadaki tavrının Obama'nın dikkatine sunulması gerektiği görüşünü dile getirirken içpolitikada da Erdoğan'ın özellikle muhaliflerine karşı hoşgörülü davranmadığı iddiasında bulunuyor. Ignatius'a göre Erdoğan'ın bu tavrı ifade özgürlüğünü kısıtlayan hoşgörüsüz bir tutum.

Kaynak
 

emubaltaci

Rektör
Onursal Üye


Body of Lies filmide bu adamın romanından uyarlanmıştı bende onu söylim

şimdi nette gezerken gördüm bakın bu adam türkiye ne için gelmiş

Body of Lies romanının yazarı David Ignatius Üniversitemizde

Amerika'nın en başarılı basın adamlarından birisi, dünyaca ünlü Washington Post yazarı ve Hollywood'un ilham aldığı romancı David Ignatius, 17 Aralık Çarşamba günü "Yalanlar Üstüne: Bir Roman, Bir Film" isimli panelde Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin konuğu olacak.
Ülkemizde 19 Aralık'ta vizyona girecek olan, yönetmenliğini Ridley Scott, başrollerini Oscar ödüllü aktör Russell Crowe ve Leonardo DiCaprio'nun paylaştığı Body of Lies / Yalanlar Üstüne filminin aynı adlı bestseller romanının yazarı olan Ignatius Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayacak.
Panele tüm akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz davetlidir.Kaynak: http://www.bahcesehir.edu.tr/etkinlik/index/id/30
 
Üst