SDN Bu meslekler ChatGPT ile tarihe karışacak!

Bu konuyu okuyanlar

SDNRobot

shiftdelete.net
SDN
Reaksiyon puanı
546
chatgpt-disleksi-öğrenme-kolayliği1.jpg

Bu içerik ilk olarak Bu meslekler ChatGPT ile tarihe karışacak! adresinde yayınlandı Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,251
Yazılım alanında çalışan temel,orta seviye herkesi tarihe karıştıracağı kesin

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531
Sadece bir veri sızdırmasında neler olacağını düşünün.

Reaksiyon puanı
5,172
Sadece bir veri sızdırmasında neler olacağını düşünün.
Chatgpt herkese açık verilerle eğitiliyor veri sızıntısı bir tehdit değil bu yüzden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılım alanında çalışan temel,orta seviye herkesi tarihe karıştıracağı kesin
Hiç kimse tarihe karışmayacak. Bilgisayarlar ilk ortaya çıktığında matematikçilerin yerini alabilirdi çünkü 1000 matematikçinin yapacağı işi bir bilgisayar rahatlıkla yapabiliyordu ancak öyle olmadı. Matematikçilerin işini almak yerine onların daha karmaşık işler yapmasını sağladı.

Yapay zekada aynısını yapacak işleri kolaylaştıracak yazılımcılar daha karmaşık işleri daha kolay yapacak. Bunun sonucu insanlar günümüzde yapılamayan daha zor yazılımları yapar hale gelecek. Kısaca yazılım sektörünü yok etmeyecek ilerletecek.

Son düzenleme:

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Yarışmada ikinciyi geçenin kaçıncı olacağını sorunca birinci yanıtını alıyorsunuz, yani yapay zekâ bizim yerimizi uzun bir süre alamaz!

Bir de arada hikâye yazdırıyorum kendisine. O kadar hayal gücü olduğu söylenemez. Sürekli katil rollerimi tedavi ettirip mutlu mesut yaşattırıyor.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Yazılım sektörü için harika bir adım ben kendi aklımdaki fikirleri nasıl hayata geçirebileceğimi düşünürken hep kendi kendine benim yazdığım kodları tamamlayabilen bir yapay zeka yardımcısı gibi birşey düşünürdüm. Oyun sektöründe bir devrim yaklaşıyor mesela neuralink ile yaptığımız oyunları gerçekmişçesine oynadığımızı düşünsenize god of warın yeni oyununun neuralinke uyumlu olarak yapay zeka yardımıyla geliştirildiğini düşünsenize artık tuşlar aracılığıyla kratos gibi hissetmeyebiliriz direkt kendimiz kratos oluruz :D İşleri bitireceğini düşünmüyorum daha da geliştirir.

Son mesajlar