SDN Bu modelleri almayın! En fazla radyasyon yayan telefonlar belli oldu

SDNRobot

shiftdelete.net
Müdavim
SDN
Reaksiyon puanı
620
radiation-phone-kapakk.webp

Bu içerik ilk olarak Bu modelleri almayın! En fazla radyasyon yayan telefonlar belli oldu adresinde yayınlandı Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,470
Beynini çorbaya çevirmek istemeyenler için uzak durulması gereken telefonlar listesidir bu. Doğruluğundan emin değilim ama.

lordare

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,934
Kabul edilebilir SAR değeri 1'di, sonraları 1,5'a çıkardılar. Bence 0,8'den ötesi tehlikeli. Yine de amiral gemileri hep 1 civarında

vigilantemre

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,944
Telefon radyasyonu organik dokuda bozulma yapmıyor aslında sadece ısınmaya sebebiyet veriyor (Bilim insanlarının yalancısıyım 😄) ayrıca beyin fonksiyonları için de zararlı olabilir, dikkat etmek lazım.

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,470
Hamileler için çok zararlı
Psikolojik mi bilmiyorum ama bence normal insana da çok büyük gözle görülür etkisi var. Tecno'nun bir telefonu vardı arkadaşımda, yedek telefonlarımızı bir kaç günlüğüne arada takasladığımız olurdu. Telefonun sar değerine hiç bakmadım ama 3 saatten fazla bakınca başım çok ağrıyordu, vücudumda uyuşma oluyordu. radyasyonun yan etkilerinden mi bunlar yoksa çok mu alakasız hiç bir fikrim yok ama telefon biraz daha bende kalsa ipad çocuğuna dönüşecektim ona eminim.

Son düzenleme: